Fungicidi u strnim žitaricama

Koju kolicinu ureje rastvarate za prihranu preko lista po kj? Ja cu verovatno u subotu prskati ako vreme dozvoli.
 
Ja planiram vece pre prskanja u cisterni da rastvorim 20kg/Ha odnosno 200l, tako da se do ujutro malo voda ugreje! Ima li sta lose u tome ako prenoći rastvor???


Gogi
 
Ove godine sam od tri zaštitara (tj promotera različitih hemijskih kuća) čuo da nikako ne rastapamo ureu, da više šteti nego što pomaže. Otkud to sad?
 
Cijena je jaka 33e za decilitar ali on ide na 1 ha aljulj je ejdav od pvo navedenih korva koje tuče.Išao je uvjed sekator ali vidim imam takozvni stoklas pa moram husarom ići.

- - - - - - - - - -

Pitanje ta Acanto plus od dupointa da li je ko koristio i valja li čemu.Litar je 50 evra i odrađuje 1,5 ha.
 
Od subote ce se stvoriti povoljni uslovi za tretman pšenice protiv korova i bolesti, a i protiv insekata.
 
@prnjavor3

Nije to mnogo ako je efikasan. Ja sam ove godine prskao jednu parcelu Pallas-om, a on košta skoro 60 eura za hektar.
 
Vreme ce biti povoljno jer ce i nocne temperature malo skociti, a i bolesti ce da zivnu. Naravno korovi vec disu punim plucima.
 
Nazad
Vrh