Fotografije vaših kunićnjaka

@koni ovo je :D
molim te napisi koje su dimenzije kaveza i bokseva?
 
e84eut.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 09. март 2010. 00:04:21 MST[/time]
_________________________________________________
pa sta ja znam, za sada funkcionise, zapravo, to je moj otac kupio te kaveze od nekog tipa za 1200 dinara, pre 2 godine, i to su "kao" original kavezi. mada se meni ne svidjaju, suvishe mi deluju vestachki. meni se svidjaju vechi, i da budu u prirodi a ne u nekom objektu.
Post je spojen: [time]уторак, 09. март 2010. 08:05:55 MST[/time]
_________________________________________________
peto1 je napisao(la):
@ NEBOJSA1977

Nisu male rupe da ulaze u kotilice? Jer kad je skotna ima malo veci stomak pa da se ne udara o zid rupe.
nisam razmisljao o tome, zapravo ja sam nasledio te zecove i jos ih nisam dobro zagledao. ali trebalo bi da sluze. ovo je moja vikendica i ta dva mala placa sa detelinom sto su pored ograde sto sam kupio za zecove ( ustvari dobro che dochi i za decu da se igraju i zezaju)
 
@ NEBOJSA1977

Nisu male rupe da ulaze u kotilice? Jer kad je skotna ima malo veci stomak pa da se ne udara o zid rupe.
 
23t116b.jpg


1zftzzd.jpg



Ovo je kavez čiju sam sliku obećao okačiti... Sam sam ga pravio, i izašao me je mnogo jeftinije nego da sam kupovao novi. U njemu ima prostora za 7 ženki i 2 mužjaka. Da sam ga kupovao koštao bi me preko 200 eura,ovako sam uštedeo više od pola te cene i odmah kupio Panonske bele :bravo: Osim kotilica, cela stajaća površina je od Rabis armaturne mreže 2,5x2,5 cm, sa slivnim limovima ispod cele površine i olucima na kraju koji vode u kante iz kojih jednom nedeljno prosipam izmet na đubar,napolje. Unutrašnje dimenzije su standardne,kotilice takođe. :ppozdrav:
 
@ Sinke

Ako si sam pravoi onda je stvarno super, stolarski obradeno. I moji su slicni samo kod mene ide izmet pravo u kanalizaciju i operem sa vodom . A gde mislis male da stavljas. U kaveze ili na pod. Da nisu kru[na malo okca za patos, kod mene su 1x2sm. A ovde ces mozda imati problema sa malima kad pocnu da izlaze iz kotilice.
 
Sve pohvale Sinke.Ovo bi trebalo da je za maticni zapat,ali sto kaze Pevac,gde nastavljas odgoj i tov.Za ovakav maticnjak za odgoj i tov ti treba jos 2 takva kaveza.Za neki dan saljem moje slike.
 
Sinke je napisao(la):
23t116b.jpg


1zftzzd.jpg



Ovo je kavez čiju sam sliku obećao okačiti... Sam sam ga pravio, i izašao me je mnogo jeftinije nego da sam kupovao novi. U njemu ima prostora za 7 ženki i 2 mužjaka. Da sam ga kupovao koštao bi me preko 200 eura,ovako sam uštedeo više od pola te cene i odmah kupio Panonske bele :bravo: Osim kotilica, cela stajaća površina je od Rabis armaturne mreže 2,5x2,5 cm, sa slivnim limovima ispod cele površine i olucima na kraju koji vode u kante iz kojih jednom nedeljno prosipam izmet na đubar,napolje. Unutrašnje dimenzije su standardne,kotilice takođe. :ppozdrav:
dobro je...bitno da funkcionise...
 
@ Sinke

Ako oces da ih intenzivno gajis da imas najmane 10-11 okota za svaku zenku ti treba po tri kaveza pa ti racunaj.
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
sinke,
kavezi su odlicni, svidja mi se, samo ne vidim gde im dajes seno i detelinu ili ih hranis samo sa pelletama:haha:

Ne dajem detelinu tj. dajem je veoma retko jer u granulama je veoma visok postotak lucerke tako da od deteline, koja je inače relativno šuplja hrana, mogu samo imati više štete nego koristi. Ali znaš kako to ide, svaki kunićar ima svoju šemu ishrane. A kada je dajem dajem je na pod(za sada,praviću jasle) zeke to sve potamane, što ostane ispadne na lim kroz patos, voda ga sapere i mirna Bačka...

peto1 je napisao(la):
@ Sinke

Ako oces da ih intenzivno gajis da imas najmane 10-11 okota za svaku zenku ti treba po tri kaveza pa ti racunaj.

Nisam siguran da li sam vas najbolje razumeo, imam još jedan takav kavez, tako da imam 14 ženki i 3 mužjaka. A pravim i isti ovakav za tov malih, ali na 4 sprata sa po 4 boksa 90x50 cm. U svaki staje po 8 malih. Kapacitet je dakle oko 130 kunića, što je sasvim dovoljno za 14 ženki. Daj Bože da mi zahvali prostora, lako ćemo dograditi ::namigivanje::
 
@bojansd

Hvala Bojane, zaista sam se trudio i imao veliku pomoć od oca sa kojim sam ga zajedno napravio. 9 bokseva puta 35 eura izađe 315 eura, a ja sam u njega uložio 100. Pa ti vidi koliko možeš da uštediš i uložiš u nešto što je po meni mnogo važnije, a to je npr. posedovanje zaista kvalitetne linije kunića koji će ti taj ulog višestruko vratiti.
 
moj kavez za tri zenke sa kotilicama. Imam jedno pitanje: u kotilicama mi se nalazi mrezasti deo gde ulazi zecica i deo gde se koti ( dimenzije kot. 39 puta 28 visina 37 cm.) , a gde se koti 28 puta 19, interesuje me dali je ovaj prostor za kocenje dovoljno veliki, u pitanju su becki plavi kunici. Pozdrav iz Valjeva
2u8ctxd.jpg
25f0mjk.jpg

Post je spojen: [time]1268220931[/time]
_________________________________________________
24z9kow.jpg
262xv6t.jpg
 
@ Malinoa

Valjda bi trebalo da je dovoljno...nebi trebalo da ima problema sto se tice kotilica....kavezi su dobri....
 
lepo lepo, svidja mi se ova mreza od zice sto je postavljena na ulazu od kotilice. vidim da cuvas becke plave, kolko si zadovoljan. ja razmisljam o njima, jel mozes da ih uporedis sa novozelandskim po karakteristikama ??
 
Ne mora biti da sam u pravu, ali sam gotovo siguran da ti je ovako pregrađena kotilica kakvu sam je video loš izbor i uveren sam da ćeš i sam to uvideti ako je ostaviš takvu do koćenja. Imao sam slična iskustva, pogaziće ti mlade, mali je to prostor. Ona se tu ne može ni okrenuti, a to je više nego neophodno. Da nema te pregrade bila bi sasvim ok, nemoj da rizikuješ (ako ćeš poslušati moj savet) nego nešto smisli i podigni kotilicu u vis da bi izbegao taj stepenik, koji je zaista lep, ali nikako i funkcionalan. Opet ti kažem, moje mišljenje, a ti radi kako hoćeš.
 
Sinke je napisao(la):
Ne mora biti da sam u pravu, ali sam gotovo siguran da ti je ovako pregrađena kotilica kakvu sam je video loš izbor i uveren sam da ćeš i sam to uvideti ako je ostaviš takvu do koćenja. Imao sam slična iskustva, pogaziće ti mlade, mali je to prostor. Ona se tu ne može ni okrenuti, a to je više nego neophodno. Da nema te pregrade bila bi sasvim ok, nemoj da rizikuješ (ako ćeš poslušati moj savet) nego nešto smisli i podigni kotilicu u vis da bi izbegao taj stepenik, koji je zaista lep, ali nikako i funkcionalan. Opet ti kažem, moje mišljenje, a ti radi kako hoćeš.
Zasto da to radi ?
kod mene kotilice su 28 u sirini 55 u duzini i 54 u visini pa dosad nije se desilo da ima neko pregazeno al i meni muti pamet to sto izlaz nije direktan nego mora da se okrene za da izage a kod mene direktno ulazi unutra a visina otvora je 20 cm
 
@SaskoMk

Mislim da nisi shvatio o čemu se ovde radi, napisao je :

malinoa je napisao(la):
moj kavez za tri zenke sa kotilicama. Imam jedno pitanje: u kotilicama mi se nalazi mrezasti deo gde ulazi zecica i deo gde se koti ( dimenzije kot. 39 puta 28 visina 37 cm.) , a gde se koti 28 puta 19, interesuje me dali je ovaj prostor za kocenje dovoljno veliki, u pitanju su becki plavi kunici. Pozdrav iz Valjeva

i naglasio: "A gde se koti 28x19" i to je više nego mali prostor za koćenje, pošto je očigledno drugi deo kotilice beskoristan i služi kao platforma sa koje će (pogotovo mlada zečica) silazeći gaziti male, pa onda iščašena nogica, ne spušta prvu nogu itd. I na kraju krajeva kako će ti mali zečići savladati onoliku visinu i doći do hrane 15, 20 dan?
A ti malinoa ovo shvati kao savet, nikako kao moju želju da ti tu sad nešto solim pamet! Pozdrav!
 
Ja sam bio kod uzgajivača ovnolikih kunića (ima 12 mužjaka i 16 ženki-križa ih radi dobijanja raznih boja) i ima kotilicu negdje 30dx30š za ženku od 8-9 kg, ali ima dvije kosine u kotilici, tako da su mladi u prostoru od 15x30, a ženka stane na kosine pored njih. Odićna ideja
 
Hvala vam svima, ni je mi problem da izvadim ovaj mrezasti deo ali pojavljuje mi se problem visina od dna kotilice i otvora koji je 13cm.Koliko je pozeljno da bude ta visina? Nije mi problem da podignem pod kotilice.Inace ovaj kavez je bio na jednoj ugasenoj farmi na Ubu koju su finansirali Italijani
b9fvqr.jpg
 
Nazad
Vrh