Fungicidi u strnim žitaricama

Pa zafalilo mi malo falcona, a imam presing od prosle godine. I ja bih to pomesao, medjutim jedna zastitarka mi rece da ne mesam. Dok sam trgovao sa njom nije mi ulila povernje u njenu strucnost-iskustvo, pa rekoh da pitam ovde.
 
Ako su iste formulacije a ako se ja dobro secam oba bi trebalo da budu koncentrati za emulziju (ec) ,uzmes jednu posudicu od jogurta i sipnes par malo jednog i drugog i promesas , ako nema fizicke inkopatibilnosti (ne zgrudvava se ,ne napravi se kao slina ,lepo se izmesa ) onda mozes probati ...dal ce biti nekog umanjenja efekta ili fitotoksije to mora da se proveri ali mislim da ne bi smelo biti... e sad...

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Upravo sam to uradio, izvrsio probno mesanje u manju posudu, ali sa vodom i vizuelno je delovalo normalno. Ja danas poprskao pa kako bude. Negoli malo mi magla od prskalice pofajtala lice i bas me peku ocni kapci. Naime vise sam ja ostecen nego usevi:sjasi:
 
Sme li se 2 puta koristiti isti fungicid u psenici u pitanju je presing ostalo mi nesto pa da ga iskoristim?
 
Pre sat vremena zasticena psenica u ranijem roku setve sa fungicidom Osiris 1,3lit po he sa 220lit vode.Bilo je rose ali lepo se lepi na list preparat,dodato i 120ml po hek Fastak super koncentrat.
 
Pre sat vremena zasticena psenica u ranijem roku setve sa fungicidom Osiris 1,3lit po he sa 220lit vode.Bilo je rose ali lepo se lepi na list preparat,dodato i 120ml po hek Fastak super koncentrat.

Mislim da ti je malo to osirisa 1,3 litre po hektaru, ja sam skoro toliko išao po jutru (1,15 litara po jutru)....
 
Video sam dosta primera na forumu kad se tako postavi pitanje ili neka konstatacija a ne naglasi se na koga se odnosi, onda krene odgovor "ako si mislio na mene..., ako je upućeno meni...", i tako. Ili krene neka prepirka a ovaj napiše "nisam mislio na tebe...", i tako ima milion primera. Ali ako nešto smeta nećemo citirati toliko...
 
Citiraj ti slobodno ali postove sa prethodnih strana jer citirati odmah post za postom nema smisla jer se time ne gubi smisao teme pošto je post napisan odmah nakon autorovog.
 
Nije malo jer nema uslova za jake napade bolesti a idem i sa malom kolicinom vode tako da je jak "spricer".
Bolje i tolika kolicina nego nista sto 90 posto ljudi radi.
 
Obidjoh sve apoteke po gradu,nigde fungicida za fuzariozu.Samo Faklon,Presing..
Da li da zovem Hemoslaviju,ili ima i negde blize Duet ultra,Prosaro...?
 
Danas odradio drugu zaštitu,prva Acanto a druga Prosaro.Nakon špricanja prošlo je 6 sati i pao je pljusak,pitanje je da li je sapralo moju zaštitu ili je nešta ostalo.Površina je 3 ha i išao sam sa dozom od 8 dl na ha.Cijena prosara kod mene je 115 km ili oko 58 evra.
 
Nazad
Vrh