Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

Купио сам три саднице Гала стубастих јабука на пијаци у Крушевцу, али касније видим да их расадници уопште не нуде, тако да не знам да ли то постоји и шта сам добио.
Треба ми још десетак разних (због опрашивања) садница стубастих јабука за окућницу, коју сорту и који расадници, ако има неко препоруку?

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Посадио сам их на 2 метра од куће, мораћу да их сечем ако пуно порасту. Било ми је одмах сумњиво кад је продавачица рекла да се врх не прекраћује одмах, али касније мора јер може порасти и до 5 метара у висину.

Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Dosta se razlikuju stubaste jabuke i po samom izgledu, kod njih je stablo deblje i tako do vrha.
 
Danas sam u MAVM rasadniku u Kaću
kupio jedan kalem Demir kapije jer mi se jedna prosle godine nije primila, pa sam danas zasadio.

Cena je bila 200 dinara.
 
Ja sam prosle nedelje kupio 100 Cacanskih Lepotica iz Sevar rasadnika.. Posadjene su, sve po propisu, pala je i neka kisica pre dva dana pa cemo videti kako ce biti. Inace cena sadnica je 350 din po kom
Odlicno lepo rekao ja x3 cena. Mamv je u rangu ili nijansu skuplji.
Mada da me zanima sljiva - crvena ranka i belosljiva pa ni ne moras da kupujes prskalicu, ovako udri sistemicima.
 
4x cifra to je to.
Nekada i 5 puta .Njih nekoliko se udruzilo i narucili su 1000 sadnica sljive a covek im dao na 70 dinara. Ali ono sto mi je najinteresantnije svaki gastarbajter koji je dosao u Srbiju zna sve cene u cent napamet ljudi postuju novac i vode matematiku ali nasi ljudi da li su prepusteni stihiji ili su ravnodusni ali da nema interneta shvatio bi ali za 20 sekundi preko drustvenih mreza covek ima informaciju gde je najeftiniji secer ,brasno, sadnice ,autodelovi ,cement ,letovanje i sve od igle do lokomotive .Drugo ima dosta tih foruma raznoraznih o utiscima kupaca ili eventualne preporuke i to treba pogledati. Samo sa ove teme koja ima samo 16 stranica JA SAM DOBIO ZLATNU INFORMACIJU SA KOJIM RASADNICIMA NE TREBA SARADJIVATI A IMA I PREPORUKE SA KOJIMA TREBA RADITI A SLICNIH TEMA IMA I PO DRUGIM DRUSTVENIM STRANICAMA.Pre neki dan mi covek prica posekao ceo tresnjar u 4 godini bice prekalemljavanje a znam mnoge koji su tako nastradali. Mnogim rasadnicarima je to smesno ali ovde se svaki iole ozbiljniji zasad podize kalemljenjem na licu mesta i vise niko nista ne prepusta slucaju .A sto se tice Vojvodjanskih rasadnika da covek ne poveruje na te cene kako oni rade pa razbijaju cudo. Dali je to zbog neinformisanosti ili koriste vesto neprofesionalnost svoje konkurencije ili su dosta radili na svom marketingu kako god bilo oni probijaju granice
 
Ja sam dobio informaciju da npr Sevar puno toga naruci od Grofa iz Milutinovac ili kako se zvase
Msm da koriste losu reklamu drugih, kontam da uzimaju sorte koje se daju prepoznati tako mlade i bez lista - kao sadnica, kod nekih nema greske.
 
Nazad
Vrh