FOTON

Pa jd jeste bolja masina sigurno ali ne slazem se da idu tako malo sati, kod nas nisam cuo da je neko imao vecih problema sa njima, za sate ne znam koliko ko ima, znam samo jednog koji samo usluge radi oranje i freziranje i nagurao je 4000sati pa ga je zamenio za novog zbog bolje kabine i reverzera.
 
prnjavor3 kolko dugo ne smes da ga prodas jer si dobio subvenciju za njega?

Kada sam avgusta 2014 kupovao traktor:

foton 504 bio oko 13000 e
imt 549dv sa kabinom oko 13000 e

Ja se odlucio sa imt u saobracajnoj imam zabranu otudjenja 2 god
 
Zemljak platio si traktor 13 hiljada eura vise u odnosu na kineza, a jedino sto si dobio naprednije od kineza je sinhro mjenjac, ali ako je kao u ovoga iz oglasa 8x2 onda to nije nista. I vidim ima kardan 540e sto je dobro, ali nema 1000, a kinez ima. I u odnosu na kineza ima manju podiznu moc.
U mom kraju nije bilo donacije kineza, svi su kupljeni kod Kondica. I da nebude zabune nisu ni svi kinezi isti ovo sve govorim o Fotonu kod nas nosi naziv Foton Europard. To su poslije IMT-a kod nas naj brojniji traktori svi su s njima zadovoljni, samo sam za jednoga covjeka u susjednom selu cuo da je imao problem sa 454 vise niko, a kao sto rekoh more ih ima i naj vise 454.
A nije istina da se samo kod nas prodaju u Njemackoj ih isto ima, stim da kod njih ima i ovih naprednijih kao sto sam u prijasnjim postovima postavio oglas.

A evo jedan bas opremljen, ovaj nezaostaje za poznatim zapadnim markama cak je u odnosu na neke i opremljeniji, bas me zanima koliko ovakav kosta?
http://www.tractorbynet.com/forums/chinese-tractors/182574-foton-la-series-tractor.html
 
Nehvalim ja njega nego kazem da ima naj bolji odnos ulozeno dobijeno, sto po meni sa JD nije slucaj. Govorim o ovima do 50ks.
A nekazem da nemaju kvarova, ali realno i JD imaju.
 
prnjavor3 kolko dugo ne smes da ga prodas jer si dobio subvenciju za njega?

Kada sam avgusta 2014 kupovao traktor:

foton 504 bio oko 13000 e
imt 549dv sa kabinom oko 13000 e

Ja se odlucio sa imt u saobracajnoj imam zabranu otudjenja 2 god
Isto 2 god s tim da u saobraćajnoj nije ništa upisano nego se potpisuje izjava radi kontrole ministarstava koje ima pravo u te 2 god. doći u kontrolu.
 
prnjavor3 i posle par godina koriscenja mozes ga prodati za iznos kolko je tebe kostao to je odlicno.
Imas gratis novu masinu u dvoristu .
Eh sto tako nesto nema kod nas .
 
Ranko zemljace previse hvalis tog kineza...Ima ih i kod mene dosta,plasitike necu da komentarisem,a kad bi kvarove poceo da brojim...eto samo cu reci Europard 904 pre 1000 sata crkao menjac...i to kod dobrog i pazljivog gazde...zupcanik se naceo...U svakom slucaju je smesno komentarisati kineza za prnjavorovim jd.

Kod mene u selu isti slucaj sa Europardom 824 cinimi se da je oznaka. Prve Godine menjac stradao ali je bio u garanciji.
A posto kolega Prnjavor toliko hvali Jd neka napise iskustvo sa motorom kome je iskocio klip na 600 Rh. Nadam se da Nisam pogresio. Ovo nije prozivanje vec samo hocu da kazem da kvalitet novih traktora je smesan. Nemam lose misljenj prema JD marki, cak ih i gotivim, ali ni jedan traktor nije imun na kvarove. Nekada je kupovina polovnog traktora bila lutrija a sada je I novog.

- - - - - - - - - -

Ranko zemljace previse hvalis tog kineza...Ima ih i kod mene dosta,plasitike necu da komentarisem,a kad bi kvarove poceo da brojim...eto samo cu reci Europard 904 pre 1000 sata crkao menjac...i to kod dobrog i pazljivog gazde...zupcanik se naceo...U svakom slucaju je smesno komentarisati kineza za prnjavorovim jd.

Kod mene u selu isti slucaj sa Europardom 824 cinimi se da je oznaka. Prve Godine menjac stradao ali je bio u garanciji.
A posto kolega Prnjavor toliko hvali Jd neka napise iskustvo sa motorom kome je iskocio klip na 600 Rh. Nadam se da Nisam pogresio. Ovo nije prozivanje vec samo hocu da kazem da kvalitet novih traktora je smesan. Nemam lose misljenj prema JD marki, cak ih i gotivim, ali ni jedan traktor nije imun na kvarove. Nekada je kupovina polovnog traktora bila lutrija a sada je I novog.
 
Vladj,kolega Duki78 je imao taj problem s motorom na JD. Ti kinezi su se i meni svidjali veci,ali oni nesto svuda u...u. Ima jedan JINMA 454 ili kakva vec oznaka,45-60 ks ima,veci nije,nov kupljen,taj radi s dvorednim beracem,i jos sa kojekakvim masinama i nikad problema nije bilo.
 
U pravu si za kolegu Duki78, moja greska. Izvinjenje kolegi Prnjavor.
Od novih 'nisko budzetnih' traktora najvece poverenje mi uliva mahindra. Odosmo u :off_topic:
 
Vladj,kolega Duki78 je imao taj problem s motorom na JD. Ti kinezi su se i meni svidjali veci,ali oni nesto svuda u...u. Ima jedan JINMA 454 ili kakva vec oznaka,45-60 ks ima,veci nije,nov kupljen,taj radi s dvorednim beracem,i jos sa kojekakvim masinama i nikad problema nije bilo.

45ks je 454, imao je moj rodjak, 3 klipa, prodat sa 1900 radnih sati.
 
i ja da uskocim u ovu diskuciu JD kontra Foton ja imam foton europard 824 od 2008 kuplje novo ima 2457 radni sati on mi sluzi kao veliki traktor on radi samo teske radove jer imam pored njega imt549 do sade probleme nisam imao sa njim (ne kazem da ni necu) u selu ima jos tri isti ovakav jedan je imao problem sa kardanom od prednje vuce al pre toga je bio udaren taj kardan u apatinu(grad pored nas) ima jedan covek 804 to isti kao moj samo stariji tip necu da vam lazem al mislim da je 2004godiste a ima 11000 radni sata i veci problem nije imao sa njim a voze ga radnici za JD nemogu nista da kazem jer ga nemam ali ima jedan moj rodak iz apatina neznam mu oznaku to znam da ima 140ks uzet nov i za 1400radni sati produvao dihtung glave a njegova zamena rodaku kostao 2450evra!
 
Na svim traktorima se desavaju kvarovi, clan petar88 ima Fotona 804 sa preko 12000 radnih sati i zadovoljan je.
 
Kod mene u selu isti slucaj sa Europardom 824 cinimi se da je oznaka. Prve Godine menjac stradao ali je bio u garanciji.
A posto kolega Prnjavor toliko hvali Jd neka napise iskustvo sa motorom kome je iskocio klip na 600 Rh. Nadam se da Nisam pogresio. Ovo nije prozivanje vec samo hocu da kazem da kvalitet novih traktora je smesan. Nemam lose misljenj prema JD marki, cak ih i gotivim, ali ni jedan traktor nije imun na kvarove. Nekada je kupovina polovnog traktora bila lutrija a sada je I novog.


Kvare se svi bez daljnjeg,izlijetanje klipa se dešavalo kod 5404 i ta je greška priznata od jd-a i zamjena motroa ide i nakon isteka garancije,i kolega Djukej je dobio motor novi a garancija je bila istekla.Kod mene u jednu firmu su dolazili majstori na jd da mijenjaju radilicu Jd je ogroman 6000 i neki broj ali ih je gazda odbio i radi i dalje.Greška je priznata i mijenjanje je gratis.Ne kažem da je jd nepokvarljiv,daleko od toga ali ima i manu kao i golf 2 u bosni,drži cijenu kao zlato_Ovi foton sa 500 sati izgube pola cijene.Šta sa tim traktorom kad dođe za prodaju,ništa.Ja sam sebi skontao da uzmem ova dva mala kineza i da ih razbucam u dijelove i prodajem,duple pare bi dobio.
 
Jesi uzimao novu spojnicku ili si nesto kod strugara radio
Nova spojnicka od novije serije (plavih fotona) ojacanje je sto umesto kanala na sebi gde ide zeger ima ispupcenje pa je potrebno zmeniti i ovaj prvi zupcanik i ovu cauru iza njega cena osovine i zupcanika i caure 9000 rsd u Trgomenu Kraljevo a lamele u Agrovojvodini od YTO-a 18600 rsd
ZAPAZANJE. zacudilo me dosta sto su viljuske u menjacu spojene na ocovinicu elasticnom civijom(sto se vidi na drugoj slici) nisam merio ali ima jedno 3,5mm debljine, stvarno cudno i vrlo jeftino, viljuska koja ubacuje u rikverc se pomalo rasklimala na toj civiji. Mozda su kasnije serije ovih traktora kvalitetnije uradjene ali ovaj menjac i materjali od kojih su radjene osovine i zupcanici ne obecava ni blizu 10 000 rdnih sati kolko je prosecan vek ovakvog manuelnog menjaca. Ovo je samo moje zapazanje i iskustvo sa ovim traktorom za ostale stvarno ne bih da pisem, nisam ni jedan rastavljao ni radio sa njim.
 
Poslednja izmena:
Juče stigao yto 454,stovaren 1,5 km od kuće pošto je doteran na plato prikolici ,a bilo je leda putem na putu do kuće otpalo jedno ogledalo i nestalo goriva.Čini mi se da traktor nema snage ,kuda 539 ide trećom i prima gas kao lud ovaj nemože ni da pomisli da ide četvrtom i kada se da gas veći od 1500 obrtaja pojavljuju se tolike vibracije kabine da se čini da će traktor da se raspadne.Jesu li ovi problemi normalni ili ovome nešto fali?Sve u svemu totalno me je razočarao.
 
Nisam ja komšija je kupio, ja sam ga doterao kući pa sam se razočarao.Ja imam mtz 82,jd1745 i 539.
 
Nazad
Vrh