Fotografije vaših kunićnjaka

E hteo bih da pitam nekog iskusnog za savet... Poceo sam da pravim kavez dimenzija 117x85x50 (duzina,sirina,visina). E sada prvo da li je taj kavez dovoljno velik da se podgaji jedno leglo od 8-9 mladih do 3-4 meseca starosti dok ne dostiglu zrelost za lonac?! :haha: I drugo pitanje,na pod sam stavio gredice u razmaku od 15 cm a preko njih samhteo da stavim zicu 1x1 cm kockica ali malo je tanja 1,5 mm debljine pa da li moze ta zica,nece da smeta nogama? Inace kunici nisu veliki,rastu najvise do 2,5-3 kg zive vage,ne mogu veci da budu... Ako moze neko da mi pomogne HVALA... :ppozdrav:
 
Letvice stavi na razmak ne manji od 15mm da sto vise izmeta propadne 10mm je malo.Ta zica i da je deblja nebi ti preporucio zbog rupa 10x10mm je pre malo osim ako neces cistit svaki dan.
izmet se jako brzo nakupi jer vece kuglice nemogu propast.Ja koristim sa rupama 19x19mm i idealne su iz mog iskustva.
Sto se tice velicine kaveza on ti je dovoljan za taj broj kunica za tov samo im moras osigurat kad jedu da svi imaju mjesta na hranilici.
 
@BRZI E pa mogao bi onda bolje da kupim zice 2mm debljine a kockice 20x20mm velicine... A ovu 10x10mm da iskoristim da stavim okolo... Hvala na pomoci... :D
 
@DEVE Hvala... Meni je inace u svim kavezima pod od letvica i to od mekog drveta (camovine) i me grizu mi pod nikada,valjda zato sto ima miris mokrace pa im se gadi... Ovo sa hteo samo da probam sa zicom,nisam do sada radio... Ali ovde kod nas nema da se nadje kvalitetna zica da ima promere rupa 20x10mm i da bude 1.5-2 mm debljine... :sta:
 
Dr.Djapa je napisao(la):
@DEVE Hvala... Meni je inace u svim kavezima pod od letvica i to od mekog drveta (camovine) i me grizu mi pod nikada,valjda zato sto ima miris mokrace pa im se gadi... Ovo sa hteo samo da probam sa zicom,nisam do sada radio... Ali ovde kod nas nema da se nadje kvalitetna zica da ima promere rupa 20x10mm i da bude 1.5-2 mm debljine... :sta: U Arilju imaš dva proizvođača žice i koliko sam video na njihovim sajtovima ima žice kakve hoćeš.
Post je spojen: [time]1297671564[/time]
_________________________________________________
MIP Arilje, žice kakve hoćeš.
 
@HANZA Hvala... Ja sam potpuno zaboravio na to... Ja gledao po gvozdjarama i prodavnicama a nisam gledao kod njih a drug mi radi tamo... :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
dbo320.jpg
 
123!
Lepi ovnoliki samo jako losa fotografija.Hajde fotografisi ih jednog po jednog pa da vidimo kako stvarno izgledaju.
pozdrav :D
 
Sutra krećem u izradu kunićarnika. Nacrtao sam skicu, nije baš nešto precizna ali glavno da se zna o čemu se radi.Zanima me šta mislite o tome, svaki prijedlog je dobar ::svaka cast::

2rz42ky.jpg
 
Ja bih dimenzije gajbi malo povecao napravio bi da budu 50x60cm - visina 40cm dovoljna + kotilica dodatno da bude 40x30 ili 45x30cm.
Ovo sto si ti napisao deluje mi da su male dimenzije za boravak srednjih rasa kunica.

Visuelno ne sumnjam da nece biti lepo. Garant ce lepo izgledati.
 
Dimenzije su sigurno dovoljne za srednje rase jel sam imao mješance srednjih rasa u takvim gajbama. Kotilice dolaze s vanjske strane,a dimenzije su 40*40cm. Možda povećam gajbe na 60*60 ali mislim da neće biti potrebno.
 
Ja kotilice pravim duboke koliko je dubok kavez(60cm),a sirina je 35.Ulaz je u dubini kaveza,oblozen plehom da zenka ne bi napravila vecu rupu.Ona se okoti u prednjem delu kotilice gde imaju vrata.Tako bez problema mogu da ih vidim kad se okote.
 
Ja sam koristio kotilice koje imaju pregradu, u jednom dijelu su mladi ,a u drugome stoji ženka. Sve se vidi,a nema šanse da mali izađu van ili da ih ženka iznese na sisama jel ih ta pregrada spriječi. Dosta je visina 10-15 cm tako da ženka možu ulaziti i izlaziti ,a mali nemogu dok ne ojačaju.
 
Jako lepo zamišljeno,još da se sprovede u delo!Po meni,50*50 je malo tesno,ali zavisi koliko kom. hoćeš da držiš na tom prostoru.Ja bi povećao na 60*60,visina nije bitna.Samo napred,dečko!!!
 
Nazad
Vrh