Fungicidi u strnim žitaricama

Kod nas u zadruzi "Sto-vet" Zamira ima citava paleta, dok Amistar stize navodno sutra a Duet sto je ostalo sam ja uzeo, taman ce mi biti dosta.
 
Da nije bolji Mystic PRO 500 od Syngente? Iste aktivne materije, u malo vecoj kolicini od Zamira, i manja doza ide po ha,od 0,5-0,8l. Cena oko 3000din. Dodje na isto, ali samo predlog...
Mada ovi preparati ne unistavaju sivu pegavost lista i klasa pšenice (Septoria tritici)
 
Ja razmislajm o Magan-ovom Zamiru, od 0,75 do 1 l po ha ga ide, ima jednu od akt. materija iz Prosara i jednu iz Bumpera. 2690 din litra, da se ide puna doza po jutru malo jace od 1500 din izadje

Prosle subote je oprskana psenica sa zamir-om. Ne secam se tacno sad koja doza je bila (min ili max). Ovog vikenda (posle nedelju dana) planiram da obilazim istu tu njivu, pa cu videti kakvo je stanje posle nedelju dana od prskanja, i ako ne zaboravim javljam utiske, kako je ispalo prskanje sa ovim fungicidom/statom.
 
Poslednja izmena:
Stigao je Amistar Extra,i Fastac iz hemoslavije,cekamo tamo do 5.-6. maj pa prskanje,valjda ce prestati ova kisa do pomenutog datuma... bio sam u obilazak prekjuce pa mogu vam reci da su psenice sarolike,najgore je prosla simunida,ona je bas crvena,ja imam ingenio,ona se dobro drzi zahvaljujuci kasnijoj setvi,i sorti.setva je bila 7.novembra.dobila je za prvu zastitu presing,i fastac. tokom obilaska sam vidio da ima bas puno insekata i kojekekvih buba...dok prodje ovo kisovito vreme taman ce da isklasa...i prskanje
 
Nece biti problema ali ni efekta koji treba.Ako pocinje da klasa sacekaj jos koji dan i prskaj Duetom da bi imao uradjenu zastitu klasa od fuzarijuma.
 
Da nije bolji Mystic PRO 500 od Syngente? Iste aktivne materije, u malo vecoj kolicini od Zamira, i manja doza ide po ha,od 0,5-0,8l. Cena oko 3000din. Dodje na isto, ali samo predlog...
Mada ovi preparati ne unistavaju sivu pegavost lista i klasa pšenice (Septoria tritici)
http://www.maganagro.rs/zamir®-400-ew
U STRNIM ŽITIMA Zamir® 400 EW je efikasan protiv prouzrokovača sive pegavosti lišća i plevica
(Septoria tritici i S. nodorum), fuzarioze klasa (Fusarium spp.), žutomrke pegavosti lista
(DTR- Dreschlera tritici-repens), mrežaste pegavosti (Pyrenophora teres) i pepelnice
(Erysiphe graminis) ipak, ima posebno naglašeno delovanje na prouzrokovače
pepelnice i fuzarioze klasa ... deluje koliko toliko i na pegavost lista i klasa (Septoria tritici)
 
Koliko treba da klasa psenica za tretman amistarom? Koliko znam trebalo bi odraditi pre samog cvetanja!? Savetnik preporucio cim na uzglavnici izklasa pa u roku od 2-3 dana!
 
Nazad
Vrh