Fotografije vaših kunićnjaka

Uf koliko vise ima slicnih tema nemogu vise da pohvatam .Gde ste kupovali sisice za pojilice i racve ???Imam par pojilica ali su jako male nisam zadovoljan .A nemogu da docekam do sajma dabi ovo kupio hehhe .Dali zna neko u okolini Surcina gde da uzmem sisice i racve ?
 
Na ovaj kavez trebam jos da stavim zicu na donja vrata o gotov je
na ovom kavezu ima 4 boksa..dimenzije jednog boksa su sirina75cm,duzina 100cm visina oko 60cam




Jel odgovaru ove dimenzije boksova za drzanje orijasa?
 
Poslednja izmena od urednika:
Odlucio sam da vise nepravim drvene kaveze ,posto mi sve pojedose heheh .Shone super ti je kavez ,svidjaju mi se i proporcije dimenzija .
 
Odgovaraju brate dimenzije samo ne znam hoce li odgovarati puni pod iz jednostavnog razloga ne vole vlagu pojave im se odmah krastice u usima
 
Ma nema ni tu bas tolikih poteskoca cistiti redovno i pomalo prostirke nebi trebalo da bude problema .Mada ja moglo to da se resi .
 
Odgovaraju brate dimenzije samo ne znam hoce li odgovarati puni pod iz jednostavnog razloga ne vole vlagu pojave im se odmah krastice u usima

Pa ja mislim da to nije toliki problem ako se cesce cisti kavez npr. svaka 2-3 dana...ma da ja sam tek pocetnik pa se ne razumem bas u kunicarstvo,zato bi molio jos neke iskusnije clanove da nesto napisu u vezi tog

Jos cu da razmislim oceli u njemu biti orijasi ili n.sarci
 
Ovaj kavez sam smjestio u čošak prostorije gdje se nalazi novi kuničnjak i služi,dobro dođe stane do 5 tovljenika :ppozdrav:
attachment.php


Stari kuničnjak,bilo je 5 kaveza(gajba)pa sam odlučio dvije ostaviti obnovio sam pod i krov, a ostatak spilio u njemu pretežno držim ženku mješanku i njezine mlade:ppozdrav:

attachment.php
 
Svidja mi se gornji kavez prost a funkcionalan .

- - - - - - - - - -

A na tom kavezu kao kostur imas neku armaturu po coskovima ili nista nevidim dobro na slikama ???
 
To su bili prije kavezi za kuniće,ali sam si ja odrezao na potrebnu dimenziju a kavez ti je napravljen od tvrde mreže koja je izrezana za starnice i spojena sa nekim plehovima limovima i paljenom žicom,nema nikakvog kostura izrezana tvrda žica koja je spojena žicom nema kostura,a hranilicu sam sam napravio :ppozdrav:



Uf koliko vise ima slicnih tema nemogu vise da pohvatam .Gde ste kupovali sisice za pojilice i racve ???Imam par pojilica ali su jako male nisam zadovoljan .A nemogu da docekam do sajma dabi ovo kupio hehhe .Dali zna neko u okolini Surcina gde da uzmem sisice i racve ?

Pozdrav ako su ti u blizini poljoapteka,agro dučani pogledaj u njima :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pa ja mislim da to nije toliki problem ako se cesce cisti kavez npr. svaka 2-3 dana...ma da ja sam tek pocetnik pa se ne razumem bas u kunicarstvo,zato bi molio jos neke iskusnije clanove da nesto napisu u vezi tog

Jos cu da razmislim oceli u njemu biti orijasi ili n.sarci
Drugar ja imam kaveze od punog poda(drveta)posto drzim B.Orijase a njima je po mnogima to jedino resenje za zuljeve,ja moje cistim svakih nedelju dana,ali obavezno svaki dan dodam po malo piljevine i naravno slame tako da se mokraca uvek zadrzava za staru slamu,oni su meni uvek cisti ko suza,a sto se tice bolesti,sa sugom u usima jos nisam imao,a redovno ih pocetkom maja pelcujem protiv mixsomatoze i za sada to kod mene(da kucnem u drvo:osmeh:)odlicno fukcionise...a dimenzije su 120cm duzina- 80co sirina-60 visina!!!A evo ti i slika mog kaveza ako ti nesto moze pomoci...
dscn1387.jpg
 
Za dezinfekciju kaveza i prostorija koristim samo hlor, isprskaš kavez posle pola sata vraćaš ušate nazad, a kad prskam prostoriju zekovi ostaju.Mislim da su hlor i kreč jako dobri za dezinfekciju.:haha:
 
Rostilj od letvica i nema vlage ja ih ni necistim sve dole propada.
Pa svako ima svoj sistem kaveza,neko zbog visine i prostora ne moze da postavi taj sistem sa letvicama,a za par usatih 1 nedeljno mi nikako nije problem ocistiti,a sto se tice vlage jeste najbolje da sve pada dole,ali kada se postavi dobra podloga onda ona sve resava...
 
Super izgleda ,i lepo je zasticen od navejavanja ,moji su unutra.Ali planiram ih ove godine izbaciti negde napolje ,zauzimaju mi puno prostora u objektu.
 
Nazad
Vrh