FREZA prikljucak za traktor

Milose jel je vladika nerasturi
Mija freza je kod mene jos od 1984 (cale kupio novu).Pofrezovala je boga-oca i sada je kao nova samo redovno menjanje motika.U mom kraju ima ih mnogo i sve su starije od 25 godina i nece niko to da proda.One su bukvalno neunistive kod njih je prenos preko zupcanika i jos niko to nije imao potrebe nesto da otvara i popravlja.Par moih drugara su istu takvu prosirivali na 1.6 pa cak i na 1.9m te ih pogone sa traktorima od YTO 454dw pa cak i sa 577dw. I nista mu nije to je jednostavno neunistivo.Ja trazim da kupim sebi jos jednu da je prosirim na 1.6m i to vlatko nosi gde je malo manji uspon.
 
Jel ima neko uputstvo i/ili katalog za IMT frezu kao sa snimka. Kupio sam jednu polovnu, treba se sređuje a neznam odakle da krenem.
 
Katalog nemam, ali znam ako je komplet sredjujes pocni od tog poklopca sa strane.Tu unutra bi trebao biti lanac koji najvjerovatnije moras mjenjati.Cim skines poklopac i lanac vidjeces sve ostalo.
 
Tu je lanac koji kod mene nije menjan od kako je kupljena freza 83god. a frezira po 2 hektara najmanje svake godine.
mims@ nema tu neke velike matematike, ja sam rasturao taj poklopac imas lanac i dva lancanika, reduktor je klasika i njega sam rasturao prosle godine zbog biksne koja drzi zadnji lager, ali nisam zapisao dimenzije lagera
 
Mims,nje nikakva mudrolija.
Proveri lanac,lančanik,ležajeve,reduktor ako je to ok onda nema problema.
Zatim vidiš noževe ako neki ne valja zameniš ali bolje bi bilo da menjaš sve odjednom zbog balasta.U slučaju da vibrira proveri osovinu ako je kriva pravac Bečej na centriranje i to je to.
 
Par snimaka današnjeg frezanja, odradio voćnjak i pripremio dio parcele za krompir. Akteri su IMT539 i Eberhardt freza zahvata 165cm.



 
Trebao bih u skorije vreme kupiti novu frezu. Sta savetujete i sta mislite o frezama IMT Boljevac?
 
nasao sam jednu frezu na prodaju, zahvata 220cm... da li je mogu vuci sa rakovicom 65 i koliko se krece takva masina...
 
koja velicina freze bi odgovarala torpedu 75, radio bi vrtove usluzno, radi se o preoranoj zemlji preko koje se prelazi frezom na nekoj dubini od 15-18 cm, sta bi mi odgovaralo da trazim za njega ?
 
Nazad
Vrh