Fendt

Apropo , Amerikanci za nas Evropljane poljoprivrednike kažu da smo ludi za nošenim priključcima , za razliku oni uglavnom i manje priključke koriste vučene. Pa realno zar nije onolka plugčina i onolka sijačica mogla da bude vučena?
 
Apropo , Amerikanci za nas Evropljane poljoprivrednike kažu da smo ludi za nošenim priključcima , za razliku oni uglavnom i manje priključke koriste vučene. Pa realno zar nije onolka plugčina i onolka sijačica mogla da bude vučena?

mogao je, postoji i takav plug, stvar je ukusa. Ali i okretnosti. Nece ovom fendt-u nista biti, moze on jos koju tonu vise da podigne.
A gume su sa zapada, one isto ce to sve izdrzati.
 
Kod mene u selu je takav Fendt 936 radio sa takvim plugom do skoro. Fendt je celo oranje prosle godine "prelezao" u radionici a plug u dvoristu.
 
evo jednog fenda meni ljep samo skup


fotografija0157u.jpg
 
Case su prodali prije 2 g. i tad je kupljen mali fendt i on je kupljen s utovarivačem tak da i sad oba imaju utovarivače s tim da se na 312 rijetko koristi ali im nije sila za prodati jer tu i tamo zatreba.
 
Moze li mi neko reci da li je moguce i kako na traktoru prepraviti dvokruzni sistem vazdusnih kocnica na redovan jednosmerni?

Ovako izgleda taj razdelnik na traktoru.
A evo i masine spremne za pokret, cim vreme dozvoli.
 
ovo ti nije razdelnik sa dvokruznog na jedokruzni nego je ventil za vazdusnu kocnicu , pritisnes papucicu kocnice i on ti prekida dovod vazduha do prikolice i prikolica koci....

sutra slikam onaj "razdelnik" sa mog pa cu da postavim sliku....
 
Znam da nije sa dvokruznog na jednokruzni, ali je i ventil i na neki nacin razdelnik jer sa njega idu i jedna i druga linija. Na jednoj prikljucnici stalno duva vazduh kad se skopca crevo od prikolice a na drugoj duva samo kad pritisnem kocnicu.
 
A sta je problem ako samo prikacis na jedno crevo da ne koristis drgi prikljucak od dvokruznog?
Kod mene na 612 ima na kruznom kamionske prikljucnice,i iznad je jos jedna za traktorsku prikolicu kao jednokruzni.
 
@ igordulic
Jel mi mozes slikati taj za traktorsku prikolicu? I gde je spojen sa ventilom. Jel ventil na pedali kocnice ili je kao kod mene ispod kabine pozadi.
Miroslave to mi je zadnja opcija. Ako nikako drugacije ne budem mogao da napravim bice tako.
 
Nazad
Vrh