FOTON

Ранко, да ли можеш да направиш поређење "Фотонове" хидраулике са стандардном ИМТ-овом? Које су сличности и које разлике? То је једна од ствари која ме највише интересује на малим "Фотонима".

Ацо, није питање само који плуг за 454, већ и какву земљу ореш. Код мене за трактор такве снаге и орање на дубину 25-30 сантима долази у обзир једнобразни плуг захвата 40 сантима (16 цола). Негде је земља лакша или се оре нешто плиће, па лепо ради пос'о и двобразни плуг захвата 2 х 25 сантима (2 х 10 цола), а видиш да људи могу да раде и са двобразним плуговима захвата 2 х 30 сантима (2 х 12 цола), али онда мораш нешто да жртвујеш - или дубину рада или, како Ален каже, брзину.
 
Да и то је тачно.
Увозник каже да нема прецизну хидраулику као ИМТ ни приближно. То за 354 а за 454 да је много боља него на мањем.
 
Матори Хари Фергусон је са својим хидрауличним системом задао тежак задатак свима који су дошли после њега - ил' да ископираш 1:1 или да искомпликујеш све то да ти се смучи... или направиш нешто макар шта.

Него Ацо, јеси л' већ почео више да нагињеш ка 454-ки него ка 354-ки или се још ломиш?
 
Ближа ми је сада некако 454. Ових дана бих требао до Крагујевца па ћу вероватно продужити до Краљева код увозника. Љубазно су ме позвали да дођем да објасне све недоумице ако имам. Баш пословно од њих.
 
Има ли шансе да добијеш неку субвенцију или било шта да ти олакша куповину?
 
Не. Никада ништа нисам добио. Зајебали су ме и за контејнер за кошнице за рефундацију. Јурим кредит неки. Имао сам паре али сам купио комбинирку Venieri 1.33.
 
Јебаји га... Дошли смо у узраст да нисмо матори да радимо, али да држава сматра да јесмо и да није вредно улагати/давати субвенције за нас и наше послове. :cautious:

Какогод, немој да нам прећутиш када се будеш вратио из посете Краљеву. И мене интересује шта нуде у својим тракторима, имају ли разне варијанте са мењачима, реверзерима, имају ли само са задњом вучом...
 
Ранко, да ли можеш да направиш поређење "Фотонове" хидраулике са стандардном ИМТ-овом? Које су сличности и које разлике? То је једна од ствари која ме највише интересује на малим "Фотонима".

Ацо, није питање само који плуг за 454, већ и какву земљу ореш. Код мене за трактор такве снаге и орање на дубину 25-30 сантима долази у обзир једнобразни плуг захвата 40 сантима (16 цола). Негде је земља лакша или се оре нешто плиће, па лепо ради пос'о и двобразни плуг захвата 2 х 25 сантима (2 х 10 цола), а видиш да људи могу да раде и са двобразним плуговима захвата 2 х 30 сантима (2 х 12 цола), али онда мораш нешто да жртвујеш - или дубину рада или, како Ален каже, брзину.
Što se tiče preciznosti, teško je parirati imteovoj hidraulici, ali nije neprecizna kao na nekima. Mi oremo sa plugom bez točka. Ali je baš jaka hidraulika, jača je od imteove, recimo nosi viljuskar 450-500 kg i ponese paletu od 1000kg za nuždu i 1300kg, za traktor od 45ks mislim i više nego dovoljno.
Svakako idi na 454, 354 je mali, a ja bi preporučio čak i 504. Jer ne zna se šta se okrene za par godina, kakvi se poslovi počnu raditi pa je bolje odma jači, jer se traktor kupuje za duži niz godina

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Фала на информацији из прве руке.

Нисам ја тај ко сада гледа да се понови, већ овај јегер Аца, али доћиће ми једном на ред и то, па је добро да сазнам нешто из прве руке, од људи који раде њима.

Него, знаш ли да ли су у понуди имали тракторе те снаге без предње вуче, али са реверзером?
 
Одем данас до фирме на Смедеревском путу на љубазни позив продавца да видим Фотона и да ми објасни разлику између Фотон и Фотон Ловол. Имају само 604 изложен. Каже да је сличан са димензијама као 504. Оно је стварно предивно! Чак и није тако велик мада бих мањи. ИМТ 560 којег имам једног али без предње вуче је веће од 604 а нема толико простора као овај унутра. Кабина је екстра унутра. Има и шибер :) Мало је незгодан улазак и излазак али то можда што је близу био овај Џон Дир па је мало сметао. Има леп звук мотора. Мењачи су ме одушевили. Тако сам имао само на доста већим тракторима. Прегледност је одлична и уопште нема оног осећаја спутаности унутра. Ерос би без проблема могао да се шета по кабини :) Вуча за приколицу се може подићи више што ми је битно јер имам двосовинке приколице.
Убеђен сам да хлађење које има на ова стакла не могу ништа охладити без климе. За 504 је доплата за климу 900 јевра.
Његово лично мишење је да је боље узети 354 Фотон Ловол него 454 Фотон. Каже да је доста тога унапређено у самом трактору у верзији Ловол.
И тако од 354 дођосмо до 454 па на крају и до 504. Па буди паметан и одабери :(



 
Može jedno direktno pitanje? Jel uzimaš za keš ili na kredit?
Htedoh reći ako uzimaš na kredu, onda uzmi 504,već kažeš da imaš 560 što znači i da će ti priključci odgovarati, već i tu dobiješ...
Lično mislim da je 354 suviše mali, a kod nekih drugih ti mali su promašena serija..
 
