Fotografije vaših kunićnjaka

Ovih dana sam se malo zabavljao da olaksam sebi posao oko kunica pravio im centralno napajanje vodom, dosadilo mi da stalno punim one zute posude koje se nekako brzo isprazne. Sad mi je ostalo jos da montiram kotlic i vise netreba da se zamajavam sa pojilicama.



Kod majki sam stavio dve sisice da bi mali mogli lakse da dohvate vodu kad pocnu da izlaze iz kotilice.
 
Odg: Fotografije vaših kunićnjaka

Slika kaveza u varijanti sam svoj majstor do duse 3ci sprat nezavrsen uzrok nedostatak zice ::lose::
Pojilice ovako sa flasom dok se brojnost kunica ne poveca. Hranilice ocrtane na limu samo da ih isecem i pokrivim malo sporije ide posto ih rucno krivim ali kvalitet savijanja ne zaostaje za pravim limarima :nono:

2yy4jgl.jpg


2ajnsx.jpg
 
jkghghjg
Post je spojen: [time]1281282276[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1281318016[/time]
_________________________________________________
10zpsvp.jpg

Post je spojen: [time]1281351260[/time]
_________________________________________________
http://s4.tinypic.com/plugin/upload.p
 
Stvarno vladan-kico zar im nije tako pretoplo da na njih bije sunce i jel ih pokrivas necim kad pada kisa? Posto bi bili mokri do gole koze ako nabija kisa sa otvorene strane. Inace lep kavez nema sta. ::svaka cast::
 
160x3t1.jpg

Post je spojen: [time]1281394685[/time]
_________________________________________________
...NAPRAVICU IM NESTO DA IH STITI OD KISE SAD OVIH DANA JER JE OVAJ KAVEZ NAPRAVLJEN PRIJE 15-TAK DANA (ovaj datum na slici nije tacan) a hlada ima uvijek (kao sto vidite) mada trudim se da ih zastitim..sta cu kad nemam bolje ...za pod sam koristio dasku i nemam nikakvih problema ne propusta na one dolje vjerovatno sto je nova i prilicno debela!!POZDRAV
 
Hotel A kategorije,a i u drvetu je lepši je ambijent nego sama žica.Možda nije najpraktičnije zbog izđubravanja,ali izgleda super.Je su ovo kalifornijski?
 
hvala,hvala...kalifornijski su kunici imam i jednog orijasa onako iz meraka ga drzim!!ali treba da nadjem nedje da kupim (a to je odje mnogo komplikovano jer se rijetko ko bavi kunicarstvom) posto imam samo 3 primerka da sam zadovoljan njima :sta:
Post je spojen: [time]1281415394[/time]
_________________________________________________
[ IMG]http://i35.tinypic.com/339pp8h.jpg[/IMG]
Post je spojen: [time]1281447920[/time]
_________________________________________________
339pp8h.jpg

Post je spojen: [time]1281480377[/time]
_________________________________________________
STARI KAVEZ KOJI NIJE U OPTICAJU...ALI BICE USKORO .....
 
zdravo kunicari ,
malo da se ukljucim u vase diskusije iako nisam kunicar :)

Vidim svi pravite kaveze za kunice mada je to vec u celom civilizovanom svetu ZABRANJENO :nono:

evo vam jedna stranica sa kunicarnicima kako to rade u Svajcarskoj ipak su zecevi divlje zivotinje i treba im malo mesta za skrivanje i trcakaranje , a i meso je sigurno bolje nego kada je u par kvadratnih centimetara :sta:

http://www.vgt.ch/news2004/040804.htm
4qla4p.jpg

237gc1.jpg

2hefvvn.jpg

iw2li9.jpg

103cz7n.jpg

24gj90y.jpg

10dzlp3.jpg

2vs205t.jpg

4i0vhs.jpg
 
Mi držimo kuniće, a ne zečeve. Oni se oduvijek drže u kavezima. Uzgajamo ih za sebe, za meso, a ne kao ukras. Ja govorim za sebe. Nema tu humanosti-nehumanosti. On je stvoren da nam služi da ga koljemo, za to nam ga je Bog namjenio.
Razmišljao sam da im ogradim 100-tinjak kvadrata pašnjaka i napravim kaveze u kojima bi samo spavali. Ali, bojim se da mužjak nebi baš volio mlade kuniće.
 
Hvala kolegi "peto1" na opomeni za bacanje smeca, koje se nakupilo u temi,
gde su retke poruke imale veze sa naslovom teme.
Imam predlog, da se ne pravimo ludi, da se ne cudimo i pitamo gde su poruke (zasto su obrisane) koje bi vam uciteljica ocenila kao "promasena tema".
Drzimo se postojecih tema ili otvorimo nove, ali ne mesajmo babe&zabe
:ppozdrav:
 
Imam par pitanja? Interesu je me koja sirina letvice treba stavljati na pod i koji razmak treba da bude izmedju letvice. Hvala.
edmon Interesu je me desi kupovao te spojnice za crevo. Hvala.
 
ja u jednom boksu imam letvice od nekog kuhanog i ljepljenog drva,lakiranog, širine 5 cm i razmak oko 12 mm.uvijek čisto ko suza.sad planiram tako napraviti 5 boksova za mužjake s tim letvicama ispod.na nekoliko mjesta ih poprečno zarežem dubine 1-2 mm sa gornje i sa donje strane da se mokraća neslijeva sa njih na poprečne letve tj konstrukciju nego odmah da se cijedi u tepsiju. :ppozdrav:
 
Evo i ja malo unapredih svoje kaveze, doduše malčice kopirajući kolegu "petla1" Uveo sam centralno napajanje vodom ali sa centralnom bocom od 30L. Pa prosudite sami, ali da znate posao mi je uskraćen za oko 50%!!!
1ymg5f.jpg

1j2f5s.jpg

10h3pyh.jpg


Pozdrav svima!
 
@bkasijan Lijepo,lijepo, i funkcionalno. Ja planiram napraviti 100% željezne kaveze, jer su drveni počeli trunuti, i kunići ih grizu ::lose:: I ugradio bih ovakve pojilice. Neznam gdje bih mogao naći ove niple (cucle). Karnister i crijeva nisu problem, ali neznam gdje ima tih cucli. Gdje ste ih vi kupili? Da li u poljo. dućanu ili?
 
Hvala na komentarima,
samo su vrata drvena ostalo je sve od metala, i naravno kotilice su od drveta!
@perje - videćemo koliko je funkcionalno kada padne temperatura ispod nule, stoga još nisam skinuo staro pojenje sa flašom.
:cao: :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh