FOTON

Jel to nov traktor ili polovan? Rodjak kad je uzeo fotona novog isao je jako lose do nekih mozda 200 sati kad je naleglo sve na svoje. A taj kinez ide 4om 35 a 539 ide 25. Kinez trecom i 539 trecom su iste brzine
 
Nov, nisam misleo na brzinu traktora već što nema snage-crkava,vidi brdo pre fap-a.
 
Izašao novi model Fotona tj. kao neka njihova podmarka LOVOL, bio na sajmu, zaista izgleda lepše. Gledao sam onaj manji od 60ks, težina oko 3t, nova kabina sa komandama tj, papučama odozgo, ravan pod, ima menjač SINHRO, sa 4x3 brzine, što će mislim malo popraviti situaciju oko manjka snage, tj, mislim da je do sada bio problem u menjaču i malom izboru brzina (imam YTO 50ks). Ima reverzer, neke komande sa desne strane na krilu msm da je hidraulika, po ugledu na skuplje traktore. Jedino mi se ne sviđa što kardan ne može da se pusti bez kvačila, a kvačilo mora da se stisne na drugi stepen do kraja, a to je pakleno teško, bar kod mene na YTO-u, i to je ozbiljan problem. Ovaj od 60ks ima širinu 1,74m ili više ako se rašire točkovi. Klima ako se poruči doplata oko 700-800 eura, i to fabrička, a cena sa kabinom bez klime je čini mi se 18 800 eura. Sve u svemu lap na izgled, a ne znam da li je nešto kvalitetniji,





 
Fino su ih dotjerali, sjedao sam u 504, stvarno fino izgleda, bice i slika. 504 je 16800.
Te rucice na blatobarnu sa desne strane su komande hidraulicnih izvoda, to je bas super i na rukuje, u starijih je na lijevoj strani pa je malo nenaruku, kao sto kolega rece ravan pod i sto je naj bitnije mjenjaci sa strane, kabina skroz zatvorena, reverzer pored volana, prije je bio sa strane.
12x12 brzine, valjalo bi probati, da se vidi kakav je raspored.
 
Evo i moje slike 504 modela, jedino sam napravio gresku slikao sam kroz staklo, trebao sam ponovo slikati kada sam usao

 
iskreno meni se najvise svideo 904 iako imam stari model ovaj novi je mnogo lepsi i mnogo je bolja zvucna izolacija kabine .
 
Ja sam moj YTO 504 pre 2 godine platio oko 17000 sa klimom i euro kabinom. Sada toliko košta ovaj Lovol 504, i s obzirom na menjač od 12+12 koji je glavni nedostatak kod Yto-a i na ovu dosta dobru kabinu, mada i euro kabina na Yto-u nije loša, ali nije ovako ergonomski dobro rešena, ovo bi sada bila bolja kupovina. Takođe vidim da je rezervoar sa strane što je dosta bolje, jedino ostaje problem kod oba traktora uključivanje kardana bez kvačila što nama voćarima puno znači, i nisam probao kakvo je uopšte kvačilo kod ovog Fotona, s obzirom da je na Yto-u katastrofa tvrdo, pogotovu na drugom stepenu gde se i uključuje kardan. Sve u svemu veliki pomak napred za Foton.
 
Nisam probao kakvo je kvacilo na ovom novom
Probaj otkaciti feder sto vraca kvacilo, ja sam kod sebe otkacio, tako da ide sa lakocom
 
Sedeo sam i palio novog 904 na sajmu. Razocarao sam se, iskreno. Mnogo to lepse deluje na slikama nego uzivo. Mehanizam kocnice toliko skripi da ljudi okolo beze kada je stisnes, sve deluje nekako na brzinu skrpljeno
 
Ja sam moj YTO 504 pre 2 godine platio oko 17000 sa klimom i euro kabinom. Sada toliko košta ovaj Lovol 504, i s obzirom na menjač od 12+12 koji je glavni nedostatak kod Yto-a i na ovu dosta dobru kabinu, mada i euro kabina na Yto-u nije loša, ali nije ovako ergonomski dobro rešena, ovo bi sada bila bolja kupovina. Takođe vidim da je rezervoar sa strane što je dosta bolje, jedino ostaje problem kod oba traktora uključivanje kardana bez kvačila što nama voćarima puno znači, i nisam probao kakvo je uopšte kvačilo kod ovog Fotona, s obzirom da je na Yto-u katastrofa tvrdo, pogotovu na drugom stepenu gde se i uključuje kardan. Sve u svemu veliki pomak napred za Foton.
Na fotonu kvacilo srednje tvrdoce, nije ni bas mekano a nije ni trvdo, bar na ovom sto sam ja probao. Evo kod mene na ovim jinmama na ovom manjem kvacilo neverovatno lako, ne znam kako je ono moguce, jos jedva da mogu da primetim razliku izmedju prvog i drugog stepena dok je na ovom drugom dosta tvrdje u odnosu na ovog manjeg ali nista strasno. Ima i od traktora do traktora. znam da je jedan na fotonu menjao korpu zbog tvrdog kvacila, sta li je tu bilo ko zna.

- - - - - - - - - -

Sedeo sam i palio novog 904 na sajmu. Razocarao sam se, iskreno. Mnogo to lepse deluje na slikama nego uzivo. Mehanizam kocnice toliko skripi da ljudi okolo beze kada je stisnes, sve deluje nekako na brzinu skrpljeno
Kakav je sistem kocenja kod tih vecih? Kod ovih manjih idu lamele u ulju i nista se ne cuje a koce samo tako, mislim da je taj sistem na svim kinezima 45-55ks, za vece ne znam.
 
@Alen1972
Nemam pojma kakav je sistem kocenja, nisam se dalje raspitivao. Nisu skripale kocnice nego sam sistem poluga u kabini. U kabini je kidalo usi, a moja supruga koja je stojala pored traktora se najezilakoliko se culo napolju.
Prodavac kaze: nije to nista bice to super kada se razradi, a mozete i da podmazete.
Sta cu, zahvalim se i odem dalje
 
Da li neko ima foton 604, razmisljam da ga kupim, planiram sa njim da vucem prskalicu od 1500 litara, sejem i da nosi rasipač za djubrivo

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh