Fungicidi u strnim žitaricama

Fastac uzimam po 5000din po litru. 0.12l/ha ide, sto ce reci 600din/ha. Vantex, Fury bi trebalo da su jeftiniji.
 
Si siguran?
Fastac=alfacipermetrin 100g/lit. Slični su Fury i Cythrin.
Karate zeon=lambda-cihalotrin 50g/lit isto što i Lamdex=lambda-cihalotrin 50g/lit
a Laidir=lambda-cihalotrin 100g/lit.
 
Koliko je potrebno vremena da psenica usvoji fungicid,prskao sam sinoc oko 20h,a u 23h udarila kisa?
Prskano sa Duel ultra..
 
Poslednja izmena:
Kod mene u ataru jako puno psenica nije zasticeno.Mislim da ce da se kaju i budu ljuti na neke preporuke da se ne prska.Uslova za bolesti mozda stvarno nije bilo ali sada se situacija pronenila.
 
Ljudi jel neko obilazio psenicu? kakvo je stanje kod vas na njivama? Ja danas isao sa kumom do njegove psenice da obidjemo kad ima sta da vidimo. Puna njiva rdje,a prskao dva puta preventivno sa preparatima adama. Odemo do moje njive posto je isto seme i sve je isto radjeno. Samo sto sam ja preventivno prvi put prskao 16.4. sa falkonom i slavolom i 12.5 drugi put amister ekstra i slavol. Kod mene je dosta bolje stanje ima pomalo rdje ali jako malo po koja pegica. Oprskao sam veceras sa akanto plus i slavol pa cu videti necu da rizikujem. Psenica je dosta u dobroj kondiciji.
 
Nazad
Vrh