Gde ste služili vojsku

Banja Luka , Kozara kasarna 1989/90. PVO ,komandni vod, kasnije strela II,vozio berdema .Bio sam i u Capljini mesec dana rezervni ves za vozaca. Bilo lepo vreme, pred rat .Marka bila 7din,vreme Ante Markovica. Para ko sodera ,svi ti salju lovu .Ma isao bih opet majke mi :ppozdrav:
 
jul 96/97 Vrsac pa prekomanda Subotica
vozac borbenog vozila pesadije (BVP), i posluzioc (konobar) u T-55 ( jedva udjem u kupolu, a sa granatom ne mogu da se okrenem, ne znam koji mozak je smatrao da sam ja idealan za to mesto)
 
Tako je SALE, cuvena Marsalka, ali kod nas ti je bila obuka svih 12 meseci, jos za malo da nam produze jer nisu imali ljudstvo , za dAlje sprovodjenje akcija. Ma bilo je zakona tada, nije smeo niko da mrdne od vojske i civila onda, a sada je sve drugacije. onda smo se merili sa Amerima, a danas su oni otisli ko ludi i daleko od nas, a nasi u glavnom neki mekanci.
Svaka cast izuzecima!!!!!!
 
MONTOYA je napisao(la):
Jun 97/98 RV PVO Jakovo,Orenovac,Mladenovac,Smederevo,Zuce
A pa bio si mi u komšiluku (Zuce). Ako si bio i na vežbi na Paljuvskom jezeru 98 , onda se i poznajemo :ppozdrav:
 
Ja sam bio rezervista. U Smederevu nisam bio inače sam bio u BVO u ekipi kod Spaleta , Djoleta , Stojanovića , Masneca...
Jesi poznavao zastavnika Masneca i njegovog sina Peru (ugovorac)?
 
U Zucama sam bio kratko prvih petnaest dana maja 98 tako da se slabo koga sećam ,naravno onu budaletinu Dubajća nisam zaboravio,od ugovoraca sećam se samo Bobana Velojića
 
Boban je OK , bar je bio kad sam ga video pre nekih 5 godina. Pera je poginuo u maju 99 , a verovatno si i njega video jer je stalno bio sa Bobanom. Ništa samo sam onako pitao pošto sam jedno vreme stalno "visio" u rezervi u Zucama , pa pomislio da smo se možda upoznali :ppozdrav:
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
septembar 05. Svilajnac, bio na obuci 2,5 meseci prekomanda Vojna akademija bio 28 dana pa konačno na Kopaonik do kraja i skinuo se na kraju u Raškoj. :ppozdrav:

He he Pozadinac , kako je Zmajko
Post je spojen: [time]1251991292[/time]
_________________________________________________
junska "78 Brcko Nisandzija M58 , meseca dana , zatim cata u drugoj ceti , januar "79 prekomanda Doboj teh.sluzba , Limarska radionica do septembra kada casno zavrsio Vojni rok
 
Ja sam bio '98 kod Arse u selu! Veliko gradiste, desetar u ceti za obuku granicara...
Arso jel radi jos Mikasa? Tamo smo cesto zalazili...
 
mityoo je napisao(la):
Ja sam bio '98 kod Arse u selu! Veliko gradiste, desetar u ceti za obuku granicara...
Arso jel radi jos Mikasa? Tamo smo cesto zalazili...
Radi kako da ne , mora da si dolazio,navracao i kod mrene u to vreme sam drzao stovariste poljomehanizacije ,na ulazu u Gradiste iz pravca Pozarevca sa leve strane
 
Arsa je napisao(la):
Radi kako da ne , mora da si dolazio, navracao i kod mrene u to vreme sam drzao stovariste poljomehanizacije , na ulazu u Gradiste iz pravca Pozarevca sa leve strane
bio je jedan samnom lik iz gradista,odnosno neko selo oko gradista....
zivkovic,moler je bio austriji.valjda je jos.
 
KishRobert je napisao(la):
Arsa je napisao(la):
Radi kako da ne , mora da si dolazio, navracao i kod mrene u to vreme sam drzao stovariste poljomehanizacije , na ulazu u Gradiste iz pravca Pozarevca sa leve strane
bio je jedan samnom lik iz gradista,odnosno neko selo oko gradista....
zivkovic,moler je bio austriji.valjda je jos.
Zivkovica ima dosta sde si ri Roberte sluzio da ne trazim nazad ?
 
Nazad
Vrh