FOTON

Onda je i tvoj motor u Jinmi kopija Ricardo motora. Slovo S nzm šta znači. L bi trebalo biti mesto ili grad gde se napravio motor ( Liuoyang, tako nekako). 3 je broj cilindara. 105 je prečnik cilindra, a ono ABT su oznake za namenu motora (agregat, traktorski, brodski motor...) kao i da li ima turbo ili nema turbo.
 
E da mi je znati koji pametnjaković je počeo dizajnirati ovakve kabine gde nema bočnog stakla da možeš ko čovek da ga otvoriš...
 
El skidao neko hidraulicnu pumpu sa Fotona 404, 3 cilindra motor. Kakav je pogon pumpe, el kao neki od ova dva na slici ?
Pump_Tongue_Spline.jpg
 
Канда ћеш морати сам да је скидаш и видиш. Зар до сада ниси схватио да се "Фотони" не кваре? ;)
 
Ma ne, skidao sam na Jinmi pumpu, pa sam se nadao da Foton ima istu zbog delova. Prvo je sporije dizala a sad nece uopste. Otvorio sam i video da je kuciste pumpe zajedeno. Ajde da je samo pumpa nego su i pogonska spojnica i osovinica u motoru ostecene
Ne znam da li da trazim novo ili da vidim da mi strugar napravi.

Sad vidim da je sve isto osim sto je na Fotonu izlaz ulja sa gornje strane, na Jinmi je pozadi, sto ne bi trebalo biti neki veliki problem prilagoditi.
 
Proverio sam na YTO 454, drugačije se kači pumpa, na YTO ide ovakva, jedino za pogon nisam siguran kakav je:
-font-b-hydraulic-b-font-gear-font-b-pump-b-font-font-b-for-b.jpg

A na Jinmi 454 i Fotonu 404 ide ovakva:
37ebd5bed610f7de4d976b07c0a1d108.jpg


Onaj prvi tip se koristi i za hidro volan na Jinmi.
 
Мислиш да би, ако је размак отвора, осовине пумпе и изводи остоветан, имао проблема да накалемиш прву варијанту пумпе уместо друге?
 
Evo korisnih informacija o tipovima pumpi kod kineskih traktora:
Australijski sajt, ima jako dobre opise delova.
U osnovi postoje dva tipa kačenja: 100x70mm sa četiri šrafa i 62x62mm sa dva prolazna šrafa.
I dva tipa osovinice, prva ova kao ravan šrafciger, druga sa dužom nazubljenom osovinicom, 4 zuba. Izgleda da se drugi tip bolje pokazao, prvi ima tendenciju da obrije osovine i spojnice, što se kod mene desilo.

Odokativnom procenom ploča na motoru je premala da bi se izbušile rupe za pumpu prvog tipa (raspon rupa 100x70mm) umesto stare (62x62mm)
Onda bi naravno morao da vodim računa da osovinica bude u centru, i plus da tip osovine bude isti. Sto se tiče izvoda to je najmanji problem, lako ćemo prepraviti.

Postoji i fabrička ploča za taj motor i prvi tip pumpe:

Dva tipa pogonske osovinice:
 
Kod mene je ovako na jinmi 454. Na pumpi volana pise yto, da li je menjana ili fabricka ne znam. Uglavnom volan je tezi za motanje otkad smo ga kupili (sa 450rh) sad ima 2100 i nit je bolji nit je gori, navikli smo na to, verovatno je pumpa manjeg protoka ili losija ko zna.
d4672e16ed7ef499b11ad19894d7551c.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ако може један савет. Реално сте сви ви искуснији од мене поприлично по свим питањима овде. Хтео бих, барем је то сада у плану до јесени, да купим трактор. Не треба ми ништа неки јак 35 до 45кс максимално. 2h за орање а све укупно 5h што имам је везано за сено.
Дилема ми је између Фотон 354 и Фотон 454. Са дуплом вучом и кабином. 354 нема опцију климе и нема прецизан хидрулик па мора плуг са точком када се оре. Тако ми је реко увозник. 454 има то решено и има опција да се угради клима. Са друге стране видим да има и YTO у истим таквим изведбама 35 и 45кс. Видим по нету да их хвале. Искрено нису тако лепи као ови плави. Шта је паметно? Који избор направити и који трактор одабрати од ова четири?
 
A jeli mora bas da bude kinez?Jesi razmisljao o Mahindrama?Mada i ovi Fotoni nisu losi,a i YTO.Kod nas ima covek YTO od 50-tak ks bez prednje vuce radi setvu i povrsinske poslove sa njime jedina mu je mana kako kaze buka u kabini.
 
Nazad
Vrh