Gde kupiti kvalitetne sadnice raznog voća?

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
14.085
Tako je i ima jos 100 komada koje su se slomile na kalemu. Jednostavno spojno mesto ne urade pedantno. Plemka se primi ali jako malom povrsinom i onda kada vetar duva, optwreti se rodom pukne na kalemu. Kada je podizan prvi zasad sadnice su kupljene na institutu Cacak i od tih i posle 21g nijedna nije pukla.
Potom imam jos 100 sigurno koje zaostaju u porastu iz ko zna kojih razloga.

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
855
Ono je pitanje sorte a ovo pitanje kvaliteta sadnog materijala. Mada je na keaju rezultat isti, nije kvalitetna sadnica, postoji razlika u neispunjenim ocekivanjima.
A koji ti je to rasadnik bio.

talle

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2009
Poruka
130
Nisam naručivao. Moje je razmišljanje ako se ne kupuje iz okoline Kruševca onda je opcija da se kupi iz rasadnika u Kaću. Imaju velike cene ali mislim da su im dobre sadnice. Naručio sam bio 2014. dva badema i dve leske. Kad je dole bila cena od 100-120 dinara u Kaću je bilo 350.
Ima i u okolini Kruševca dobrih rasadničara. Pa Rusi su kupovali ovih godina milione sadnica od njih...
svi ti rasadnici u srbiji kupuju iz velike drenove i okoline...vrlo malo sadnica je iz tih rasadnika ...ko će da iskalemi svaku želju kupca...

talle

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2009
Poruka
130
Mi cemo posle vecanja sta da radimo sve atipicne vocke pocupati i posaditi nove. Imamo u ajdaredu crveni delises, greni i zlatni otp oko 50 komada na 4000 sadnica. Imamo u zlatnom 10 sadnica za redom gale i jos oko 20 komada ajdared, greni i crveni na 1500 sadnica zlatnog. U gali zanimljivo nema nijedno promasena sorta valjda su to pazili. Te atipicne ide lanac i sadimo nove. Razlog je sto ne mogu to da gledam da me sledecih 20g uvek zajebava za berbu. Te nove uzecemo knip sto bujniji nadjemo i susedne rezati jako da bi se ta nova izborila sa komsilukom.
Definitivno ako nekada budem nesto ponovo sadio sami cemo kalemiti i proizvesti sadnice.
većinom se sada odlučuju za kalemljenje u sopstvenoj režiji ....znam jer kupuju podlogu od mene ...

Vrh