Fotografije vaših kunićnjaka

Evo i mojih gajbi!
Ovo su gajbe za ženke, imaju policu sa strane na koju stavljam kotilicu i mičem ju prema potrebi. Malo su povišene, odnosno na "nogicama", jer ispod kotilice za velikih hladnoća i minusa stavim žarulju - "podno grijanje". :cool: :cool:
wl3ioy.jpg


Evo ih i sa kunicama...
2e2qob7.jpg


A ovdje držim mlade nakon odbića, u početku pregradim po polovici, kasnije maknem pregradu...
241mirq.jpg



Evo je "napunjene" :cao:
24cb9mu.jpg
 
Dobro izgledaju kavezi a i kunici su super kakvog muzjaka imas kad su mali tako sareni?
 
Kunice su kalifornijke, čistokrvne, a kunić je također čisti orijaški šarac. I legla su točno pola-pola. Pred 15 dana se ponovo okotila i bilo ih je šest sasvim crnih i šest šarenih kao šarac. Iako su iz prvog legla šare identične onima na šarcu - i "leptir" na nosu, i očne mrlje... Ovo, drugo leglo ima malo drukčije šare, odnosno pjege su na mjestima manje.

Evo ponosnog "oca" :bravo:
2z4wy9l.jpg
 
Tomo jako lepo,tehnika napreduje,ti imaš ideje,pa kunići dobiše čak i pondo grejanje.Odličan štos ,a i koristan.Interesuje me koliki je promer žice na podu tih gajbica i kako malci napreduju u takvoj kombinaciji šarac-kalifornijka jer sam razmišljao na tu temu.Hvala!
 
Otvori su 1,8 x 1,8 cm u kavezima gdje su kunice i mladi kunići do odbića. Iako to i nije bitno, jer im stavim prostirku od sijena kad se kote, tako da mladima ne mogu nogice propadati kroz žicu. Na ovim drugim kavezima, gdje ih držim nakon odbića, otvori su oko 2,5 x 1 cm i za sad napreduju jako dobro. Stari su oko 2 mj i prosječne težine oko 1,7 kg - 1.8 kg. Hrana: peleti + ječam + malo suhog kruha...
 
Evoj jučer stigli "novi" kavezi! Nabavio ih od ženinog rođaka (pa neka netko još kaže nešto protiv ženine familije! :haha:). Prije su u njima bili kopuni, ali evo ih sada kod mene. Treba ih očistiti, staviti na podnicu mrežu sitnijeg oka i napraviti stalažu da idu jedan iznad drugoga.
eqqlu9.jpg


144a6hc.jpg


6jfrwo.jpg

Dugački su dva metra, visoki oko 50 cm i široki skoro 60 cm.
 
Ja trenutno nisam u mogučnosti postaviti slike ali mogu opisati.
Kupio sam jednu zečicu od druga, sivu neku koju sam prvo držao u kavezu išla je na***kod belog zeca sa crnim flekama, prvi zečići su bili svi na zeca, beli sa crnim tufnama. Ali ih je bilo samo dva. Jedna cečica, drugo zec. Onda kad su odrasli zečići našli su put da pobegnu iz kaveza koji nije imao adekvatnu žicu, tata ih je nekoliko puta hvatao ali oni su opet izlazili (samo jedan zapravo), pa samo ih sve pustili napolje po dvorištu da šetaju, lepo je izbetonirano, imali su pristup kukuruzima, komšijinoj detelini, koprivi, imali su hlad svuda su se zavlačili, spavali, uživali! jeli su i dosta prikrupe kad se da kokoškama...A kad je došla zima, ta siva zečica se ponovo okotila ali ovaj put je bilo mnogo više zečića, ali su samo dva preživela, jedna bela mala sa crvenim očima, i jedan mali beli sa crnim flekama. Sada se ta mlaža zečica od onih dvoje prvih ponovo nedavno okotila, 10 kom je bilo a njena mama ih je sve pobila jer se posle nekog vremena ona tu okotila, ne znamo koliko ima zečića, ne smemo da diramo jer je ova siva nenormalna, i luda odjenom je počela još pre da me ujeda skoro svaki put kad joj dam da jede ili pije. Nju planiramo da zakoljemo i njeno zeče ono (sad već ima godinu i više) i da ostavimo ove dve zečice i zeca, samo kad odrani ova siva mlade, koljemo njih dvoje i puštamo ih ponovo napolje, dogovorili smo se da ih u proleće puštamo a preko zime da ih hvatamo i u kavez neki ili opet obor... A nijedno od njih nije skriz belo i nema crvene oči, ni zec ni niko! ne znam odakle ta mala...
 
ovo je pravi dozivljaj sa zecicama i zecom, samo je najbolje da ne nabavljas psa posto zecica ujeda imas vec cuvara :haha: :haha: :haha:
 
Ako je zecica agresivna tu leka nema , i od nje treba napraviti specijalitet.
Pokusaovao sam nesto da promenim , ali kada imate agresivnog kunica tu leka nema.
Koristio sam kozne rukavice za rad , ali ne vredi dzaba ti bilo.
Nesto je manji problem kada je zecica plasljiva i nepoverljiva , to se moze prevazici.
O korigovanju temperamenta i komunikaciji sa kunicima ne bih ovde nije tema.
Prijateljski savet u kunicarnicima ne treba imati agresivnog kunica , on je zao
 
Evo privremenog riješenja, dok se ne napravi stalaža i stavi još jedna gajba iznad...
2u9kaic.jpg
 
Ja mogu samo da dodam ako je agresivan kad mu cistis prebacis ga u drugi kavez ili bilo gde pa mu ocistis ili sta vec i tako polako dok se strasti ne smire sa obe strane a ako ne onda ga premesta u lonac i pobedis ga :haha: pa oda :ppozdrav:
 
Ja sam imao agresivnu zečicu, ali je jako lepo kotila i odgajala male... Tri godine je bila kad je dospela u lonac!
 
@toma
zanimljivo resenje :D
sto se tice agresivnosti kod mene to nema jer ja sa njima radim od malene i nece onda biti agresivne
 
dragi forumasi, reko da pitam kolko moze da pozivi godina zecica koja se nikad nije kotila, posto imam jednu ludachu od zechice koja je debela ( ima 5 kg) i koja mi se tek sada uparila , a stara je oko 2 godine. pa reko dali vredi da je drzim i kolko da se nadam da che poziveti??
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
dragi forumasi, reko da pitam kolko moze da pozivi godina zecica koja se nikad nije kotila, posto imam jednu ludachu od zechice koja je debela ( ima 5 kg) i koja mi se tek sada uparila , a stara je oko 2 godine. pa reko dali vredi da je drzim i kolko da se nadam da che poziveti??
Trebalo bi najverovatnije da joj napravis spektakularan odlazak u lonac...
 
Nazad
Vrh