FOTON

Evo sad da napisem u vezi onog kineza sto sam kupio, filteri goriva su svi promenjeni i novo gorivo je nasuto jer je ono staro ko zna od kad. Sad je sve uredu traktor lepo ide i lepo radi, danas registrovan i stigo kuci, sad ide malo sredjivanje sitnica i podmazivanje jer traktor za ovih 400sati koliko mi se čini nikad nije podmazan.
 
Evo slika, sta znam, nije los ili gde ja nisam navikao na bolje, imam jos torpeda 75 pa sam navikao na buku i neudobnost, jedino je ovaj brzi ide 35km/h, sve ukupno sa registracijom me izaso 6100e, misli mda vredi toliko a vec sam dobijao ponude da ga prodam mogao bih 1000e da zaradim ali neka ga da vidim kako ce se pokazati.
img20141127134307.jpg
[/IMG]
img20141203140723.jpg
[/IMG]
img20141203140733.jpg
[/IMG]
img20141203140824.jpg
[/IMG]
img20141203140914.jpg
[/IMG]
img20141203140926.jpg
[/IMG]
 
Leteče ležajeve na kraju nismo dirali,jer ih nema za kupiti,gumica ima u svakom večem dučanu kad pašu od bilo čega samo te dimenzije pa smo samo njih zamijenili i sada radi motor dobro mada smo od tog popravka još jedanput mijenjali dihtung glave motora,tri puta je mijenjan do 800 sati rada.Otišla mi još na nekih 600 sati spojnička na lameli,osipali se zubi,to smo napravili kod majstora strojobravara da ne kupujemo cijelu lamelu kad je dobra bila.Eto a tvoja iskustva i popravci?
 
Danas kod komšije stigao novi foton504 ,pošto do sada se nisam sretao sa fotonom imao bih par pitanja za vlasnike.Trektor lepo pali ,nema dima na leru reže ka mu dodaješ gas,malo sam ga provozao i tu su počele moje neduoimice, kada ga šaltam traktor ,cimne kada pustam kvačilo,u trećoj je lenj loše prima gas a u četvtoj na maloj uzbrdici neprima skoro nikako(davi se) inače tuda 539 u trećoj samo peva. Dali je to normalno ? Traktor je bez kabine i na pločici mu piše da je težak 1965 kg,dali je to tačno nešto mi je mala težina za traktor sa prednjom vučom?
 
To sto cime u ovih novih nije dobro ustelano kvacilo, kod nas stariji tip puno ljepse odvaja dok noviji cima. Malo je osjetljiv na obali, mora se pripremiti za brda.
Da to mu je otprilike ta tezina, bez kabine i tegova.
 
I kod mene je kinez 55 ks isto tako lenj u vecim brzinama, jednostavno nece sa lera da primi pa to ti je, treba ga sa zaletom terati u brdo, i ja sam imao 539 pravi zvj bio kako se odazivao na gas primao je kako si hteo trecom, ovaj tako ne moze ali kad ga presaltas u nizu pre brda on ide lepo, ovaj moj ide 3 ko 539 trecom, a 4 ide oko 35km/h, i bolje ide 3. nego 539, znaci istom brzinom kinez izadje 539 ne moze, jedino je dosta ali bas dosta lenj kad je hladan i hladno vreme dok se ne zagreje, kod mene je jinma 554 ali svi kinezi su dosta slicni.

- - - - - - - - - -

I kod mene ne odvaja za kardan lamela i ne znam kako to da nastelujem, kad otvorim poklopac sa strane vidim samo 3 pipka za vucnu a od kardanske nigde ne vidim gde se steluje, pa ako je neko radio da mi pomogne kako to da nastelujem, inace jako je dobro sto je kardan 540 i 720 obrtaja
 
Znači četvrtom može nizbrdo i po ravnom::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::Na ovom fotonu je kardan 540 i 1000 obrtaja,primetio sam da ima mogo mali anšlak ,jel tako i kod vas?
 
Jeste sve ide na jednu, ja sam na torpeda stelovao i na njemu ide lagano svako bi to znao 3 za jedno 3 za drugo i ocas posla alina ovog nemam pojma kako ide?
 
Znači četvrtom može nizbrdo i po ravnom::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::Na ovom fotonu je kardan 540 i 1000 obrtaja,primetio sam da ima mogo mali anšlak ,jel tako i kod vas?
Pa racunaj da on 4om ide 35 a 3om je tu negde sa 539 i znaci uporedjuj ih tom brzinom kako idu, samo treba ici u brdo sa zaletom i ide on, a za anslag ne bih znao kod fotona i jinme nije isti prednji most ali jinma ima jako dobar anslag za duplaka. Ovde ima dosta fotona i svi su zadovoljni, bas je drug uzeo neki dan fotona 454 i kod njega je 540 i 1000, mislim da ih ima i sa 540/1000 i 540/720, 720 najbolji kardan :)
 
Ma jasno mi je to što pišeš,ali ipak to je traktor od 50 konja trebo bi da ujeda četvtom , šta će da bude kad zakači prikolicu?
 
Onda treba malo na capnama doštelati.Prvo provjeri ručku od kardana,tamo gdje se spaja sa osovinom koja ulazi u diferencijal.Ako ima tu spoj zna se olabavit pa nemože se uštekat.
Znaci samo na one 3 capne sto su za vucnu tu da jos dostelujem? Kardan se lako pali na prazno kada nema prikljuceno nesto na kardan ali da ima nesto krcao bi sigurno jer kada se upali ne reaguje na stiskanje kvacila uopste a rucka radi kako treba.

- - - - - - - - - -

Ma jasno mi je to što pišeš,ali ipak to je traktor od 50 konja trebo bi da ujeda četvtom , šta će da bude kad zakači prikolicu?
I ja sam tako mislio ali vidim da nije, sa prikolicom ce ici za nijansu slabije, sa praznom prik ide trecom i cetvrtom asvaltom bez problema, makadamom drugom nemas gde brze hoces iz sedista da ispadnes
 
"Vasovac" lepo si ti primetio, i ja imam YTO 504, znaci 50ks, 4 cilindra, tezina oko 2350kg sa kabinom i tegovima, znaci na papiru sve Ok, ali tih 50ks nema nigde u brzim brzinama, znaci od 1. brze do 4. brze, Prazan traktor bez prikolice ima problema da primi gas kad ga po ravnom asfaltu pprebacite iz 3. brze u 4. brzu, uz brdo prazan po asfaltu obavezno vratiti u 3. dok 1. brza recimo ne moze da vuce tanjiracu sa 28 diska nosenu uz neki nagib, ili se dosta muci. Prva stvar je da su spore brzine, tj. one koje idu preko reduktora, kako neki kazu, mnogo jace i tu nema nikakvih problema, i da obaj traktor nema snage na 1200 -1300 obrtaja, nego mu se mora dati gas ne ispod 1700 obrtaja da bi dobro vuko, i onda zaista dodju do izrazaja svih 50ks.Moja zamerka kod ovog traktora je menjac, koji ima jako duge brzine i ima jako malo raspolozivih brzina za obradu. inace YTO 504 po ravnom ide brze od mahindre 7030 (imam ih oba), a mahindra ima max. brzinu 50km. ne kazem nista, ali je jako brz, samo je problem sto tako ide samo po ravnom i neopterecen.
 
Nazad
Vrh