Fungicidi u strnim žitaricama

danas obilazio psenicu i prskanje protiv korova extra uspelo.nego na par mesta se vidi bolest klasa(susi se vrh klasa) lema napada lepo i jos neke crne bube ima.imam Fastak protiv leme,i imam Acanto Plus,dali smem pomesati to sve ili da idem posebno?
 
ne sekiraj se nisu mi uvalili,nego prosle godine uzeli vise pa je ostalo :osmeh: to nisam znao da ne deluje na fuzarijum.jel bolje falkon?
 
Ja sam danas oprskao sa Duettom, nije bilo buba i nekih insekata jer je Fastac uradio prvi put posao, ali sam ipak dodao, za svaki slucaj....ceprkao sam malo po njivi i jednu crnu bubu nasao..vala nije strasno...inace, ko god me je video bledo me je gledao sto idem da prskam psenicu...:)
 
sve ja to vama verujem,ali nesto mi nije jasno,ako Acanto ne deluje na fuzarijum,kako onda na parcelama di sam prskao protiv korova i dodao 0.6l/h Acanto tamo nema nikakve bolesti,jedino lema se pojavila :sta:
 
@robert
Vidi brale,napisao sam koji preparati sprecavaju Fuzarijum i oni se sad koriste,a to sto si ti radio to si zastitio stablo i zastavicar od rdje,pepelnice i to je ok.... Fuzarijum se uocava kasnije na klasu,kad je vec kasno za bilo sta.
 
razumem ja.ali di sam radio sa Acantom i tu ima vec klasa ali nema fuzarijuma.ali hvala vam jos jednom,ponedeljak kupujem duett ili amistar,i pravac prskanje.
 
Danas sam obilazio malo pšenice,nema nikakvih vidljivih simptoma bolesti.
Insekata nema samo neke crne male mušice što lete ko kolibri,jel to opasno?
 
Jbg ne mozemo sad sve pobiti:haha:...nema problema,trenutno je aktivna lema,tripsi,stenica i po koji martin,al to sve resava Fastak,Fjuri,Decis,Perfektion itd....
 
Nazad
Vrh