Gastronomija I kulinarske đakonije

Zorge bilo bi najlepše jesti nacionalna jela svud po svetu, putovati, ali pošto nije baš tako onda se snalazimo da različite ukuse približimo našoj kujni, nekad uspešno a nekad ne
 
Бојане, није проблем техника припреме, већ само јело. Ту окрошку као да су смислили пијани или мамурни.

Погле' сам:


Има и окрошка на кефиру, што некако можеш да протераш кроз систем, али ову са квасом... Што каже мој друг Рус, који је такође не воли: "Све састојке засебно могу да полопам, али све заједно - никако".
 
Бојане, није проблем техника припреме, већ само јело. Ту окрошку као да су смислили пијани или мамурни.

Погле' сам:


Има и окрошка на кефиру, што некако можеш да протераш кроз систем, али ову са квасом... Што каже мој друг Рус, који је такође не воли: "Све састојке засебно могу да полопам, али све заједно - никако".
Pa eto kuvarica kaže da je lepo, jest da nije probala a ja joj verujem :haha:
 
Мани Русе у ...рац - чиме год да их на'раниш или сами да изаберу у ресторану, њима је све "Вкусно!".

Пре десетак година мој другар, "први адигејски космонаут", како смо га зајебавали, током посете Србији, сврати код мене на неки дан и кад смо отишли у башту иза куће, осим што је пајао крушке јечменке, кајсије, млади грашак или шта је дозревало у то време, вид'о разбацану мирођију по башти, па крен'о и то да брсти са уживањем. Ја га зачуђено гледам, а он није имао шта друго да ми каже осим "Вкусно!" и наставио да чупка мирођију. :)
 
Sto kaze moj komsa budj je priodni lek.Bar ce kucici da se pocaste.
Ma šalim se bre kakvo crno bacanje! To su godinu dana stare, sazrevale u podrumu. I da, budj ih čuva. Pred upotrebu se samo opere najbolje puromatom. Ne diram ih bar do karja marta, a ova druga za leto. Prošle godine sam načeo kad su imale 10 meseci i nije sazrelo kako treba. Mislim bilo je ok, ali ,ožem bogo bolje. Idelno bi bilo 2 godine.
 
Da li su dimljene te sunke, nesto su blede i ne svidja mi se ta crna plesan.
Naravno da su dimljene i to doboro (za moj ukus i previše). Mada ništa im ne bi smetalo i da nisu dimljene.
Nisu šunke blede već je sve to plesan, a tu gde deluje da je crno nema plesni (u pozadini vidiš rebara koja su skoro izašla iz sušare). Kamera je dosta loša kao i osvetljenje. Garantujem da je šunka OK. Ove godine sam je za sazrevanje umotao u papirni džak što je dovelo do toga da buđ bude bledunjava. Pravo da kažem uživo deluje deluje mnogo lepše nego ranijih godina kada se hvatala zelenkasta budj. (sve je bilo OK i tad)

Zanima me šta da radim da sprečim šunku da se presuši. Ne znam dal je pametno umotati je u streč foliju? Ili možda u nazad u papirni džak pa u drvenu kutiju?
 
Kuvali danas Ukrajinski boršč (tako smo našli recept na yu tube), moram reći odlično jelo ko nije trebalo bi da proba
Meni su najbolje piroge ili pieroge kako pisu na YT , trebalo bi da bude ukrainsko jelo , poljaci zovu ruske piroge a rusi izgleda vareniki ili tako nesto.
Nema veze sa mesom ,sastojci sir, brasno,luk, kajmak i krumpir, ima 150 varijacija ali najveci problem je napraviti tjesto da ne bude tvrdo a da se ne raspada.
 
Nazad
Vrh