Fotografije vaših kunićnjaka

Ma krave su proslost bar u mom kraju... Imam jos 3 krave i vec mesecima nisam dobio ::novac:: za mleko... Kunice imam raznih uzrasta pa se zato i potuku... Ali nista strasno.. Ovde je ostavljeno sve ga 2 muzijaka a ostalo su sve zenke...
 
Ma ovo ti je super,samo mužjake koje koristiš za parenje i skotne ženke moraš držati odvojeno,ograđeno je će biti belaja.Moraš uvesti neki red i evidenciju sa matičnim jatom,inače će ti biti prazna štala opet(nedajbože).Kad se odvoje oni silni klinci ,nek trčkaraju,baš te briga.Inače,sve mi je toplo oko srca kad vidim ovoliko kunića u ovakvoj prostoriji.Pozdrav,druže i samo teraj dalje!!!!!
 
Jel matične mužjake držiš zajedno sa ženkama,ili ih puštaš povremeno na parenje??

I jel imaš problema sa pacovima?

pozdrav...

Pa ja sam bas nov u ovom poslu... Nemam ih ni godinu dana a sve je pocelo od dva zeca i pogledajte koliko se namnozili..

Problem sa pacovima nemam jer nemogu pacovi da udju u prostoriju (sve sam lepo zadihtovao)..

- - - - - - - - - -

Ma ovo ti je super,samo mužjake koje koristiš za parenje i skotne ženke moraš držati odvojeno,ograđeno je će biti belaja.Moraš uvesti neki red i evidenciju sa matičnim jatom,inače će ti biti prazna štala opet(nedajbože).Kad se odvoje oni silni klinci ,nek trčkaraju,baš te briga.Inače,sve mi je toplo oko srca kad vidim ovoliko kunića u ovakvoj prostoriji.Pozdrav,druže i samo teraj dalje!!!!!

Ako te ne mrzi slobodno mi mozes nesto objasniti i u drugim temama ili na pp jer stvarno malo sikustva imam...
Pa uvek ostavljam naj vise 2-3 muzijaka a ostalo ide u lonac.. Naravno zenke sve ostavljam i sve tako... Na ovoliki broj i stradaju maladunci ali nije strasno videcu dokle ide ovako... Jedino sto se ovo moze drzati cisto iz ljubavi ovde profita nema... (bar ne kod mene u okolini).. Razmisljao sam malo ozbiljnije da se bavim ovime jer stvarno volim kunice ali sta posle sa njim???? Gde mogu da ih prodam kod mene u okolini nema uopste otkupa niti neko ima zeceve.. Jer ovo moze da preraste u profesiju ili ostaje samo ljubav bez iceg vise..


Razmisljao sam da napravim kaveze i da odvajam skotne zenke ali vise neznam ni koja je skotna ni koja nije.. :haha: Moracu malo vise o tom da povedem racuna.. Svaki savet mi je znacajan i dobrodosao.. Nemogu lepo da ih izbrojim ali ih ima mozda malo vise od 60 komada... :ppozdrav:
 
E bas je to problem kod takvog nacina drzanja, ne znas koja je skotna, sa kim (ako je skotna sa 'tatom', velika je sansa za nepravilnosti i uginuce potomaka), kad je termin za okot...
Neki glavni princip je da maticnu grupu (npr 2 muzjaka i 10-12 zenki) odvojis u zasebne kaveze/boxove - kako mozes da sklepas.svi odvojeno, tako da kad treba de se pare zenke, ubacas ih kod muzjaka, kad on obavi posao, vadis zenku, za 4-5 dana ponavljas postupak (sa istom zenkom, cisto da budes siguran da je skotna - kontrolno parenje), u svescicu zapises datum i za 25 dana ubacas u kavez/box kutiju za kocenje. Ona se okoti, mladi budu sa njom jos 30ak dana, onda mlade odvajas od majke i stavljas ih u neki veci odjeljak, da ga nazovemo toviliste (sklepas od dasaka u stali, odvojis jedan dio prostorije za tovljenike). Svaka zenka kad se okoti, mladi budu sanjom 30ak dana, onda se mladi odvajau u toviliste i to je to. Na ovaj nacin pratis broj parenja, znas koliko koja zenka daje mladunaca, i naravno, pratis da ne dodje do rodoskrvnuca, tj situacije da je zenka u srodstvu sa muzjakom koji je pari.
 
