FOTON

Ajde vlasnici fotona kako se rukuje sa hidraulikom tj sa ručicama u kom polozaju treba da stoje kad se ore? Leva rucka je za dizanja i spustanje orudja,probao sam desnu da spustim malo vise od pola prema dole i onda leva nece opste da reaguje. Kako kad plug nema točka namestite željenu dubinu da traktor to drzi na hidraulici tj da uvek drzi zadatu dubinu?

Upravo tako desna rucka za kontrolu otpora ide dole za dublje gore za plice ali uvek ima veliko "Ali" i kod traktora koji ja koristim i pomalo popravljam od 2005 g. to isto ne funkconise bas najbolje vrlo je tesko podesiti da to radi kako treba narocito u teskoj zemlji jednostavno reakcija hidraulika je pregruba ili je uopste nema tako da je naj srecnije resenje tocak na plugu i nemas brige. Kada sam rastavljao hidraulik video sam da se to moze malo popraviti ali opet ostaje grublja reakcija narocito, ponavljam, u teskom zemljistu, ali sa tockom je druga prica stavis tocak i zaboravis desnu rucku ovo vazi za foton 4xx i 5xx za ostale nemam iskustvo
 
Poslednja izmena:
Isto kao i kod yto 454 najbolje resenje tocak.i sto su meni rekli za sve radove desna rucica stalno skroz gore a sa levom dizes i spustas prskalicu,spremac nebitno.jedino u oranju ide kontra leva skroz gore a sa desnom dizem i spustam plug.i to mi je receno samo za oranje da tako radim
 
Sve potencijalne kupce Foton traktora savetujem da ni slučajno ne kupuju kod Top agrara 021 čiji je direktor Lazar Džigurski. Mi smo Foton lovol 504 dotičnoj firmi platili još 15. avgusta, a traktor nam još uvek nije isporučen.
 
Moja preporuka je Trgomen Kraljevo, nisam cuo da se neko pozalio na njih ovde i na njihov servis tokom garancije i kasnije..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sa ljudima iz Trgomena sam u kontaktu pošto su oni uvoznici. Ljudi ne mogu da mi isporuče traktor pošto Topagrar nije prebacio sredstva na njihov račun.
 
Lažu, stalno čekaju neku uplatu, pošto su sredstva koja sam ja uplatila potrošili ko zna gde. Obećavaju od danas do sutra, pa tako do petka. U ponedeljak ista priča.... Agonija
 
Nije to bas tako jednotavno,medalja ima i drugu stranu.Kad udjes u kolo tesko se izlazi ili nikako.Zato treba razmisliti dobro pre prvog koraka.
 
Od 60ks 19800 sa klimom, vozio sam ga kod kolege i napravio oko 50 sati i traktor je živa vatra sad zadnje sam vukao consuma 2.2m u friškom oranju u prvoj direktnoj bez problema fajn spušten vuče na 2000obrtaja od 9.5km/h -9.8km/h .
 
Može li neka slika, a što je još bitnije, iskustva sa novom linijom Lovol, traktori od 50 ili 60ks. Meni lično treba za voćarstvo. ali uopšte, kakav je ovaj novi menjač sa više brzina, kakav je na gasu, nije li lenj (kao moj YTO) i sl. Nešto sam se razočarao u Kineze tj. u njihovu snagu sa ovim Ytom od 50ks kojeg imam, ali ne mogu da odvojim pogled od ove nove Lovolove kabine.
 
Može li neka slika, a što je još bitnije, iskustva sa novom linijom Lovol, traktori od 50 ili 60ks. Meni lično treba za voćarstvo. ali uopšte, kakav je ovaj novi menjač sa više brzina, kakav je na gasu, nije li lenj (kao moj YTO) i sl. Nešto sam se razočarao u Kineze tj. u njihovu snagu sa ovim Ytom od 50ks kojeg imam, ali ne mogu da odvojim pogled od ove nove Lovolove kabine.


Imas par slika na predhodnoj strani.
 
Po specifikacijama Yto i foton 504 nose isti motor, Xinchai 498 bt. Posto ima 3160 kubika verujem da bi se moglo malo jacim punjenjem na PVP dobiti 5-10 ks i 20-30 Nm obrtnog momenta
 
Nazad
Vrh