Elektro instalacija

To mi doneo jedan da mu ugradim na 533. Zestoko sr*nje. Kontakti limeni. Generalno, sve od elektrike gde se kontakti kače auto papučicama nema šta da traži na traktorima i radnim mašinama. Takođe, lemljenje oblankovanih krajeva žica je u teoriji dobro ali u praksi loše jer vremenom tinol iz punjene žice pojede bakarne licne i zato puca pored spoja. Ako se već ide na tako nešto onda su klasične hilzne pun pogodak.
 
Ne znam....
Nisam kupio pa ne znam ni iskustva s takvim kutijama....
Kod sebe na traktor sam svojevremeno, a prije sigurno 7-8 godina, ugradio kutiju s ubodnim osiguračima skinutim sa havarisanog auta i radi besprekorno...
U to vrijeme nije ni bilo u ponudi novih kutija s ubodnim osiguračima za ugradnju, samo standardnih sa "klasičnim" starim sistemom osigurača., tih plastičnih i keramičnih....
 
Кад остане без горива може га кући дотерати на анласер. 🤓
To sam već čuo, mnogo puta, kod mene na Vladimirecu T25 je " kamionski". 'kumulator od 143Ah.....
Morao sam proširivati i praviti platformu jer nije mogao fizički da se "ugura" na "fabričko" , a za to predviđeno, mjesto....😅
Razlog, hm, jednostavno, nisam te sreće da imam nekog da me "šlepa" kad zatreba.....
A ume traktor stalno da nešto zeza, te vrati naftu u rezervoar, uvuče vazduh, alternator ne puni kako treba ili akumulator iz nebrojano mnogo razloga jednostavno "izgubi struju"...
Višak Ah tu može samo da bude potreba, ne i luksuz...
Da se ogradim, kod mene je sve u redu, ALI, da ponovim, nisam te sreće da imam negde u blizini 100% pouzdano " osiguranje" u vidi pomoći tzv. "šlep službe" i "pomoć prijatelja"....
Uglavnom sam ja u toj ulozi....
 
Poslednja izmena:
Nevezano za prethodna pitanja, da li smem stavit akumulator od 143 Ah na IMT 565


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sto ne bi mogao, kod mene u kombajnu je fabricki akumulator od 80ah a ja sam stavio od 180ah. Pali ki mina.

Ne bih se slozio za stopice. Jer kako cete drugacije povezati kabal na indikator ulja recimo?
 
Malo sam radio danas. Četiri kutije osigurača koje su dobre. Ova u sredini je nova proizvedena u Slovačkoj, izvanrredna, 800dlnara. Ove što neko pre pokazivao nisu dobre, ustvari turske su bile odlične, a indijske ništa ne valjaju.
e360a1d85478970555ca971413f34a2d.jpg
91bf9ad0f168c107881fc78e62c69fb5.jpg
5cb7e8413a9d9c552b26dde85a0e49ec.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Da nije ta turska kutija AK-SA ili AKSA, tako nesto ?

I meni se vise svidja na sraf zato sto mozes da spojis vise od jedne zice na osigurac bez nekih prespajanja zica i sl.

Sto se tice kontakta jbg kad malo razmislis svaki far je na auto buksne, pa ne prave cesto probleme. Sve je stvar u kvalitetu, kontakti izgledaju isto ali nisu isti, dobri kontakti rade kao opruga i vrate se u prvobitni polozaj, a losi jednostavno nemaju elasticnost i samo se saviju.
 
Незнан, купио сам једном на вашару турску, однео код мојег продавца, набављај ми овакве. Он набавио јадну туру, следећа слично изгледа а не ваља,Индијска. Буксне су боље, лакше се мењају браве, прекидачи..... Треба набављати квалитетне, има ју са већим пипцима за дебље жице где можеш да упресујеш више проводника. Најгоре је што нема квалитетних брава и прекидача.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Треба неком волтметар за трактор или какву другу машину која приде прави струју док ради и пуни неки акулулатор?

Нашао повољно на "Алиекспресу" и без неких ненормалних транспортних трошкова; дигитални, избор пет боја дисплеја, забушује се отвор од 30 мм, што постиже стандардна степенаста бургија ("јелкица"), спаја се на стандардне буксне - https://www.aliexpress.com/item/329...ecbfd7f-11&pdp_ext_f={"sku_id":"66384303254"}

Имам пар година један овакав у ауту и тамо ради како ваља, а сад сам наручио још три комаТа.
 
Ako se naručuje više komada, poštarina nije ni besplatna, ni simbolična...
Ja naručivao voltmetar digitalni, voltmetar s ampermetrom, i za sebe i kolege, morao sam sve posebno....
Prvo sebi (naravno) pa posle par dana i nekom drugom ili "iskopam" drugog prodavca, s istom stvari a sličnom cenom....
Stigne u Srbiju za 10-tak dana, e onda čekaš carinsku proceduru da prođe i na kraju poštar da se smiluje i isporuči...
"Tretman" pošiljke u Srbiji traje oko 3-4 nedelje...
Jedna zanimljivost, sve "stvarčice" koje sam kupio u P.R.C. su stigle preko Litvanije...
 
Poslednja izmena:
Meni bi trebao obrtomer sa brojačem radnih sati da ugradim na traktor.
Ima na aliexpresu tih cukica za poljomasine, samo im sve na kineskom(u vecini slucajeva). Npr nasao sam obrtomer sa 5 induktivnih senzora i sa pistalicom za 60e, mozes videti broj okretaja sa svih 5 senzora i namestiti im minimalne obrtaje na kojem ce pistati. Ali sve im na kineskom.
Na kraju najisplativiji anel-ovi proizvodi, hektometar mu svega 80e sa 5 godina garancije....
 
Meni poslednjih nekoliko sitnica sa Alija nikada nisu stigle. Praćenje radi do Srbije i posle toga nestaju bez traga.
 
Јеси ли покретао спор са "Алијем"? Немаш начина да сазнаш где се губи траг пошиљке са "трекинг" бројем?
 
Filip
Kako su se pokazali ti induktivni senzori a i ostale digitalne sitnice? Prije svega mislim kako podnose vibracije?
 
Filip
Kako su se pokazali ti induktivni senzori a i ostale digitalne sitnice? Prije svega mislim kako podnose vibracije?
Napisao sam da sam nailazio. Kada sam kupio kombajn hteo sam da kupim digitalni obrtomer sa induktivnim senzorom, cena svega 10 dolara. Mislio ga metnut na vjetar i na bubanj, ali postarina otisla u nebesa pa sam batalio to. Te digitalne obrtomere sam vidjao i kod nas po kombajnima i ljudi se ne zale na njih. Koliko znam, na svim novim masinama su ti induktivni senzori i no problemo. Sta te konkretno zanima?
 
Nazad
Vrh