Fungicidi u strnim žitaricama

Nisam znao da jeste...inace je on kod nas u paoteci 6000din...e sad u zadruzi cisto sumnjam da imaju a ako imaju, ver je jeftiniji malo...
 
Dali neko koristi Falcon i kakva su iskustva sa njim, vidim druge kombinacije a njega ne spominjete.
 
Dali neko koristi Falcon i kakva su iskustva sa njim, vidim druge kombinacije a njega ne spominjete.
Ja sam ga po preporuci koristio prošle godine u Jabuci.
Pošto ide 0,3-0,4 l po ha bez obzira uzimam kantu ili dve samo da odem do našeg člana Raleta u magacin a cena oko 5500 din.
Izgleda najjeftiniji fungicid ove godine 400 din po ha neka bude tu.
 
Do sada sam koristio Falcon i nisam imao problema sa fuzarijumom i to baš u drugom tretmanu.
 
Oko 20 eura sa nekim folijarnim djubrivom u paketu.za 15 min idem tamo pa kad se vratim napisacu cenu koja je tacno.

2180 din je litar.Za kupljene 2 litre dobija se 10l negog folijarnog djubriva Humi......(tako-nekako,kazu pametan pise a budala pamti).
 
Poslednja izmena:
Danas pricao sa jednim covekom sto drzi apoteku i mnogi ljudi traze od njega savete za useve, jer i sam radi zemlju....kaze mi da nece raditi drugi tretman zastitu klasa, jer se ne isplati gaziti psenicu. Kaze da je bitnija ona prva zastita (a on je isao Falconom) jer moze da umanji prinos i do 30% a ova druga do 3%...
 
Nazad
Vrh