Fungicidi u strnim žitaricama

posle svetanja moje mišljenje je da je kasno za bilo kakvu zaštitu...
 
vidim jos niko ne pise o fungicidima ove sezone,mada jos je rano za to.da ja otvorim sezonu pitanjem da li se neko raspitivao mozda o cenama za ovu godinu?
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se,hteo sam da pitam za fungicide,greskom sam napisao herbicid jer sam i tamo pisao:osmeh: upravo sam ispravio pitanje,hvala na ispravci mixer

- - - - - - - - - -

da li je neko kojim slucajem radio prosle godine zastitu klasa preparatom RIZA 250 EW?ima li neko iskustva sa njim kako se pokazao?
 
izvinjavam se,hteo sam da pitam za fungicide,greskom sam napisao herbicid jer sam i tamo pisao:osmeh: upravo sam ispravio pitanje,hvala na ispravci mixer

- - - - - - - - - -

da li je neko kojim slucajem radio prosle godine zastitu klasa preparatom RIZA 250 EW?ima li neko iskustva sa njim kako se pokazao?


riza ima tebukonazol a.m. sto nije dovoljno za zastitu klasa
 
rizu 250 ew su reklamirali u jednoj emisiji o poljoprivredi,preporucivali za zastitu klasa a da nije navovodno skupa.znaci ipak ici sa proverenim duet ultra ili prosaro?
 
ja sam narucio za prvo prskanje Acanto plus prosle godine je bila cena na zeleno 45 eura,a drugo prskanje radim sa Amistar extra
 
riza ima tebukonazol a.m. sto nije dovoljno za zastitu klasa

Koja aktivna materija je za prvo prskanje fungicidom a koja za drugo za zastitu klasa ?

Btw. moram pitat, gdje vi to sve čujete i naučite ? Stvarno je odlicno vidjeti kako vi svi gledate aktivne materije i kod herbicida i kod fungicida, to u Hr doslovno nitko ne napominje, nikad nisam cuo da se prica o aktivnoj materiji i koja je za sta.
 
Malo knjige malo internet,pa kad primenis onda ides na iskustvo...
O akt.mat je dosta pisano u ovoj temi,imas dosta preparata,bar u zadnje vreme nije problem ima ih dosta na trzistu.
 
14nipls.jpg

Evo ovo moze pomoci.
Prelistao sam citavu temu i ne mogu nikako da nadjem link sajta sto je neko ranije bio okacio, tamo je bilo jako lepo i detaljno poredjenje svih aktivnih materija u odnosu na uspesnost u suzbijanju bolesti.
 
Ja ću za prvo prskanje najverovatnije ići sa Falkonom o,6 l po ha-Jeste skuplji ali mislim da je među boljim.Uz to i Sekator pa nek misle korovi i rđa,gde će pobeći.Jedino dozvoljavam da ljulj ostane na njivi,nekako mi je mio i drag pa ga ne diram još ove godine.Imamo i mi mačvani dušu!
 
Presing je cenovno povoljan a i količinski jer ga ide 0.5l/ha kao i Duett-a pa da ne bacaš pare bez potrebe.
 
Nazad
Vrh