FREZA prikljucak za traktor

Ovo tropedo moze samo sanjati da radi sa ovim,mozda bi i mogo prenosat po avliji ali da radi tesko ili nemoguce
 
Ovo 75-ca vuce bez problema.Ja vucem bocno(sto je teze)1,2 metra sa IMT540 bez problema i uzbrdo i nizbrdo.Radio sam i sa Gramipovom 1,8m veoma lako,da se razumemo nije to da se leti po vocnjaku,sa frezom mora spora i samo gasa.
 
samo kolega kazner tvrdi da ne bih mogao raditi sa njom, neznam da li je to iz iskustva ili tek onako kako on misli, ja mislim da bi to trebalo ici dobro, a u slucaju da ide teze da li bi se moglo skinuto par moticica na kraju i da bude uza za npr 20cm, i ako neko zna koliko je ova sa oglasa otprilike teska ? hvala svima :ppozdrav:
 
Gramipovu moze da tera i od 2,5m,ali ovu nema sanse,imo sam maschio 230cm pa je case od 70 ks jedva radio tako reci gotov pa nikako davila ga samo tako,poslije sam uzeo howard 205 cm i s njom ako bi posla malo dublje bilo je veselo,jos ako uhvati ilovace ih,.,.neko ne pisano pravilo je 30 ks po metru, ali to dosta ovisi o konstrukciji freze,,.
 
Ja koristim od drugara IMT od 1,8m, ima video na prosloj strani i barem ja je koristim samo za pripremu zemljista za krompir, papriku, kupus i frezirao sam vocnjak dok sam imao.
Moze za zito ako se kasno poore, ali za kukuruz je losa. Ima takve moticice da dosta sabijaju zemlju dole, a gore ostaje zemlja dosta izdignuta pa se taj gornji sloj brzo isusi.
 
Pozdrav svima! Nov sam ovde i imam par pitanja (ima deda, ja samo prenosim :D ) u vezi pravljenja jedne poljoprivredne mašine. Zanima ga da li bi neko ovde mogao da mu da neki savet u vezi hidraulike kod freze pipalice. Želi da je napravi, ali ga zanima koji bi bio najprostiji način da se ti delovi koji imaju veze s hidraulikom izrade ''u domaćoj radinosti''. Ako imate neki savet, ili možda neke skice, šeme ili šta god, napišite i pomozite majstoru :D .

Nadam se da nisam ovo napisao u pogrešnoj temi. Ako jesam, recite mi gde da prebacim pitanje.

Hvala unapred!
 
danas sam gledao u pozegi nekoliko freza kod jednog uvoznika od 2.2m, cene su po 1200e, mislim da bi bile bas taman torpedu 75 .
 
hitno mi je potrebna pomoc oko kupovine freze BATUJE 1.6,interesujeme kako se pokazala u radu i kakva je za odrzavanje,radio bi sa ursuzom c 355,da li moze ta kombinacija da radi kako treb,mislim da mi freza ne rasturi traktor da li moze da je vuce-radi,koja je po vama cena za istu sa kardanom i bez a stanje je dobro

- - - - - - - - - -

koja je cena nove freze fap
cena za 1.8 je oko 230 000 dinara pre par dana sam pitao
 
Batuje su konstrukcijski lakse freze,imaju lijep odnos redukcije i nisu teske za vuci,ursuz bi radio bez problema,ako je malo starije proizvodnje dobre su dok ove mladje bar ono sto se oko mene prodaje bome nije za neku rijec hvale.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
pa ova je oko 87-90 god otprilike,ni sam rekao da joj je kardan sa lamelom koji ide uz nju,koja joj je cena realno,da li je skupa za odrzavanje
 
Ma nemas ti tu nekog odrzavanja,ako ode lezaj na rotoru nije to neka para da se zamjeni,,.i to je veliki plus sto ima kardan sa lamelom, takva bi freza kod mene u bih imala cijenu od 1000-1200€
 
meni je komsija iz sela prodaje za 700evra,jedina je takva u celom selu pa reko da se raspitam malo vise o njoj,moticice su joj jos prve mogu da isteraju jos jednu sezonu i onda mora na zamenu komplet sve moticice,koliko su one ::novac:: komplet da se zamene
 
Zavisi kolko imas motika na rotoru,ja sam uzimo za howard gode od imt freze radi ih termometal,kod mene sam placo oko 4,5€ kod vas u srbiji je sigurno jeftinije,ja bi uzeo da je meni blize,nije to neka cijena
 
Nazad
Vrh