Gde ste služili vojsku

Da li si mozda bio desetar?
90-91 ceta veze vp 4532 Banja Luka 12 meseci celicne discipline tj do izbijanja rata.
5 maja 91 vracajuci se sa odsustva popusim poslednju cigaru u Slavonskom Brodu na odmaralistu autobusa, a 8 maja postavljena granica kod Okucana prema Banja Luci.Nema prodjes.
U istoj turi je stradao vojnik izbacen iz voza u Vinkovcima. E to je bilo sranje.
ves 11807 relejac
 
@peto1
E kada dodjes pokazacu ti bukvicu, u kojoj lepo pise.

Sanitet je bio i u Trebinju, zajedno sa mornarickom pjesadijom, ali vjerovatno nisi imao tamo rodbine pa nisi htio ni ici tamo:haha::haha:. A u Mileticevoj sam bio i ja 45 dana.

Zezaj, zezaj samo. 1981 koliko ja znam, u celoj SFRJ je u kasarni "Marsal Tito" u NS bila SRO sanitet srednje strucne spreme. Tu je bila obuka sanitetlija koja je trajala 3 meseca i svi koji su je zavrsili izlazili su sa cvarkom razvodnika i odlazili u prekomandu, sem onih koji su ostajali u kasarni za dalji rad sa novom vojskom. Ja sam dobio otkomandu u Mileticevu posto sam imao radnog iskustva na patologiji, a to je trebalo pitomcima za vezbe. Normalno posle odredjenog vremena sam prekomandovan u Nis. Stvarno nisam imao nikakve veze za marsalku, a nisam bio jedini u kasarni iz NS.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@peto1
E kada dodjes pokazacu ti bukvicu, u kojoj lepo pise.



Zezaj, zezaj samo. 1981 koliko ja znam, u celoj SFRJ je u kasarni "Marsal Tito" u NS bila SRO sanitet srednje strucne spreme. Tu je bila obuka sanitetlija koja je trajala 3 meseca i svi koji su je zavrsili izlazili su sa cvarkom razvodnika i odlazili u prekomandu, sem onih koji su ostajali u kasarni za dalji rad sa novom vojskom. Ja sam dobio otkomandu u Mileticevu posto sam imao radnog iskustva na patologiji, a to je trebalo pitomcima za vezbe. Normalno posle odredjenog vremena sam prekomandovan u Nis. Stvarno nisam imao nikakve veze za marsalku, a nisam bio jedini u kasarni iz NS.:ppozdrav:
Moj rodjak je 1977_78 sluzio u sanitetu u Trebinju, a i kod mene su na VMA dolazili u prekomandu iz Trebinja 1989_90. Inace kod mene je bio jedan tip u marsalci iz Kaca, isto nije imao stelu kao i ti:haha::haha:
 
@sova
Koliko ja znam u Trebinju je bila SRO iz koje su izlazili vodnici staze, a iz marsalke si mogao najvise da doguras do mladjeg vodnika. Ponovoti tvrdim iako mi je otac bio mirnodopski vojni invalid 100% da nisam imao nikakvu vezu. Da sam imao ostao bi u Mileticevoj do kraja. Pa zar bi posle toliko godina imao razloga da krijem?:ppozdrav:
 
Koliko ja znam,ŠRO sanitet je bio u N.S.,Ja sam bio u Zadru(artiljerija),Bileća(pešadija),B.Luka(tenkisti)
Dule ne nasedaj na provokacoje
 
Ma nemam ja sta njemu ili bilo kome drugome da se pravdam. U ono vreme kada sam ja sluzio JNA sanitet srednja strucna sprema SRO je bio samo u NS u ondasnjoj lepoj Jugi.
 
Ajde gusteri ocete da vam ja pokazem bukvicu i datum. Gornji Milanovac od prvog do zadnjeg dana.
 
Morao je neko da ih zasmejava.
Peto,ipak po nekim vojničkim pravilima bi trebao da staneš mirno i da nas pozdraviš,ali pošto si naš na mestu voljno:haha:
 
Nazad
Vrh