Fotografije vaših kunićnjaka

Od dna kotilice do otvora i treba da bude 10-15 cm
 
nevidim razloga za tu mrezu u kotilici samo smeta izbaci to napolje i bice :D
imam jedno pitanje za sve vas zanima me koje zica ide sa strane i na pod ?
 
Nije toliki problem sto je dublji pod od ulaza u kotilicu, kada se unese slama za gnezdo dubina ce biti manja a mali nece moci da izlaze iz kotilice dok su joa sasvim mali. I majka ce lakse da ulazi i kada izlazi nece povuci neko mladunce iz kotilice. Tu zicu slobodno skloni neterba jer ako koje mladunce ostane na zici ima da se smrzne i to je problem.
 
Na pod bi trebalo da ide neka malo gušća, ali ne žica,ni slučajno, već recimo mrežasta armatura malih dimenzija npr. 2x2 cm ili još bolje punktovana žica,ali je ona skuplja. Što se tiče žice sa strane, ina mora biti toliko jaka da je zec ne može progristi, sam oceni, i naravno da joj otvori ne budu toliko veliki da mali zečići mogu gurnuti glavu napolje.
 
Ma kod mene ie i pod i zidovi od punktovane zice 1x2sm i izdrzi teret, ne uvija se a izmet propada kroz tu resetku.
 
91j5ma.jpg

4zu6me.jpg

ovo su vise slike kunica nego kunicarnika
14e9kwx.jpg

2qnr0b6.jpg

uplasena mlada zenka u pitanju je novi kavez
j0fnv7.jpg

13zcuf5.jpg

24pmqhk.jpg

za sada samo ovoliko slikao sam samo nove kaveze
 
E pa ovo je vec malo ozbiljnije. Koliko mogu da vidim to su sve same zenke sa kotilicama. ::svaka cast::
 
Ovo je ne malo nego dosta ozbiljnije i nije hobi vec prava farma.
Posto se sa vlasnikom iste ni oko cega nisam mogao sloziti ne bih komentarisao , osim da kunicarnik stvarno izgleda lepo.
 
Ovo moram doci videti uzivo ako Gos. Megi da dozvolu. Ovo sto je u zagradi netreba da cita. ( Moram malo da ukradem neke trikove i patente) Koja je dimenzija prostorije u kojima su kavezi. Jer sa 11,5x4,2 m st ocu da napravim moram malo da kradem patente. Svaka ti cast Megi.
 
Megi ove kutije na drugoj strani od hranilica ti sluze za davanje deteline ili,tu mislim na ove kaveze sa zenkama?
 
Da,(detelina+zitna slama+jecmena slama+sojina slama+zobena slama).Imas tamo gde si kupio kaveze dosta je povoljno.
 
Stvarno lepo Megi,sve pohvale, mada sam se i lično uverio i pohvalio, moram to ponovo uraditi. Nadam se da ćemo uskoro biti na približno istom nivou što se kunićarstva tiče. Znanje neprekidno "kradem" prelistavajući forum(e), još i da se neka para okrene pa eto i mene i nekoliko desetina ženki na istim ovim stranama, u foto verziji :cao:
 
@ Megi
ti si moj idol :cool: ovkva farma je za uzor svim kunicarima i ja imam u planu da pravim ovakve kaveze ali naravno ne sa ovako velikom kolicinom :cao:
 
adamov zoran je napisao(la):
megi reci mi dali im ne smeta sto su pod od kaveza resetke kako im noge dali obolevaju
Ne smeta im,imam zenke stare i po par godina,nesmeta im nista.Muzjaci su na cvrstoj podlozi,u zidanim kavezima,nemam sad sliku da pokazem.Resetka se odnosi na Panon bele,nevazi za plemenite rase,njima stavim plasticne resetke na zicu.
 
Megi, da li ti kunici razbacuju palete iz ovih hranilica? Da li bi mogao da uslikas ovaj deo sto je kod njih u kavezu, odnosno tu gde izlaze palete?
 
Nazad
Vrh