Gde ste služili vojsku

Ajde gusteri ocete da vam ja pokazem bukvicu i datum. Gornji Milanovac od prvog do zadnjeg dana.
Peto mora da su ti u bukvici izbledeli datum odlaska i datum povratka iz vojske.:haha:
Ima li ko od forumaša da je služio u Vasi Čarapić u Bgd 92-93?
 
Dobrog vojnika nikad ne salju u prekomandu nego ostaje tamo gde je poceo da sluzi vosku. Ove ostale samo da im leda vide. :haha:
 
Ma nemam ja sta njemu ili bilo kome drugome da se pravdam. U ono vreme kada sam ja sluzio JNA sanitet srednja strucna sprema SRO je bio samo u NS u ondasnjoj lepoj Jugi.
Uff sto si se primio samo se zezam za stelu. A sto se tice Trebinja, provjereno je tamo bio sanitet, moj rodjak je izasao bez ikakvog cina jos 1978g. a kod mene u BG su dolazile sanitetlije iz Trebinja, bez cina 1989_90.
Inace pjesadijska SRO, cuvena po ispiranju mozga i svakakvim karanjima regruta, je bila u Bileci geografski blizu Trebinja.
I ovo na kraju ne mogua da ne komentarisem, koliko je Juga bila "lijepa" najbolje se vidjelo 1991g.
 
Ma bilo je valjda i u Somboru obuka za bolnicare. Armirac regrutovan sanitet pa hajd u bolnicare. U Nisu sa nama u garnizonoj je bio jeda Slovenac, armirac zavrsio obuku za sanitetliju u garnizonoj delio gotovu klopu koja je stizala iz kasarne i prao tanjire. Dobio na moj predlog znacku primeran vojnik. U pravu si bila je Bileca proslo, mnogo vremena pa se zaboravilo. Meni je Juga bila lepa i rado je se secam, voleo bih kada bi mogli ponovo biti jedna zemlja pa makar i konfederacija.:ppozdrav:
 
Vršac 92/93,karaula Markovac graničar pa prekomanda Plandište,interventni vod pri granici.Komandir kasarne u Vršcu u to vreme je bio major Boro Trešnjar.
 
Nis 96/97,kasarna Filip Kljajic,protivpozarac 3 meseci kurs onda prebacen u komandu stana kao kurir.Igrao sam fudbal aktivno u Nisu pa mi sredili da ostanem tu u VJ na 80km od kuce.Lepa vremena u svakom pogledu.
 
Bitolj Januar "88, posle 4 meseca sam dobio prekomandu u Debar tj karaula blizu Debra u selu Rostuse, ludilo i sizenje.:ppozdrav:
 
98/99 septembar,obuka Sombor-aerodrom,prekomanda Priština-aerodrom slatina,doobuka za bolničara Novi Sad,i nazad u Prištinu,pa čekali bombardovanje
 
90/91 majska klasa.
Karlovac.
Obuka : Karlovac Petrova Gora
Prekomanda: Vojni poligon Slunj
Veza pri artiljeriji.
Ima li ko da je bio tamo?
 
Bivši moj gardista reci mi jesi li bio 6 meseci na avali i ko ti je bio komandir voda -čete ja sam bio komandir voda na avali posle si verovatno prešao na topčider narednih šest meseci bile su to kasarne sa najvećom disciplinom ako te interesuje gde su tvoje starešine pošalji mi poruku privatno u kontaktu sam sa svima svakog 22.decembra se okupljamo u Beogradu.

Ja sam bio komandir voda u 25 bataljonu vojne policije aktivni starešina ako pročitaš ovu poruku javi se, Martin

Ja sluzio vojsku na Dedinju Vojna policija 25 bataljon,Pa prekomanda u Generlstab preko puta Vlade 2005.!

Javi mi se ja sam bio Komandir voda u 25.BVP 4795 možda me se sećaš
 
Poslednja izmena od urednika:
Onda ništa,ne znamo se sigurno.Ne 2 gardijski bataljon sam bio 2005/2006.Ne pišite post za postom već ih spajajte.Pozdrav.
 
Onda ništa,ne znamo se sigurno.Ne 2 gardijski bataljon sam bio 2005/2006.Ne pišite post za postom već ih spajajte.Pozdrav.
Ipak sam ja malo stariji ali ima sigurno ovih mojih vojnika od 88 do 90 na avali u bataljonu vojne policije pa onda od 90 do 97 takođe u bataljonu vojne policije ali na dedinju-topčideru. Hvala št si se javio.
 
Nazad
Vrh