Fotografije vaših kunićnjaka

:bravo: :bravo: :bravo:pozzzzzzzzz :bravo: :bravo: :bravo:

...evo kako se u Slavoniji radi...

36764_462218519767_643449767_6241183_3401863_n.jpg


...boxovi su nabavljeni a sad su na redu kunići...
 
@ smoky

Svaka cast na kunicarniku ima i tockove pa ih mozes i vozati. Samo mi nije jasno kako ces cistiti jel pod od drveta ili sa zicomnevidi se bas najbolje.
 
lepo , lepo, imaju dobar izgled. svidjaju mi se. biche prava milina gledati zecove u novim kavezima.
vidim na slici da si uneo dosta slame, cini mi se da chesh ih gajiti bez zicanog postolja. ups! greska, vidim kadice ispod kaveza ( kafeza) ali samo delimicno pokriven pod, ima tu nekih zanimljivih reshenja! pozdrav
 
:bravo: :bravo: :bravo:POZZ :bravo: :bravo: :bravo:

...podnica je od drveta napravljeno da se može mjenjat kad se istroši a u kutu je metalna ploća sa rupama za izmet,ploča je oko 30 x 30 cm i ispod nje je lim kao ladica za izvlaćenje jako efikasno,sijeno i slamu koristim kao prostirku ispod njih,za sitnu lovu od 700 kn,naravno malo je bila dotrajala pa je zato jeftinija pa sam malo osvježio cijelu stvar...
uzgajam kalifornijske i crvene Novozelandske kuniće za sad ih je manji broj al več imam u planu nabavit pa od svake 4 ženke i 1 muškog kao matićno grlo...
 
jhona DERU je napisao(la):
Karalic-u jesi to već uradio ili planiraš da uradiš? neznam kako će biti kad se okote zečice da ih ne podavi zec ili ove druge ženke ?
e slusaj kako sam ja uradio i bilo je sve ok pregradio sam jedan deo stale i tu pustio zecice i zekana da se pare kada su se rodili mladi samo sam preko gnezda stavio jednu drvenu gajbicu i polomio jednu dascicu da moze zecica da udje tako sam ja uradio na podu je bila svama i malo izmeta od zeceva. da neverujes zenka je svaki put kada izlazi zakopavala ulaz i otkopavala ka kada ulazi ja se nome ponosim ako neko misli da gresim u tom nacinju cuvanja zeceva neka me ispravi i neka mi kaze kako bi trebalo i da da nebi napravili gresku kao ja morate da kontrolisete leglo sa malim zecevima gde god da ga drzite jer se desi da zecic ugine i crvi se skupljaju na njega pa kada ugledate taj pricor ima sve da vam se smuci i zelecete sve zeceva da pobacate na koj god nacin cuvanja da se odlucite srecno :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1286033233[/time]
_________________________________________________
Megi je napisao(la):
149sbo3.jpg

Post je spojen: [time]1268807366[/time]
_________________________________________________
2lj5pg3.jpg

Neispadne ni zrno,i treba postaviti na odredjenu visinu pa nemogu ni da se popisaju unutra,i onda je otpad nula cak i prasinu pojedu. e zar nrtrabaju te pojilice da se peru kad menjas vodu meni se ta sa flasom samo zbog toga nesvidja ja svaki put kad menjm vodu lepo operem pojilicu
Post je spojen: [time]1268836300[/time]
_________________________________________________
14jbux4.jpg

Evo pojilica koja nije losa za jedan kavez-jedan kunic.
Post je spojen: [time]1268865235[/time]
_________________________________________________
21jx6co.jpg

Evo jedan tip hranilice kod koje se moze kombinovati granula sa senom.
Post je spojen: [time]1268894224[/time]
_________________________________________________
33c292e.jpg

Evo jedan tip kaveza sa interesantnom pojilicom,mesovitom hranom i kotilicom,idealno za hobiste.
Post je spojen: [time]1286059216[/time]
_________________________________________________
http://i53.tinypic.com/4nwc4.jpg[/IMG]
 
2mocc5v.jpg

smestaj mojih zekana
213599e.jpg

zecica 5 meseci
2lm6phs.jpg

mama 7 meseci okotila 13 uginulo 5 ostali dobro napreduju
21oxwy8.jpg

becki plavi stidljivac



Post je spojen: [time]1286797487[/time]
_________________________________________________
IMG]http://i53.tinypic.com/2nu7exi.jpg[/IMG]
new zealand muzijak 8 meseci
wk05j8.jpg

prinova - ridja mesanka sa belom poddlakom (mama)+ becki plavi
6t0m5t.jpg

stara supa i moj mali kunicnjak ]]] p.s. izvinite za nered
 
igorp93
dobro nam došao! :ppozdrav:
jesu li ti kunići tako ogromni ili su ti kavezi ipak malo maleni!!??
a to što ti je uginulo 5 zečića-ili kunica ima 8 sisa ili neodgovarajuća hrana!
 
