Fotografije vaših kunićnjaka

149sbo3.jpg

Post je spojen: [time]1268857766[/time]
_________________________________________________
2lj5pg3.jpg

Neispadne ni zrno,i treba postaviti na odredjenu visinu pa nemogu ni da se popisaju unutra,i onda je otpad nula cak i prasinu pojedu.
Post je spojen: [time]1268886700[/time]
_________________________________________________
14jbux4.jpg

Evo pojilica koja nije losa za jedan kavez-jedan kunic.
Post je spojen: [time]1268915635[/time]
_________________________________________________
21jx6co.jpg

Evo jedan tip hranilice kod koje se moze kombinovati granula sa senom.
Post je spojen: [time]1268944624[/time]
_________________________________________________
33c292e.jpg

Evo jedan tip kaveza sa interesantnom pojilicom,mesovitom hranom i kotilicom,idealno za hobiste.
 
Ee ovakav kavez imam i ja, s tim da je kotilica tipa kao na prvoj slici, a pojilice iste ovakve, jednostavno kao sto se i vidi, problema nema do sada sa njima!
 
@Megi ko pravi ove kaveze
Takve kaveze sam gledao prosle godine na berzi sitnih zivotinja na novosackom sajmu imao sam negde i prospekt samo sam ga izgubio nemogu da ga nadjem ali je to u ono vreme bilo dosta skupo
 
Nevredi je praviti kod limara ,gotova za koncetrat mislim da je 7evra,a kombinovana je jeftinija.Za ostale informacije javite se na private.
 
@ Megi

Po tvom 7jevreja nije puno, pa tabla pocinkovanog lima ne kosta 10 jevreja, a od toga mozes sam napraviti bar 8 ranilica. Naravno svoj rad ne racunas jer radis za sebe.
 
Vidi,vidi ko se javlja,ja pokusao i neide nevredi da se zajebavam,dao sam coveku mustru i on stancuje.Verovatno na vise komada dobije i lizalicu gratis.
 
Ako su ranilice siroke 25sm iz jedne table komotno napravi 8 ranilica a to je 56 jevreja malo mnogo za lizalicu.
 
peto1 je napisao(la):
Ako su ranilice siroke 25sm iz jedne table komotno napravi 8 ranilica a to je 56 jevreja malo mnogo za lizalicu.

Pitam ja limara, posto bi pravio "tepsije" za kaveze, objasnim mu da od jedne table moze da napravi 3 komada, znaci, njegovo bi bilo da isece i polemi to, kad kaže meni lola, sa materijalom 2200 din, a tabla lima je oko 700 din.
Lepo sam mu se zahvalio, a u međuvremenu i odustao od pravljenja kaveza sa tepsijama, ima da primenim "hidro-gravitaciono samočišćenje" :haha:
 
Kod mene se pere lim ispod resetki i ide u kanalizaciju pomocu sistema oluk i sa padovima tako da ciscenje oduzme najmanje vremena.

A za ovo sto zid-024 kaze i mene zdravo jako interesuje "hidro-gravitaciono samočišćenje"
 
Pa jbg. kod nas u gradu nemozes drzati zivinu i stoku pa se ovako snalazimo. Dobar komsija me pre 20 i vise godina prijavio da mu smetaju zecovi i smrad i moro sam ih poklati. Sad nemam tog komsiju i napravio sam odvod direktno u gradsku kanalizaciju, sad nema smrada jer perem redovno i nema problema.

A koliko kosta kanalizacija nemam pojma to je sad sve na objedinjenoj listi vazdusarina porezi nemam ti pojma sta sve ne obracunavaju, iznosenje smeca, koliko vode potrosis toliko i kanalizacija. O tom Imam sekretaricu koja sreduje racune.
 
Odg: Fotografije vaših kunićnjaka

hidro-gravitaciono samočišćenje

Hidro bi trebala da je voda. Znaci to je sisitem koji peto1 ima. Gravitacija vuce nuzde dole van kaveza na tacnu koja je pod uglom, spere se sa vodom jos ako se automatski pale creva svako vece i automatski gase posle 2-3 min to je to. Nema razmisljanja o ciscenju. Jesam pogodio? :D
 
Samo ima jedan problem, lim koji se stavlja ispod resetke treba da ima veliki nagib da bi izmet otisao u oluk za odvod a to je malo teze izvesti. Posto je kod mene lim odma i plafon za sledeci red bokseva nemozes napraviti tako veliki nagib. Ili ako se to uradi onda se posebno treba pokriti donji kavez zicom ili nekim drugim materijalom. Ovako ostaje crevo i rucno operem izmet i treba dosta vode da se ne zagusi kanalizacija. Narocito kada se menja dlaka oce da se slepi i zacepi odvod cev 110mm.
 
lepo ste vi to smislili a o vlaznosti niko ne vodi racuna, koliko je ona korisna i stetna za kunice jer zna neko nesto o tome da kaze i kako spreciti dlaku ne ode u kanalizaciju jedino nke restke na ulaz u cev.
 
Naše iskustvo sa pranjem kosih limova je sledeće. Pre nekoliko godina bili smo jako ponosni sa našim kavezima i normalno da smo sa vodom prali ispod njih.Onda smo imali posetu sa fakulteta iz Kapošvara,obilazeći kunićarnik pitali su čime ljuštimo limove od izmeta.Kad smo rekli da spiramo sa vodom nisu baš bili srećni i rekli da je taj način prevaziđen baš zbog toga jer dobijemo preveliki vlažnost u objektu što može uveliko da utiče na zdravstveno stanje kunića.
 
@ Koni

Kod mene je mokro samo dok operem i za pola sat je tepsija suva danas sam bas kontrolisao. Neznam dal i toliko malo vremena moze da skodi zdravlju kunica.
 
16231hz.jpg

Post je spojen: [time]1269168444[/time]
_________________________________________________
11m5579.jpg

Post je spojen: [time]1269197357[/time]
_________________________________________________
s3lc7k.jpg

Post je spojen: [time]1269226437[/time]
_________________________________________________
15whq2h.jpg

Post je spojen: [time]1269255392[/time]
_________________________________________________
11hexsh.jpg

Post je spojen: [time]1269284439[/time]
_________________________________________________
27y5nyo.jpg
evo i neki slika kunica kod mene , koju rasu drzim i kako izgledaju kavezi koje sam sam napravio (sam svoj majstor ) :cao:
 
Nazad
Vrh