Fendt

@pantic
da li je puno ili ne to je subjektivna stvar, ali za tu cenu koju si naveo bez prednje hidraulike teško da ćeš moći da nadješ jeftinije, jedino kakvo je stanje. Ta 308 ima baš ono što mojoj 108 nedostaje, odnosno 2 brzine više i 10km/h je brži, ostalo je skoro isto :D
 
Drugar je doterao F 312lsa 88.god. ali max brzina mu je 25km/h...
Navnodno ima neku blokadu koja se skine i onda ide 40 km/h... pa me interesuje da li neko ima skustva sa tim i sta je tacno u pitanju.
 
nikad cuo za tako nesto.......da nije otisao neki zupcanik u menjacu i zato nema sve brzine!? Gledao sam jednog Fendt-a 615 lsa taj nije imao redukovane brzine kornjacu, samo zeca ali da su stavili neku "blokadu" malo mi je sumnjivo.....ali za pricu od prodavca moze da prodje!!!!
 
Navodno svi traktori iz Francuske su sa tom blokadom.. ima polovljenje brzina i na tom polovljenju je blokada... i ja sam to prvi put cuo...
Traktor ima sve brzine i salta se super. Samo ne ide preko 25 km/h...
 
Radi...
Evo sad pokusavam da provalim iz knjige sta treba da se uradi da se ukloni...
Pise da treba nesto da se izmeni ali nema ilustracije.. (knjiga je na francuskom)
 
Ne razumem se mnogo ali mislim da rucica ispod volana nema veze sa tim brzinama jer ona polovi samo radne brzine 1.2 i 3. Dok su transportne brzine 25.30 i 40 uvek iste. I kako sam ja cuo traktori iz Francuske nemaju tu 40 brzinu zato sto po njihovom zakonu traktori smeju maximalno 30 km/h da se voze. Mozda gresim.........
 
Polavljanje brzina nema veze s transportnim brzinama (kao što je NIDŽA napisao) već se to odnosi samo na radne brzine, neznam što su uradili na tim starijima ali vrlo vjerojatno je stavljena neka blokada unutar mjenjača da se nemože ubaciti u treću transportnu brzinu ( 40 ). Bratova petstodesetka je imala kompjutorski riješeno da ide maksimalno 42,5 i tada je automatski prebacio u nižu brzinu , on ima 6 brzina na mjenjaču, 4 na prekidaču s lijeve strane ručice mjenjača i plus prepolavljanje ispod same ručice s oznakom kornjače i zeca (sveukupno 44+44 brzine jer se šesta ne prepolavlja tj. nemože "u kornjaču)pa je kod brzine od 42,5 prebacio iz 6/4 u 6/3 i tada si morao vratiti prekidač na tri pa ponovno na četiri i paziti da ti brzina ne pređe preko 42 . serviser je za pet minuta i 70 eura kompjuterom skinuo blokadu i sad ide 50. Od kolege renault ceres je imao jedan "štift" tako da nije mogao prebaciti u desetu brzinu pa je imao 9/9 brzina, da bi mu skinuli tu blokadu morali su otvarati mjenjač i sad ide 40. Po starom francuskom zakonu (neznam da li je još uvijek na snazi) su traktori bez prednjeg ovjesa smjeli ići maksimalno 30 a s prednjim ovjesom 40.

- - - - - - - - - -

evo kako to izgleda u katalogu , slike su velike rezolucije (2408x3120 piksela, da se lakše usporedi) pa sam stavio thumbnailse



po ovome izgleda da fali cijeli jedan sklop zupčanika na drugoj slici (onako na brzinu pregledano)
 
Poslednja izmena od urednika:
imam za 614 lsa, mada mislim da je ista i za 312, ali nazalost na nemackom jeziku, u PDF formatu ako hoces mogu da ti posaljem na mail.

Dobro dosao u Fendt club!!!
 
Znam da sam dosadan ali nije mi jasno zasto nemam transportnu 40 na 312ici??
Da li je samo nekako zakljucana ili ne postoji u menjacu?
I da li postoji mogucnost ugradnje, koliko bi kostalo to itd...
Ako neko zna nesto o tome neka pise... hvala...:ppozdrav:
 
Ne secam se tacne cifre, vec mi se pobrkalo jer sam na sto mesta pitao posto je sta, ali nije mnogo jeftiniji od 936 koji je na akciji ako se dobro secam 169 000.
Idem u sredu opet pa cu da pitam ponovo......:osmeh:
 
Nazad
Vrh