Gde ste služili vojsku

beograd vozdovac 96/97 izvidjacko diverzantska spacijalna jedinica,crvene beretke.
 
Decembarska klasa 2004/2005 prvo sam bio u G.Milanovcu u vojnoj posti 5542 kao vezista a zatim sam prekomandovan u Kg u 24-om bataljonu specijalnih dejstava. Uglavnom imam lepo uspomene, lepo mi je bilo
 
Majska klasa 72/73 Gornji Milanovac. Od prvog do zadnjeg dana. Vezista u komandi staba, telefonista. Zivot da se nauzivas. Senjak, Kafana Zelengora, hotel Srbija.
 
Junska klasa 90'-91'.Kumanovo VP5552/7,a druga polovina Skopje(marsalka)VP5266 Broj puske 61630,desetar. :ppozdrav:
 
Dobra tema, slučajno sam je video ovih dana. Auuuu, momci, ala ste mladi, pozdrav generacijama iz 50 i neke (slovakbre, peto1, možda ima još neko od vremešnijih - nisam gledao sve postove).

Pa priča je sledeća: Regrutovan ja u VES akustičarska mornarica - nikad do tada čuo, a što je najgore, tada se mornarica "drala" 24 meseca!!! :zli: Srećom, odem da radim u Kragujevac, prijavim se za stalno i nekako prebacim vojnu dokumentaciju i onda promena VES-a - Škola rezervnih oficira veze Beograd, 45-ta klasa, novembar 1972. pa još 15 meseci.
Pa pošto je "sekira upala u med" (rodjen skoro Beograd), što kaže Radovan III "ne budem lenj...", već prionem na učenje, budem treći u klasi, em' dobijem 10 dana nagradno, em' ostanem u Bgd kao vodnik-staža u istoj školi da primim novu klasu. Uglavnom tokom škole, dobijem još 10 dana za prvo mesto u Centru veze Beograd - takmičenje radiotelegfista i još 7 dana za kvalifikaciju na takmičenju Prve armijske u Užicu. Sa redovnim, skratim vojsku skoro dva meseca. :cool:
A klasa bila "Juga u malom" - 180 ljudi (Dimče iz Tetova, Janez iz Maribora, Ante sa Korčule, čak i par Albanaca). Pred kraj, imao ja nešto "šteka", a većinu dao ćale, kupim Škodu 110L, pa sad zamislite: "mlad, lep, visok .... češljo' kosu na prirodno", lepo podoficirsko odelo, auto, pa gde ti je kraj!?
I da se priča još lepše završi: Dodju ljudi iz jedne državne ustanove ("biblioteke") i od cele klase izaberu nas nekoliko, naravno sa preporukama od starešina, sa pitanjem da li bi smo mi hteli da radimo kod njih? Pa, ko ne bi!
A o tome, možda neki drugi put!
:cool:, :ppozdrav:
P.S. Možda je ovo predugo, ali momci vi baš skratili, dajte malo detalja!
 
odsluzio sam vojsku 2008 mart-septembar. jakovo-batajnica-novi sad. VES vazdusna osmatranja i javljanja. bilo mi je skroz ok, iako sam bio medju starijima.
u novom sadu sam bio u komandi grada, kod dunavskog parka, radio na prijavnici. nervirala me treca smena, ali izgurao sam. sluzba za obezbedjenje komande. bilo je lepih dozivljaja.
izdvojio bih sledecu pricu.
bili smo na terenu u turiji. jedan kafedzija i ja u pratnji komande. naravno trebalo je skuvati kafu. kafedzija pristavio kafu i poceo da sipa "secer" iz jedne teglice. stavio on jednu kasicicu, kaze major stavi jos jednu general voli slatku. posle deset minuta generalov adjutant ili sta vec donosi kafu i kaze da je popije onaj sto je napravio. uzme major kafu i pljune odmah jer je bila slana. major nije smeo ceo dan da izlazi iz satora.
 
Banja Luka,2002-maj - novembar,pretposlednja generacija regruta Vojske Republike Srpske,
Artiljerija ves vozac samohodne haubice.
bice nekada neka slika kada nadjem od naprave te ruske sto se vozala pre osam god.
 
Jaroslave mozda smo se i sreli. Ja sam dolazio kod vas po hranu i ostala sledovanja iz Apatina.
Inace bio sam na Kozari do Maja 2004,a dosao sa brodom u novembru 2003 u Apatin na remont. U Somboru sam bio bar 10x.
 
Beograd kasarna na Topcideru 87/88.godine.Bio je to poslednji voz jer sam napunio 27 godina.Major bio stariji od mene dve godine, kapetan moje godiste, a porucnik dve godine mladji.Rod veza, teleprinterista- sifrer.Zlo jedno_Obuka 8,5 meseci.Znci da sam toliko bio guster.Cin ml.vodnik.
 
Mart 87 Bela Crkva prekomanda Beograd Topcider VP 9234 komanda stana prve proleterske gardiske mehanizovane divizije vozac generala Andrije Silica .
 
dukej je napisao(la):
@ Farmer Bob

Karpoš ili Menkov?
Da,Karpos.Dosao juna '90.Treca ceta,pesadija.Kapetan cete,Halilovic Rizvan.Sa mnom bio jedan kikindjan Zeljko,sad je harmonikas.Tu bas nije bio neki zivot,posle u Skoplju nije bilo lose.. :ppozdrav:
 
Doboj - Gornje sevarlije 1983/ 84 Kazu da je Nato 95 poravno sa Zemljom.
Ako je neko slizio u ovoj kasarni neka se javi , upravnik skladista gornje Sevarlije bio je porucnik Dusan Guduric komandir zastavnik Nenad Todosic.
 
Nazad
Vrh