Gde ste služili vojsku

Ovo je diskutabila tema.
Ukida se zakonska obaveza sluzenja vojnog roka.Pozivi ce i dalje stizati zbog uvodjenja u evidenciju,a odziv ce biti iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi-kome treba za posao kasnije.Cak sta vise,kazu da se razmatra da vojnici koji budu sluzili imaju staz za tih 6 meseci,i prosecnu platu.
 
@KR
Nije to samo puska,vojska je deo nase tradicije,duboko u nasim genima.A ko ce nas braniti ako nas ko ne daj boze napadne?Nije situacija tako ruzicasta kako misle ovi nasi na vlasti,naprotiv. :ppozdrav:
 
Formirace se tzv.aktivna rezerva,koja ce se pozivati u slucaju potrebe.Interesantna zamisao,ali skupaaaa
 
rasa02 je napisao(la):
@KR
Nije to samo puska,vojska je deo nase tradicije,duboko u nasim genima.A ko ce nas braniti ako nas ko ne daj boze napadne?Nije situacija tako ruzicasta kako misle ovi nasi na vlasti,naprotiv. :ppozdrav:
slažem se sa tobom ali danas ratuje kompjuter i navigacioni sistem a brani nas to isto :cao:
 
Nemoj da si smesan,jedini razlog sto nismo "pobedjeni" 1999 je sto nisu smeli da udju kopneno.Nema rata dok cizma nezgazi.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Formirace se tzv.aktivna rezerva,koja ce se pozivati u slucaju potrebe.Interesantna zamisao,ali skupaaaa
Mogu zamisliti kako ce funkcionisati na celu sa Sutanovcem ::lose::
 
Nije bitan ministar,on je politicka figura.Mada ni vrh odbrane nije nesto specijalno.Bitni su "izvrsioci"-staresine i prof. vojnici.Lepo bi to funkcionisalo da ima para,ali nema,pa ce to biti jos jedan promasaj nase vlade.
 
pa vidim kako smo prošli i bez čizme i to u sred beograda a više i nemoraju da obuvaju čizme mogu nas srediti sankcijama ili nedaj bože biološkim oružijem
 
@ Rasa 02
Tako je Raso.
Sluzio prandeda, deda, otac, ja
Borili se za zemlju, a sutra ne daj boze da nesto izbije :sta:
 
Sredicemo mi sami sebe.Svaka drzava da bi bila priznata mora da ima Ustav i Vojsku.A ko ne hrani svoju vojsku,hranice tudju.
 
vojska je bila dobra iz jednog razloga,momci koji se nikad nisu odvajali od kuće i bili stalno pod roditeljskom zaštitom....naučili su da se sami snalaze,brinu o sebi,očvrsnu što im je dalje kroz život mnogo značilo
znam mnoge koji su iz vojske dolazili otresitiji,zreliji,mudriji.....
 
Vojska te nauci da nebrines samo o svom du..tu,vec da razmisljas u interesu ostalih vojnika-opstem interesu.Disciplinuje te i "uvede u brazdu".
Nekaze se dzabe "Idi sine,da vojska napravi coveka od tebe kad vec ja nisam mogao".
 
francuz je napisao(la):
Decembar 96'- mart 97' =====> Bela Crkva 4A1
Mart 97' -Decembar 97' =====> Beograd-Banjica Bataljon skolske veze
ne seri leba ti...ja sam bio septembar 96',4a2!!
posle instruktor.
sarapkin vojnik si bio?
 
KishRobert je napisao(la):
francuz je napisao(la):
Decembar 96'- mart 97' =====> Bela Crkva 4A1
Mart 97' -Decembar 97' =====> Beograd-Banjica Bataljon skolske veze
ne seri leba ti...ja sam bio septembar 96',4a2!!
posle instruktor.
sarapkin vojnik si bio?
Jelisavac iz Zemuna mi je bio desetar, pa posle neki slepac iz Barajeva "Gaja" ga zvali
Potporucnik onaj bio iz Pirota, zaboravio sam mu ime, tek izasao sa akademije......
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nemoj da si smesan,jedini razlog sto nismo "pobedjeni" 1999 je sto nisu smeli da udju kopneno.Nema rata dok cizma nezgazi.
Nisu smeli, ili nisu imali potrebe, pitanje je sad :spavam:.
 
Nazad
Vrh