Fotografije vaših kunićnjaka

Puno hvala szeki :ppozdrav: Držat ću po jednog rasplodnog kunića ili 2 tovljenika u boksu. Peto1 bit će slika kad završim, a nadam se da će biti kroz par dana, ne mogu postaviti slike nečega čega nema..
 
@ Hrvach

Oces li praviti tepsije za izmet ili kosi lim da ispada napolje. Da ne moras stelno izvlaciti i prazniti tepsije.
 
Ispod dolaze tepsije za izmet koje su montirane na držače za ladice da se lakše izvlače.Makar kod mene će biti čišćenje tih tepsija svaki dan jel sam jako osjetljiv na higijenu.Neznam kako ću stajati s materijalom ali sam mislio napraviti plafon od daski da dobijem prostor pod krovom za stvari. Inače jedna polovica obitelji mi se bavi stolarijom pa ću imati neku pomoć s njihove strane. Neznam jel je dobro stavljati OSB ploče za gajbe ili su bolje obične daske?
 
Ajde super bar toga imam na bacanje. Već sam mislio da ću trebati kupovati OSB ploče.
 
Sve sam pročitao i evo ovako odlučujem 60 x 50 kavez za ženku, kotilica 40 x 40 bez bilo kakvih pregrada u njoj, otvor iz kaveza u kotilicu štucna od šporeta, visina 13 cm. Kavezi će biti visine 45 centimetara na dva sprata. Izmedju će biti tepsije od lima. Pojilice automatske, a hranilice sa spoljne strane isto od lima. U njima planiram da držim za početak 3 ženke i jednog mužjaka veličine panonca, da zaboravio sam, pod će biti od žice.I ako je hladno i sneg pada, temperatura je ispod 0, počinjem da radim, uskoro prve slike. Još jedan dan ostavljam za one iskusnije da me posavetuju, pa odmah startujem. Pozdrav svim odgajivačima.
 
@Gačević

Ako si vec odlucio da pravis takve kaveze, ne bi bilo lose da prvo pogledas kakvu zivu mozes nabaviti i koje su dimenzije. Jer ako uzmes zicu i bude puno otpada onda ce ti biti skuplja varijanta. Moras misliti i na to.
 
Gacevic peto1 te je lepo posavetovao potpisujem sto je on rekao. Imas neke dimenzije u glavi koje bi trebale da budu. Sad potrazi zicu za kveze da ti se uklopi sve to da nemas mnogo otpada. Jer zica je pored lima najveci izdatak pri pravljenu kaveza. Uvek dimenzija moze biti 5 ili 10cm tamo ili vamo uklapaj prema zici da nemas mnogo otpada. Mnogo otpada skuplji kavezi odmah.
 
Gačević,
koju ti rasu planiras da ubacis u dimenzije 60x40 jer mislim da ti je i suvise mali box za kunica velicine panonaca
 
Kod mene su kavezi 80x60x50 sirina, dubina, visina. Takvu sam zicu uzeo. Ima u rolnama od 80- 100 i 120sm.
 
Kavez 60x50x40 je dovoljan za srednje rase gde i panonci pripadaju. Pod uslovom da se kotilica montira spolja. Moji kavezi su tih dimenzija i nemam problema a znam njih jos koji imaju ovu velicinu kaveza. Kotilica mi je dimenzija 40x30 i ona je OK eventualno da napravis 45x30.
 
Moi su 100x50x50 stim da je tu i kotilica koja je otvorena tako kad nema malih kunica ima cijeli prostor za kretanje,kotilica se otvara odozgo vidi se na slikama koje sam stavio.
Po mome netreba pravit kotilicu toliko zatvorenu samo da ima otvor za uci meni se jos nije desilo da su mali ili ispali ili izasli iz gnjezda iako je otvoreno.sa prednje strane je zatvoreno daskom odozgor isto iznutra ima jedna pregrada koja suzava prostor za cca15cm i to je to zaklonjeni su od pogleda a opet je cijeli kavez slobodan za kretanje.
 
Gačević,trebao bi da uzmes dimenzije kao peto1 jer su ti te dimenzije male a to sto kopajko kaze da su ok dimenzije,jeste ako ces da drzis zenku da se ne koti jer moras imati na umu da ta zenka treba da zivi 30-45 dana u tom boxu sa svojim malim kunicima i da treeba da se krece a ne da sedi u mestu.
Opet ce biti na kraju kako ti odlucis a sto si pomenuo da mozda tu ubacis Orijasa,to nece moci jer mu ne odgovara ni dimenzija boxa ni pod od zice.
Savet,prvo odluci koju ces rasu da drzis pa po tome pravi kaveze...
 
Nazad
Vrh