Fotografije vaših kunićnjaka

OK su ti te dimenzije i sad samo napred pa kad zavrsis da okacis neku sliku
 
beli orijas je napisao(la):
a to sto kopajko kaze da su ok dimenzije,jeste ako ces da drzis zenku da se ne koti jer moras imati na umu da ta zenka treba da zivi 30-45 dana u tom boxu sa svojim malim kunicima i da treeba da se krece a ne da sedi u mestu.

Ja u tom prostoru drzim zenke koje se kote, koji ce mi zenka u kavezu ako se ne koti. Kad ima malih imaju i dodatni prostor u kotilici. Tako da onda fakticki nije 60x50 nego 90x50. Kad je zenka u fazi skotnosti i nema malih kunica onda joj je dovoljno 60x50 i vrata kotilice su zatvorena.

Da ponovo pravim kaveze opet bi ih iste napravio. Sem mozda kotilice koju bi stavio 45x30, ako gledam da nema otpadaka lima onda je 40x30 idealna mera ako gledam neki komfor onda je to 45x30 al onda ima ili krpljenja ili mnogo otpada lima. Mada vidim ima neka okoti i 12 komada pa ih sve odhrani bez problema u ovoj kotilici 40x30 tako da mozda i to ne bi menjao.

No svako ima pravo na svoje misljenje sta je OK sta ne tako da na kraju majstor koji pravi ce odluciti :D Clanovi koji su vec pravili kaveze na njima je da posavetuju kako bi se sto vise gresaka izbeglo.

Gacevic jedan savet kad nesto pravis nema mesta kompromisu ja ti kazem jedno drugi clan drugo treci trece a svi razlicite podatke. Napravi kako treba kako knjiga kaze. Najbolji redosled operacija je sledeci:
1-Idi pogledaj kaveze kod nekoliko kunicara uzivo kako izgledaju. Sve ce ti biti posle toga mnogo jasnije i manje ces imati dilema.
2-Onda idi pogledaj matrijal za kaveze tu pre svega mislim na zicu sa cevima ces lako tu nema mnogo mudrosti.
3-Onda isavijas od zice kavez kojih dimenzija si mislio
4-Tada tek pravis policu od cevi gde ces te kaveze ubaciti
5-Pravis kose limove za fekalije
6-Pravis hranilice i pojilice

Ako nemas sistemski pristup prilikom pravljenja necega onda nastaju problemi. Nece da ti se uklope svi elementi i moras da prepravljas, nekad i totalno da pravis neki element ponovo. Oduzme ti vise vremena a napravljeni skart povecava cenu krajnjeg proizvoda.

Sve sam ti rekao dobronamerno jer se svakodnevno susrecem sa konstruisanjem raznoraznih stvari koji su nekoliko desetina puta da ne kazem stotinu puta slozeniji od kaveza. Uvek sve kolege sa posla saslusam i vazno mi svacije misljenje al na kraju bude kako ja kazem. Ako se nesto zajebe samo sam ja kriv a ako se nesto dobro uradi onda smo svi zasluzni.
Znam gde ljudi obicno grese zato sam ti i naveo redosled operacija kojim da ides kako se ne bi presao. Ako sumljas u neke dimenzije da su male slobodno ih povecaj. Jer da napravis male kaveze (skart) ti je najgora varijanta. Ako napravis malo vece izacice te nesto skuplje al ce biti funkcionalni kavezi. Kad nesto vidis uzivo bice ti sve jasnije zato sam ti pod 1 i naveo da obidjes nekoliko kunicara da vidis kako izgleda u stvarnosti na terenu.

pozz i srecna radnja :ppozdrav:
 
Zdravo novi sam na forumu pa da vam posaljem par slika da vidite kakve sam imao primjerke i kaveze, od vanskih kutija do pravih kaveza.
 
Svaka cast za kaveze,samo mislim da ona zica na patosu nije dobra za to.Mozes li staviti jos nekih slika kaveza?
 
moji kavezi su na letvice i daske to jeste najbolje resenje za orijase plus im stavljam sijeno kao podlogu ali brzo propada kroz letvice ...
xky7t3.jpg

2d7ewas.jpg

103j607.jpg

o57qqw.jpg

vremns.jpg

nisu svi kavezi moji ovi uza zid extra sredjeni su od mog prijatelja kod koga sada imam neke sarce posto trenutno ne drzim knice , planiram a napravim nove kaveze od metalne konstrukcije i da podovi samo budu daska i letvice mislim da je to najbolje resenje . jeli neko probao za pod da koristi blazuljku sa piljevinom preko ili sijenom mislim da bi najduze trajala samo da nije tvrda podloga ?
 
Ovi kavezi su stvarno fantasticni, nisam nista bolje video do sada. CESTITAM! ::svaka cast::
 
Kavezi su ekstra,ali kunici koji se nalaze u njima jos su bolji svaka ti cast :ppozdrav:
 
Nisu si kavezi moji ovi extra sto su sredjeni su od moga prijatelja koji profisionalno uzgaja , kod njega su sada i moji kunici .....
ja pravim po ovoj semi kaveze inace ovaj nacin kaveza se extra pokazao i strasno je praktican za orijaske rase.
 
nbdxc6.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 03:00:49 CDT[/time]
_________________________________________________
34p0qqo.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 10:02:15 CDT[/time]
_________________________________________________
x3s9du.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 17:10:28 CDT[/time][
 
Vladan-kico fantasticni su ti kaveza a jos bolji kunici svidja mi se mnogo ova ogradica ispred na svaki detalj si obratio paznju svaka cast stvarno i sve pohvale.Samo tako nastavi ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh