Gastronomija I kulinarske đakonije

No, no. Ovo je uvaljano samo u kukuruzno brasno sa zacinima. A ubacicu i pecenu "dimljenu" ribu. Mada sve je to saran.
 
Cudis se za kupus :nono: ( u glavicama-kaca ) a ne cudis se sto on potrosi 3kg da usoli jagnje :haha:

1:55 ovde precizira koliko soli
Matori ne zna koliko je 3kg soli. To sto je dva puta posolio nije potrosio ni kilu. Pa u tu kanticu nema puno vise od 3kg pa vi procenite koliko je potrosio. Mada jako grubo tj nejadnako soli. Jos se pravi mangup pa kaze i 10kg soli da potrosis ne moze da presolis. Cini mi se da se spolja na par mesta gde je jace posoljeno so kristalizovala, ali verovatno se bolje pije.:ppozdrav:
 
Kolko sam ja video spolja nije ni solio

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Preskakao sam nisam gledao sve a kad bi posolio jagnje sa 3 kila soli to nebi moglo ni u usta da se stavi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Mozda ima nerka caka u tom polu-pecenom mesu , recimo u N.pazaru na glasu cevabdzinica JONUZ takodje

priprema neke polu-zive cevape . . . . . . 14:40


doduse ovde gazda insistira na zacinima ( biber-aleva-luk ) pa mu to valjda dodje nesto kao tatar biftek :sta:
 
Kuvali danas Ukrajinski boršč
Немој да вас ђаво тера да се примите на руску кујну, па да пробате да спремите окрошку на квасу - има џегу да вам уштопује у року од о'ма.

Klanje svinja kod drugara.. Pošto sam uglavnom levo smetalo, bio sam zadužen za klopu, i malo se motao oko oranije...
Је л', а ди вам је џигерица у марамици?
 
Mozda ima nerka caka u tom polu-pecenom mesu , recimo u N.pazaru na glasu cevabdzinica JONUZ takodje

priprema neke polu-zive cevape . . . . . . 14:40


doduse ovde gazda insistira na zacinima ( biber-aleva-luk ) pa mu to valjda dodje nesto kao tatar biftek :sta:

Možda ovo iznutra, tartar je bez ikakve termičke obrade i pravi se od govedjeg ribića tj. bifteka naravno.
Nemam pojma ali ja krvavo meso nemogu ocima da vidim
Biftek je stvarno šteta ispeći da ne bude barem rozikast unutra. Ne mora baš krvav ali roz mora da bude. Kad sam čuo da ovaj melje biftek u ćevape duša me zabolela. Od kad sam naučio da ih spremam (klasično kako u restoranima spremaju, tiganj i maslac) ne mogu da zamislim priprmu ni na jedan drugi način. Sve ribiće od svinja ostavljam za to, a ako se nekako dočepam govedjeg to je slavlje! :)
Imam neke slike da okačim ne vezano za biftek, posle.
 
Nazad
Vrh