@igor Baš mi je drago da smo dobili novog kunićara. Kavez ti izgleda dobro, a kunići sretni :D To je najvažnije.
Na forumu je običaj da se novi članovi predstave i napišu nekoliko riječi o sebi. To možeš učiniti u temi Caffe u podtemi "za nove članove da se predstave" tako da odgovoriš na temu. Pozdrav i sretno na forumu :cao:
 
igorp93
nemoj se sad uvrijediti što sam rekao da su ti ipak malo maleni boksovi gdje su ženke!!
još kad mali porastu stajat će na kant,a ona nema kud da se izmiče od njih kad navale da sisaju kad god im padne na pamet!!!

slobodno i ti kritiziraj i piši što god želiš :ppozdrav:
 
hvala na savetu pregrada nije nikakav problem skinem 2 srafa i gotovo
jos jednom hvala na savetima :cao:
Post je spojen: [time]1286811101[/time]
_________________________________________________
za žeća@

ishrana je u redu kao i higijena ovo joj je drugi okot,5 malih je crklo na rodjenju a 8 prezivelo, takodje veoma dobro napreduju.
 
Evo još jedan amaterski, za dve zečice, zekana i njihov podmladak.
Nisu hibridni, pošto stičem znanja, možda dogodine, nabavim panonce.
24o4w2u.jpg
1s04mb.jpg
i6goxy.jpg
rr15cn.jpg
Evo kako to izgleda sada, naravno nije još gotovo, kod mene to ide lagano, treba još nadstrešnica namesto ovih plehova što se vide.
Postavio sam još i sitnu žicu protiv komaraca, makar da ima još otvora ali ipak ih je manje u kavezu.
dgjxgg.jpg
dgjxgg.jpg
b4c8xk.jpg
5f4xoh.jpg
Eto to mu je to, a mislim da napravim još jedan, kavez, pored ovog za tri zečice i biće na tri sprata, kako je predložio ovaj drugar. Hvala mu.
 
Kavezi u definitivno po mom ukusu. Jedino što mislim da su nepotrebno visoki. Mogao bi stati još jedan sprat. Inače čista petica.
 
Pitanje za Hanzu, kolike su temperature kod tebe zimi? I je sam planirao ovakvo nešto dograditi ali malo sam rezerviran zbog zime...
 
Mislim da zima nije toliki problem koliko se to u knjigama predstavlja.Nemam ja iskustva toliko,a zimi naročito da bi držao slovo o tome,ove godine ću probati da vidim kako izgleda,ali provereno moj komšija koji u selu drži šarce i prošle godine na -25(inače selo u podnožiju planine Juhor) po onim mrazevima kotile se bez problema.Kavezi su drveni,s tim da je prednja strana žičana (vrata). Znam da bi u kotilici trebalo biti 30 stepeni.
 
Toma13 je napisao(la):
Pitanje za Hanzu, kolike su temperature kod tebe zimi? I je sam planirao ovakvo nešto dograditi ali malo sam rezerviran zbog zime...
Ovo mi je prva zima, pa ne mislim da ću decembar, januar i februar imati koćenje, novembar će biti zadnje.
Inače razmišljam da postavim neku grejalicu u kotilicu, kao onu za piliće, samo se bojim požara.
 
hanza je napisao(la):
Toma13 je napisao(la):
Pitanje za Hanzu, kolike su temperature kod tebe zimi? I je sam planirao ovakvo nešto dograditi ali malo sam rezerviran zbog zime...
Ovo mi je prva zima, pa ne mislim da ću decembar, januar i februar imati koćenje, novembar će biti zadnje.
Inače razmišljam da postavim neku grejalicu u kotilicu, kao onu za piliće, samo se bojim požara.
Ako imas neke mogucnosti da spolja postavis stiropor, narvno sa dosta slame, a zecica ce ih pokriti sa dlakama i ususkati da im bude i toplo. I jos jedna stvar ulaz u kotilicu nemoj praviti velika da se sto manje hladnog vazduha struji unutra.
 
moja zecica prije od prilike 6-7 god. dok sam ih drzao onako bzvz okotila se na - 20 i svi su opstali,kavez je takodje bio vani ... samo dobra majka,neka fina kotilica,dosta slame i bez brige ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh