Fotografije vaših kunićnjaka

Kod nas nema nigdje za kupiti nipl pojilica. Osim ove za kučne ljubimce,a to su boce do max 3 deci,a to je premalo, a neda se zašarafiti na običnu flašu.
Morat ću nešto smisliti. Ja imam kućnog kunića i imao je nipl pojilicu. Zakon stvar. Ništa ne curi ako nije negde strgano i nemože ništa upasti u vodu :D
 
Ja koristim pojilice od cincila, nema curenja vode , prezadovoljan sam .one su vam oko 130 dinara
 
Najbolje je da sam osmislis sebi kaveze , jer dosta zavisi kakvu prostoriju imas pa krojis kaveze za tu meru, vazno je samo da sebi olaksas , i ujedno da kavezi budu funkcijonalni ,
Post je spojen: [time]1269544381[/time]
_________________________________________________
Mozes ti da vidis kaveza koliko hoces ali ipak moras sam da osmislis gde sta da stavis i onda znas koliki ce ti biti kavezi . gde ce ti biti zecani gde zecice a gde mali kad ih odvojis, gde ces im drzati hranu a gde vodu. Ja sam na veoma malom mestu uspeo da stavim 16 kaveza za zecice sa kotilicama 3 kaveza za zecane i 5 kaveza za male .
 
Dragoljub V.R je napisao(la):
Najbolje je da sam osmislis sebi kaveze , jer dosta zavisi kakvu prostoriju imas pa krojis kaveze za tu meru, vazno je samo da sebi olaksas , i ujedno da kavezi budu funkcijonalni ,
Post je spojen: [time]1269515581[/time]
_________________________________________________
Mozes ti da vidis kaveza koliko hoces ali ipak moras sam da osmislis gde sta da stavis i onda znas koliki ce ti biti kavezi . gde ce ti biti zecani gde zecice a gde mali kad ih odvojis, gde ces im drzati hranu a gde vodu. Ja sam na veoma malom mestu uspeo da stavim 16 kaveza za zecice sa kotilicama 3 kaveza za zecane i 5 kaveza za male .
i jos mesta viska koliko hoces taman za mali fudbal...
 
ovako izgleda moj smestaj za kunice i kavezi koje sam sam osmislio i napravio.
i5veh2.jpg


4l67p2.jpg


1zwhsp5.jpg


nqvi3r.jpg

Post je spojen: [time]1269599124[/time]
_________________________________________________
NASTAVAK

14x2r86.jpg


ayui50.jpg


wth9pv.jpg


ixvamc.jpg

Post je spojen: [time]1269628342[/time]
_________________________________________________
ima jos

2mzwg2s.jpg
2hyv09c.jpg


23wn212.jpg
2d1aj3p.jpg


17r343.jpg
 
predobro sve pohvale .. p.s i ja koristim momentalno iste pojilice i kod kunica i kod ptica (papagaja .faunu evrope, egzote i kanarince) i kod mlade pilice....
Post je spojen: [time]1269642614[/time]
_________________________________________________
p.s mislio sam na zelene pojilice polegnute na kojoj se postavlja boca od vode il soka...
 
uh bice gulasa ja se spremam u ponedeljak da koljem onog ko sto kaze saskomk da nije u dobrom kavezu :D :D
 
@NEBOJSA1977

Da ne bi krivio vrat ili da okrecem monitor okrenuo sam sliku nista zlonamerno samo da se bolje vidi. Mislim da se zbog tog nisi naljutio. Nisam nista lose mislio.


Edited by mityoo: Prepiska je očišćena od poruka koje nisu vezane za temu, a članovi koji su sve izazvali su opomenuti da to više ne čine!
 
Na zalost naiso sam na neke probleme sa kotilicama u novom kavezu. Problem je u tome da je pod u kotilici od plastike, na toj plastici treba izbusiti dosta rupa sto sam i ucinio da bi mokraca jeli negde napustila kotilicu, e sad sve je ok, samo sto sva mokraca na zalost ne izdade bas i znaju biti mali mokri, sto u niukome slucaju dobro nije.Izgleda da cu morati kotilicu od sad da cistim svaki drugi dan, postavljati drugu slamu ispod njih jel drugcije valjde nema. Drugi problem na sto sam naisao, je visina od poda kaveza do ulazka u kotilicu koja po prilicno velika, ako neki mali ispadne iz kotilice ili izade, nazad na zalost ne moze da ode, pogotovo jos kad su 10 dana stari pa kad se oni probaju mrdati a okice jos nisu otvorene. No ovaj problem cu resiti nekako postavicu ciglu ispred ulaza u kotilicu i valjda ce to biti od ponoci. I jos nesto gornji poklopac od kotilice je od lima, kada dostignu oni 10 dana, i sad vec kada dolaze polako toplije vreme, poklopac treba ostaviti provetren ili otvornen, da to lepo isparava. Eto malo da podelim iskustva sa ovim kotilicama, i mane ovih kotilica! Radovalo bi me kad bi podelio sa nama Megi svoja iskustva posto koristi iste kotilice,i kaveze.
 
Moja zekana prvi put postaje majka,ali šta je instikt,sprema gnezdo užurbano.Dosta je plašljiva,videćemo na šta će to izaći.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bwhtfm3W6KA[/youtube]
 
Ja koristim piljevinu a ne slamu,imam kotilice i sa limom gore i sa zicom dobre su ijedne i druge,mali ti ne iseta napolje nego ga majka iznese na sisi,po kocenju odmah staviti ciglu da bi ona mogla isetati a ne da iskace,piljevinu menjam samo jedanput i to negde 18-19 dan,nemoras se bojati da im je vruce jer nije,sa limom su bolje zimi a sa zicom leti mada ja na te sa zicom stavljam karton,potrebna temperatura u kotilici je od 28-32stepena.
 
9uvlz8.jpg

Post je spojen: [time]1270341706[/time]
_________________________________________________
14ww21h.jpg

Post je spojen: [time]1270374214[/time]
_________________________________________________
15gdm2t.jpg

Post je spojen: [time]1270406810[/time]
_________________________________________________
1zy7f42.jpg

Post je spojen: [time]1270439309[/time]
_________________________________________________
2ronpdt.jpg

Post je spojen: [time]1270471805[/time]
_________________________________________________
11lspj7.jpg

Post je spojen: [time]1270504396[/time]
_________________________________________________
esj22t.jpg

Post je spojen: [time]1270536891[/time]
_________________________________________________
1zd1a13.jpg

Post je spojen: [time]1270569560[/time]
_________________________________________________
2q9wefn.jpg
 
samo malo mi nije jasno gde ide izmet, ako ide gde se prolazi onda bih trebalo da se to resi malo bolje. S'moje tacke gledanja moglo je ovo i malo lepse da se izradi iako nisu zicani, nisu ni moji pa sta.
 
Problem je u tome sto sam imao samo taj mali objekat na raspolaganje pa sam ga iskoristio ali cisti se svaki dan tako da je uglavnom se cisto sto se da videti i po zecevima da su perfektno cisti ,sto je ustvari i naj bitnije . :D
 
Dragoljub V.R je napisao(la):
Problem je u tome sto sam imao samo taj mali objekat na raspolaganje pa sam ga iskoristio ali cisti se svaki dan tako da je uglavnom se cisto sto se da videti i po zecevima da su perfektno cisti ,sto je ustvari i naj bitnije . :D
blistaju od srece... :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh