Fotografije vaših kunićnjaka

Evo ga moj kunicarnik u zimskoj idili...

k0zh4.jpg


2iqmgpg.jpg


2qxygt5.jpg
Sve pohvale za kunicarnik gogidj...:ppozdrav:
 
Хвала друже..Планирам јос један направит, исти такав наспрам тог..тако да бих их оба ставио под један кров..
Бидећу још, мало ми је проблем светло и циркулација баздуха...
 
Imenjače blago tebi koliko prostora imaš, da sagradiš halu za zečeve, dobri su ti kunićarnici tu izgleda može da stane dosta zečeva.
 
Sta znam jos ga nikada nisam napunio, uvek neki boks ostane prazan..A kunicarnik je 2,20x1,10 cm i ima sedam boksova..
dva za zenke sa kotilicama, jedan za muzjaka..to je gore na spratu..a dole imam cetiri boksa 55cm sa 110 cm namjenjeno kao toviliste..
 
Pre postavljanja vanjskih dasaka zakucana je mreza, neznam koliki je precnik oko 3/4 cm..
Ev na ovoj se slici malo vidi, slikat cu to pa da se lepo vidi..
2815w2c.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Imam je ja na par mesta 120 ili 180 bese kvadrat dosta dugo nisam imao problema sa jom i skoro mladi zekan kad sam ga razdvojio od ostaloh zeceva posto uvek imam jednu grupu pustenu po objektu ,poceo da ronda da se baca ko blesav po kavezu i pokido je ko od sale pa sam do pola kaveza moro da popravljam sa onim pocinkovanim za pod sto obicno ide a on je oko 360 kvadrat mozda i skuplji ,poludeo sam i iso je i tako mali od 1.5 pod noz .
 
J za sada nemam problema.. valjda ih nece ni biti..a kupio sam neku punktovanu, pocincanu 1x2 cm za sledeci kunicarnik..koji cu da gradim na prolece..
 
Ovo nije kunićnjak, nego samo ograđeni prostor. Pre nedelju dana sam pravio od otpadnih drveta. Namazao sam letve pre sa otpadnim uljem, ali posle 2 dana onjušili su, pa posle sam sa krečom i to su grickali. Slučajno sam menjao gumu na biciklu i setio da mogu iskoristiti unutrašnju gumu. Ako bi pre gradnje setio možda sam mogao da navučem na letve, ali sad sam sa žitom od izgorelog el.motora vezivao. Valjda će trajati.


 
  • Like
Reagovanja: PKB
Saša,kako imaš rješene bokse u sredini,kamo ide izmet?
Vidim da imaš pola daska pola žica,kako funkcionira,imam i ja ovnolike pa se plašim stavit mrežu zbog žuljeva jer su dosta teški,imam u jednom kuničarniku rešetku napravljenu od bosanke al se izmet ljepi na nju i kuniči su stalno malo mokri i to mi smeta
Ljep kunićarnik a još ljepši kuniči,sretno sa njima
 
Baš lepo i veoma funkcionalno.treba redovno čišćenje i sve je u redu.
Pa da,inace svako vece posle hranjena ih cistim,jedino Orijasima necistim stalno jer njima treba uvek dobra i suva podloga!

- - - - - - - - - -

lepo druze, nema sta..
Jel ti ovaj prvi kavez komplet od metala..?
Hvala:osmeh:!Nije ceo,taj ram tj okvir sam iskoristio od stalaze koja mi je bila izbacena napolje,pa sam nesto doradjivao,uglavnom pod je pola od drveta a pola od zice, a vrata sam napravio kako i sam vidis od resetki od frizidera zamrzivaca,a iza kaveza i sa strane je laminati koji ne upija i jos se nije naduvao,pa evo vec me vise od godinu dana sluzi...
 
Ja sam sa njima jako zadovoljan,cena im je nesto vise od 300 dinara uzimo sam u novembru,tako da neznam tacno kolika im je cena!Stane dosta vode,imaju poklopac da ne upada prljavstina,moze lako i da se operu iznutra,a najvaznije je da iz kunici negrickaju,eto ukratko i svaka preporuka!
 
Nazad
Vrh