Fotografije vaših kunićnjaka

Kako vam se svidja kavez?
fwshma.jpg

2qi1wrn.jpg

2v96xyw.jpg
 
Spoljasne mer celog kaveza su (visina 1.5m, sirina 1.10m) A unutrasnje, Kotilica je 40*60 a onaj deo sa zicom je 70*60.
 
@ perra

Ove dimenzije su super. A i kavez je dobro napravljen pod sa daskama i prostorom izmedu za odstranjivane izmeta, ali mi se cini da je visina malo prevelika. Mogao se napraviti jos jedan sprat da je malo nize.
 
perra je napisao(la):
@hvala
Posto sam pocetnik. Zanima me koje dimenzi treba da budu za kavez
zavisi šta će da bude u kavezu!? ::namigivanje::
ovaj što si napravio za ženke je fantastičan,ja bih povisio za još jedan kat,(ali ja sam visok 2 metra,za tebe neznam :haha: )
kod mene su mužjaci u kavezu 65x65 cm, a kavezi za tov 110x65
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Perro. Izgledaju dobro i čini mi se veoma čvrsto. Vidi se da su građeni sa dosta pažnje. Slažem se sa Pteo1, mislim da mogu da budu i niži pa sprat više. Jedino neznam ko je partizanovac. Kunići ili vlasnik?
Šala na stranu. Dobar početak. Samo napred.
 
@perra
Lepo izgleda Pero ali ako može jedna mala sugestija ili ispravka iz dosadašnje prakse, bolje ti je da drvene kaveze oblažeš tako što žicu stavljaš sa unutrašnje strane a ne sa spoljne, i tako sprečiš glodjanje. Jeste da ružnije izgleda ali im je vek mnogo duži!
 
@hvala svima
alfaomeganb niko nija partizanovac nego tu sam boju imao :haha: Kazi mi koju visinu ti stavljas da znam za sledeci put :ppozdrav:

bkasijan to ti je dobra ideja. Hvala
:ppozdrav:
 
perra je napisao(la):
Kako vam se svidja kavez?
fwshma.jpg

2qi1wrn.jpg

2v96xyw.jpg

ovo je kavez dostojan profesionalca,nemam zamjerki ni na što,samo ide li kakav lim ili ladica za odovod izmeta i mokraće od gornjeg boxa,da baš ne pada na daske na donji box,šteta ovakovog majstorstva?
 
Recite mi drage kolege kolike su dimenzije vaših kotilica? Konsultovao sam malo literaturu koja je naravno štura po pitanju kunića pa se mere razlikuju.Malo sam proširio kapacitete pa moram nadograditi vanjske kotilice tj.na već postojeće kaveze ,pa me interesuje kako ste to rešili odnosno dimenzije ,u pitanju su srednje rase.HVALA
 
perra je napisao(la):
@hvala svima
alfaomeganb niko nija partizanovac nego tu sam boju imao :haha: Kazi mi koju visinu ti stavljas da znam za sledeci put :ppozdrav:

bkasijan to ti je dobra ideja. Hvala
:ppozdrav:

Moji kavezi su visine 450 i 500 i nisam do sada primetio nikakav problem.
Nemislim ni to da ćeš ti imati isti već samo da na istom prostoru možeš dobiti još jedan sprt. A postoji tu i mala ušteda u materijalu kod izgradnje ::lose::
 
[quote
Moji kavezi su visine 450 i 500 i nisam do sada primetio nikakav problem.
Nemislim ni to da ćeš ti imati isti već samo da na istom prostoru možeš dobiti još jedan sprt. A postoji tu i mala ušteda u materijalu kod izgradnje ::lose::
[/quote]

Jos da padovi idu prema zadnjem delu kaveza da ne pada smece u hranilicu za seno i da se postavi valov da odvodi mokracu.
 
Htio sam pitati, pošto planiram raditi nove žičane kaveze, s koje strane bi bilo najbolje staviti kotilice? Bočno ili s prednje strane? Kakve da su joj dimenzije i od čega da budu stranice a od čega pod. I ako može neka slika takve kotilice koja se "okači" o kavez
Peto, znam da ti imaš takvo nešto, pa ako možeš objasniti.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Ali zar ih neće poglodati i unutra pišati, jer cijeli kavez bi bio od željeza, a kotilica meka slama, drvo? Ja bi ju zatvarao kad nije skotna. A što ako radim 3 kaveza u širinu? 1 mora imati kotilicu napred :sta:
 
Kod mene je kotilica od drveta, daske dimenzije 50x35x35 otvor od sulundara fi 180mm i malo podigao a kotilicu spustio malo nize tako da od poda kotilice do vrata ima oko 10 cm dubine. A sa prednje strane su vrata koje se otvaraju od gore na dole da mali ne bi ispali ako malo otvorim da pogledam gde je gnezdo.

@ perje

kotilicu netreba zatvarati jer zecica uvek ide da vrsi nuzdu u jedan cosak kaveza. Jedino ako primetis da ulazi i tu vrsi nuzdu onda zatvori par dana dok se ne navikne napolju i onda vise nece u kotilicu.
 
meni je kavez citav od drveta pa po malo samo glodju mada mozes da im ubacis po neku granu pa oni nju glodju i skidaju koru s nje,to im je zanimljivije nego kotilica :) .. kod mene su kotilice unutar kaveza posto mo je kavez vani pa tako ti taj srednji kavez napravi malo veci pa ubaci kotilicu u njega,sta hvali tome?
 
Nazad
Vrh