Fendt

to bi bilo previše , kod nas HR su ciijene po RS (ako preračunam u forinte) ~400 ft za traktore od 70 do 100 ks, ~500 ft od 100 do 130 ks i ~ 580 ft za traktore od 130 do 160 ks. minimalno korištenje je 5 rs dnevno (možeš i manje ali toliko ćeš minimalno platiti).
 
Nesto mi je to sumnjivo, 580 forinti ti je nepunih 2 eura.Za toliko para ne znam dal ce ti neko iznajmiti traktor od 160 konja.Kad ce se to otplatiti, za 50.000 radnih sati?Po tim cenama lud je taj ko kupi traktor.
 
Nesto mi je to sumnjivo, 580 forinti ti je nepunih 2 eura.Za toliko para ne znam dal ce ti neko iznajmiti traktor od 160 konja.Kad ce se to otplatiti, za 50.000 radnih sati?Po tim cenama lud je taj ko kupi traktor.


u proračunu mi ispala jedna nula sorry, znači ispravne cifre bi bile 4000, 5000 i 5800 (krivo sam računao tj. da je 100 ft 26 kn, a zapravo je 2,6)
 
Kolege sta mislite o Fendt-u 308ls '83.god. Traktor ima 8890 rc, motor je generalno remontovan u Svajcarskoj na 8360 rc...
Od opreme ima ph sa izlaznim vretenom...
Gume zadnje su kao nove oko 90%, prednje na 60%...
Jeli mnogo 14000€ za takvu masinu?
Unapred hvala na svakom odgovoru.
 
Ako mozes da iskoristis ph i kardan napred nije,ali ako ce ti sluziti za ukras onda jeste,mada vec za 20hilj se moze uzeti dosta noviji strani traktor,jedino sto nema ni F od fendta.
 
juce izprobali Fendt-a u oranju.....prijatej imao jednu parcelu pa ajde da vidimo kako radi zelenko......:osmeh:

fendt-003.jpg
[/IMG]
 
jel to negde polovni automobili , ili moj auto...onda skupo i ostavljaj!

Nije, od vlasnika je...
Covek ga je uvezao za sebe ali ne moze gotovo nista sa njim da radi... (nema prikljucne masine)...

- - - - - - - - - -

Ako mozes da iskoristis ph i kardan napred nije,ali ako ce ti sluziti za ukras onda jeste,mada vec za 20hilj se moze uzeti dosta noviji strani traktor,jedino sto nema ni F od fendta.

Napravio sam kombinaciju da zamenim ph, tj imam kupca za ovu a sebi da donesem drugi iz inostranstva..
Tako mi traktor izadje 12400€ u startu... Pa ako bude bilo potrebe onda montiram i ph...
 
Traktor ti je strava , svaka cast na kupovini. Jos samo da mu nabavis adekvatan plug i ostala orudja.
 
parcela je bila dosta mala, svega 2.5 Ha nismo ni plug mogli da nastelujemo kako treba, jer su bila dva traktora priljatejev ursus 160 ks i ovaj zelenko.....:osmeh:, oba sa 4 brade.
 
parcela je bila dosta mala, svega 2.5 Ha nismo ni plug mogli da nastelujemo kako treba, jer su bila dva traktora priljatejev ursus 160 ks i ovaj zelenko.....:osmeh:, oba sa 4 brade.
Pa kolika vama parcela treba da nastelujete plug.Ja sam parcelu od 2,5h video samo na slici.:osmeh:A,plug nastelujem u prvih par metara.
 
pa zato sto ste vi majstori a mi samo pocetnici...........:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

p.s. plug koji sam ja vukao je od drugara i zaboravio da namaze bio jako zardalo, zato sam se toliku mucio...bas mucio, moj plug kod starca ispod supe namazan, pa nisam hteo da idem po taj (drugo mesto) nego mucio se malo.....:osmeh:
 
pa zato sto ste vi majstori a mi samo pocetnici...........:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

p.s. plug koji sam ja vukao je od drugara i zaboravio da namaze bio jako zardalo, zato sam se toliku mucio...bas mucio, moj plug kod starca ispod supe namazan, pa nisam hteo da idem po taj (drugo mesto) nego mucio se malo.....:osmeh:
Majstor je onaj ko prdne kad ima proliv a ne usere se.:haha:a ja sam obican individualni poljoprivredni proizvodjac.Bitno je da je proba bila uspesna.
 
Nazad
Vrh