Знаш како, надам се неком кредиту, за који не испуњавам услове, тако да онда ова друга опција. Има 504 који није Ловол и он је мало скупљи од 454. Али у том случају 454. Баш покварише математику што нема 454 Ловол.
Немам ништа од прикључака за 560. Не знам ни зашто је уопште узимао тај трактор када није имао предњу вучу.
 
I ja sam za to da zaobidjes 35ks. 454 ili 504 lovol. Razlika izmedju 504 i 604 lovola ti je samo u zadnjim gumama i motoru. Na 604 su 14.9 28 a na 504 su 14.9 24.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ипак ћеш морати да ставиш испред себе лис' папира са исписаним ценама модела који априори задовољавају твоје потребе, а **greška да поставиш у сваки од њих и видиш какав ти је "осећај филинга" за сваки понаособ. Треба извагати да ли та три сома разлике у цени "обичног" 454 и "фенси" 504 и то шта нуде, теби нешто значе за посао који ћеш радити.

Али мало сам изненађен гумама на "фенси" 504 - код нас се заиста продаје "двадесетчетворкама" и "дебелим" 14,9. Ја сам виђао да којекуде по иностранству нуде тај модел са задњим "двадесетосмицама" и то неким још увек "међуредним" 13,6 гумама. Је л' може да се уђе у врсту са 14,9, а да шофер не мора да буде "око соколово"? Ја би пит'о да л' могу 504 да добијем са "двадесетосмицама"...

Рекао бих да ти избор отежава и то што помињеш - да имаш ИМТ 560, и вероватно којекаквих прикључака за њега, које не мораш да мењаш, тј. да дајеш додатне новце за њих, у случају да пазариш "фенси" 504.

И ово: у Аустралији за ове тракторе као додатну опрему нуде и сошке за две пушке. ;)
 
А наћи ћемо који је то сајт који нуди држаче за пушке :)
Баш лепше изгледају нове верзије. За 454 нисам нашао али има и 454 Ловол само нема код нас.
 
Фала на информацији из прве руке.

Нисам ја тај ко сада гледа да се понови, већ овај јегер Аца, али доћиће ми једном на ред и то, па је добро да сазнам нешто из прве руке, од људи који раде њима.

Него, знаш ли да ли су у понуди имали тракторе те снаге без предње вуче, али са реверзером?

Malo sam pobrkao, ko je šta pitao.
Kod nas u Kondić komercu nisam vidio bez prednje vuče. ali sam po internetu viđao da imaju i bez prednje vuče, ne znam da li imaju reverzer.
Samo taj traktor bez perdnje vuče ne može ništa ozbiljno raditi, prednja vuča ga pretvara u malu aždaju.

Foton 504 je dolazio na 14.9 R24, a 454 na 12,4 R28 gumama.
Sa 14.9 bez problema ulazi u redove kukuruza.

Što se tiče klime to bi obavezno trebalo uzeti, velika je stvar. A što se tiče običnog i Lovol Fotona, velika je razlika, , sinhro mijenjač, klima, mjenjač sa strane, komande su na još boljim mjestima, ljepši je . . . . .
 
Samo taj traktor bez perdnje vuče ne može ništa ozbiljno raditi, prednja vuča ga pretvara u malu aždaju.
У томе је и ствар - мени толики трактор и не служи за озбиљан посао, већ искључиво за међуредну обраду, прскање и прихрану. Ту ми више значе уске гуме, добар аншлаг и евентуално реверзер, од дупле вуче. За те озбиљне послове имам мало већег "Фотона". ;)
 
To je onda ok.
Ali opet i u tim poslovima često zatreba prednja vuča, pogotovo kada je mokro.
A i za povući koju prikolicu u žetvi, za to je isto dobra prednja vuča.
 
Ovi fotoni su okretni kao traktori bez prednje vuce, vrlo mala razlika, tako da je uvek bolje uzeti duplaka, nije zgorega, ako je okretnost skoro ista.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Фотон 454 у верзији Ловол ће се код нас појавити почетком септембра. Цена ће му бити мало већа од 16000еура. Велика је разлика између верзија 2 и 3. Разлика у цени ће у том случају бити мање од 1000 евра од 504 у верзији 3.
Видео сам на нету један мали 254 ратарски у верзији 3 :) Код нас на жалост има само воћарски и без кабине. Морам неки полован да потражим преко :)
 
Nazad
Vrh