Ja samo ovakve kaveze priznajem (pune:osmeh:)
koke-011.jpg
 
Zorke da dobro uradjeno svidja mi se i vidim da imaš dosta prostora blago tebi, a i zeke su ti super i imaju dosta prostora u kavezu.

- - - - - - - - - -

Avanellius bi trebao kavez da drži u zatvorenom prostoru mislim da će im zimi biti dosta hladno ako ih bude držao na otvorenom.Akavez je dobar ko ima manjak prostora.
 
E bas je to problem kod takvog nacina drzanja, ne znas koja je skotna, sa kim (ako je skotna sa 'tatom', velika je sansa za nepravilnosti i uginuce potomaka), kad je termin za okot...
Neki glavni princip je da maticnu grupu (npr 2 muzjaka i 10-12 zenki) odvojis u zasebne kaveze/boxove - kako mozes da sklepas.svi odvojeno, tako da kad treba de se pare zenke, ubacas ih kod muzjaka, kad on obavi posao, vadis zenku, za 4-5 dana ponavljas postupak (sa istom zenkom, cisto da budes siguran da je skotna - kontrolno parenje), u svescicu zapises datum i za 25 dana ubacas u kavez/box kutiju za kocenje. Ona se okoti, mladi budu sa njom jos 30ak dana, onda mlade odvajas od majke i stavljas ih u neki veci odjeljak, da ga nazovemo toviliste (sklepas od dasaka u stali, odvojis jedan dio prostorije za tovljenike). Svaka zenka kad se okoti, mladi budu sanjom 30ak dana, onda se mladi odvajau u toviliste i to je to. Na ovaj nacin pratis broj parenja, znas koliko koja zenka daje mladunaca, i naravno, pratis da ne dodje do rodoskrvnuca, tj situacije da je zenka u srodstvu sa muzjakom koji je pari.
Ja sam kotilicu otvorio par dana nakon parenja, ulaze ali ne vrse nuzdu unutra, da je zatvorim na 20ak dana ili da ostavim?
Ako je off neka moderator prebaci gde treba.
 
Ja sam kotilicu otvorio par dana nakon parenja, ulaze ali ne vrse nuzdu unutra, da je zatvorim na 20ak dana ili da ostavim?
Ako je off neka moderator prebaci gde treba.
Drugar po meni,tj kako ja vec duze vreme radim tek 24 dan po skotnosti pustam zecicu u kotilicu,one koje su iskusne odma pocnu da prave gnezdo,a ove sto mi se prvi put kote tek posle 2 dana pocnu da prave gnezdo!E sad na tebi je da odlucis kada ces to uciniti,ali ja ti preporucujem tek od 22do 24 dana so skotnosti!

- - - - - - - - - -

Kolege evo i ja sam napokon nabavio kavez za tov kunica,za desetak dana ce biti i slika sa odbijenim malim zekicama u njemu:ppozdrav:!!!

http://www.dodaj.rs/f/1o/3k/18QSBOf4/dsc0225.jpg


slika 2

http://www.dodaj.rs/f/1L/Gx/2krT5GVg/dsc0223.jpg





Neznam na kojem se bolje vidi slika,pa valjda ce jedan odogvarati link!
...
 
Pera Ns kad ces sprovesti vodu u donje kaveze ?? Lepi kavezi svaka cast Koliko kosta zadovoljstvo ??
 
Nazad
Vrh