Gde ste služili vojsku

BANE IVANOV je napisao(la):
SURDULICA decembar 2001/2002.naravno VEZISTA.PETO1 živeli i tura za sve veziste da se grlo malo pokvasi!!!!!! ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::spreman na sve::

Krajnje vreme grlo mi se vec osusilo. Ziv mi bio Bane, za vnas :ppozdrav: i ostale veziste. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Druze mladi omladinac imam polozeno za radio amatera al nikad nisam bio bas zainteresovan za to. Trebao bi da odem u klub i da mi daju sifru ali nikad da stignem. Kolima nemozes prici na kilometar a da pesacim bas mi se i ne ide.
 
peto1 je napisao(la):
Druze mladi omladinac imam polozeno za radio amatera al nikad nisam bio bas zainteresovan za to. Trebao bi da odem u klub i da mi daju sifru ali nikad da stignem. Kolima nemozes prici na kilometar a da pesacim bas mi se i ne ide.
Čestitam Peto ::svaka cast:: obično su vezisti posle vojske Amateri.Ali ja nisam bio vezista nego sam to sve od početka išao redom :cao:
 
septembarska partija 89/90.god kasarna "petar drapsin" subotica(na izlazu iz grada prema palicu).prvo mehanizovana pesadija onda izvidjac.ima li koga na forumu?
 
Vranje, januarska 1984., kasarna Simo Pogačarević, artiljerija

bilo je to onda dugih 14 mj., ali danas se sa sjetom sjetim lijepih dana, prijatelja i tog grada
 
Ribnica Kraljevo vojna policija moto guzzi bmw instruktor u četi 8 klasa septembar 90/91
davno bilo..
 
Bujanovac, 2001 od decembra, do 2002 jun, od septembra do decembra 2001 sam bio u Kraljevu.
 
septembar 00/01 tri meseca Bela crkva ostatak Banja Koviljaca vozac na karauli Paulje. mada sam kao i ostali vozaci i cuvao granicu pa bi se onda moglo reci vozac-granicar.
 
Š.R.O. 81/82 januarska kasarna Maršal Tito Novi Sad posle završene obuke otkomanda u Miletićevu kasarnu mesec dana a onda u Niš u garnizonsku ambulantu do kraja vojnog roka.
 
Bora je napisao(la):
Kakvi su ovo vezisti,a nijedan nije Radio-Amater :haha: :haha: :haha:
ja imam(E)klasu.inace vojsku sam sluzio 93/94 urosevac(ferizaj)3meseca a 9meseci karaula globocica(granicar) :cao:
Post je spojen: [time]1291381271[/time]
_________________________________________________
pidikanac je napisao(la):
Uroševac 30/2 praga nišanđija i vozač pozdrav za sve iz PVO :ppozdrav: jer mi nismo bilo ko mi smo PVO :haha:
Post je spojen: [time]1291406503[/time]
_________________________________________________
:D koje god.
 
Meni je ovo tuzno:
DECEMBARCI - POSLEDNJA KLASA
REGRUTA U KASARNAMA

BEOGRAD - Prijem decembarske klase regruta, koja će poslednja služiti vojni rok po starim zakonskim propisima, uoči zvaničnog početka funkcionisanja profesionalne Vojske Srbije, od 1. junara 2011. godine, završen je. Više od hiljadu mladića narednih šest meseci provešće u centrima za obuku i jednicama Vojske Srbije, objavljeno je na internet stranici Ministarstva odbrane.

Komandant Trećeg centra za obuku u Jakovu, potpukovnik Radomir Aleksić, kaže da je odziv na služenje vojnog roka u poslednjoj generaciji takođe veoma visok. On smatra da će i posle ukidanja zakonske obaveze služenja vojnog roka, od 1. januara 2011. godine biti značajan broj onih koji će dobrovoljno da služe vojni rok. Prema njegovom mišljenjuu, razlozi za to su brojni - od ličnog doživljavanja patriotizma pa do praktičnih prednosti koji će donosiuti vojna knjižica prilikom zaposljavanja u državnoj službi.

Regrut Filip Mitrović iz Beograda kaže da je iskoristio priliku da vojni rok odsluži kao što su to činili i njegegovi preci, dodajući da namerava i da proba da se izbori za status profesionalnog vojnika. Vojska Srbije će, ukoliko Skupština Srbije usvoji odluku vlade o obustavi obaveze služenja vojnog roka, od 1. januara 2011. što je izvesno sudeći po raspravi u parlamentu od prošle sedmice biti i zvanično profesionalna, čime Srbija dobija savremeni odbrambeni sistem.

Prelaskom na profesionalni način angažovanja vojnika, umesto dosadašnjeg regrutnog kontigenta, Vojska Srbije će biti potpuno ustrojena po najboljim svetskim standardima, u odnosu na izazove, rizike i pretnje koji ugrožavaju bezbednost građana. Vlada Srbije donela je 30. septembra Odluku o obustavi obaveze služenja vojnog roka kojom je predviđeno da od 1. januara 2011. u vojsku budu upućivani samo oni koji to žele.

Po toj odluci, koja je upućena parlamentu na usvajanje, obaveza služenja vojnog roka u Vojsci Srbije obustavlja se kada poslednja partija vojnika upućena u 2010. godini odsluži vojni rok. Odluka vlade, ukoliko bude usvojena u parlamentu, stupiće na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Srbije", primenjivaće se od 1. januara 2011, a za njeno sprovođenje nisu potrebna dodatna sredstva u republičkom budžetu.



Vesti: vojska srbije, regruti, Poslednja, klasa
 
Nazad
Vrh