Gde ste služili vojsku

SSTEVAN je napisao(la):
SUBOTICA; SEPTEMBAR '86, TENKISTA T-55
Aja druze u tvom Valjevu u Ž J Špancu vezista u OKB u u BTR u. Avgust 85 g. 15 meseci a decembarci sluzili 12 meseci a mi dobili skracenje 45 dana.Pesadijsku obuku prepuzio na Petom Puku.
 
Ja služio u Puli, na Muzilu, 78-u klasu Ratne mornarice od jula do septembra 1983-e kada je u klasu stizalo po 6 hiljada mornara u 7 bataljona. Komandant garnizona Pula bio kapetan bojnog broda Ignacij Logožar, moj komandir čete je bio poručnik korvete Mirko Vereš, a komandir čete stariji vodnik Kosta Medić. Tada sam prvi put u životu video kako izgleda kafić. Slavni Mate Parlov je imao tako nešto na glavnoj pulskoj ulici. Onda je nas dvadesetak prešlo u septembru na Rečnu flotilu u Novi Sad vp 2827. A onda bio na tri reprezentativna broda na Ušću u Beogradu koji su posle Titove smrti prešli pod komandu tadašnjeg Saveznog izvršnog veća, i tu odslužio do maja 1984-e. Jedinstveno iskustvo nas kontinentalaca koji smo imali priliku da budemo malo duže na moru. I sutra bi se vratio, iako zvuči neverovatno. A tek dunavski dani... rekreativno hvatali smuđa i šarana i pripremali za praznike.
 
mart 2000/2001 graničar.Kikinda otkomanda Vršac obuka pa 9 meseci karaula Rabe tromeđa Srbija-Mađarska_Rumunija :ppozdrav:
 
Sombor, mart 2003. VTSL, zatim Batajnica VP 2346/3

picm3.jpg
 
1998/99 Titova Mitrovica pozadinac kod kap. Galjka , sa dvije otkomande u Peć, i tocno bradamunze najbolje pivo u bivsoj jugi pecko .
 
@none 73
Skidam kapu pred dzombom! I naravno :ppozdrav:

Da li je Aca Stanic pravio haos? Nama se sunjao nocu kao macor, i isterivao iz pameti usnule strazare...
 
Vipava, severni logor,1987.Beskrajna pešačenja ali to je za nas bila samo obična šetnja ( bio sam mlađi )
 
vp 4795/16 Dedinje,
Garda

Bio sam klasic i desetar ovom super moderatoru Maticu.
proveli smo par raspisa straze zajedno:veseljak:::veseljak:::veseljak::
 
Jelda da je bilo zajebalo vek na raspisima kada sam ja bio trpezarac.Kada smo na Avali zamenili radijator sa k.s i krkao biber onima u čorbu :haha:
 
Ma da sa Lazom smo došli i nedelju dana se rasturili od spavanja i zezanja a sledeće nedelje došao Polić i tu smo se smirili.Poštivao čovek pravila.
 
Nekada bio pripadnik JSO dok nije rasformirana, posle radio u obezbedjenju ministra, i na kraju se vratio na selo. Vojske mi je dosta za ceo život.
 
Nazad
Vrh