Elektro instalacija

[mention]Tomislav n [/mention] Jedan set sam uzeo u Kuzminu, a drugi narucio iz UK, oko 10.000… Prati na polovnim automobilima mozda taj momak iz Kuzmina ponovo bude imao…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo sam sređivao instalaciju na traktoru pa bih imesto sijalica R2 za prednje farove stavio halogene. Da li postoje halogene sijalice na kojima je osnova ista kao na R2 sijalicama, ili mora ići adapter?
 
Da li povezivanje ide preko releja ili može preko brave. One su malo jače, nekih 20w po sijalici. Da li kontakt brava izdržava to povećano opterećenje?
 
Da li možda neko zna kako se povezuje ovaj automat žmigavca. Da li se može negde nabaviti isti takav. Hteo sam da ga proverim da li je ispravan ali ne znam gde šta da povežem. Žmigavci ne rade pa sam krenuo od njega.


get image url from instagram
 
31 - masa (-)
49 - ulaz "struje" sa osigurača ( + )
49a - izlaz na prekidač
Oznake C su kontrole žmigavca...
C - kontrola žmigavca na traktoru (kontrolna lampica)
C2 - kontrola žmigavca na prvoj prikolici
C3 - kontrola žmigavca na drugoj prikolici
 
da dodam jos
ako imate prekidac zmigavca koji u sebi ima kontrolnu sijalicu...kao kod IMTa onda sa 49 vucete zicu gore na izvod od sijalice...u sredinu prekidaca
a ako imate klasicnu kontrolnu sijalicu negde u instrument tabli onda sa C na sijalicu
 
Kontrolana sijalica za levo desno je u satu u tabli. Pored prekidaca za levo desno postoji i potezni prekidac za sva 4 zmigavca i on ima kontrolnu sijalicu u sebi. Dodatni problem je što taj prekidac radi na stalnoj struji, dakle bez kontakta, a za prekidac levo-desno je potrebno dati kontakt u bravi. Po logici na automat dovodimo struju sa dve strane. Jedna sa osiguraca (kada se da kontakt), a druga sa prekidača za sva 4 koji je vezan na stalnu struju.
 
Zavisi od izvedbe, desava se kada se pokvari prekidač za sva cetiri migavca da ne prosledi tu struju tj. uslov da rade migavci levo - desno. To je znalo na Belarusu da mi se desava. Na njega pase prekidac sva 4 migavca od Lade Nive i dosta je bolji od ovih sto rusi na najlonu prodaju.
 
Prekidac za sva 4 uglavnom ima 3 nezavisna kontakta. Jedan spaja levi migavac drugi spaja desni, a treci kontakt je najzanimljiviji. Kad je iskljucen prekidac on dovodi struju sa kontakt brave na automat. Kad ukljucis prekidac sva 4 on razdvaja taj kontakt i spaja ga na stalni plus sa akumulatora.
Time:
1) omogucava sva 4 da rade bez kontakt brave
2) sprecava da automat povlaci struju iz akumulatora kada je kontakt iskljucen i sva 4 iskljucena

To je i razlog zbog cega se desava da ne rade normalni migavci kad se pokvari prekidac za sva 4
 
Od jutros sam pokušavao ali bez uspeha. Povezao sam automat kao što ste napisali i on je non stop blinkao. Znači da je ispravan. Verovatno ne radi prekidač za sva 4. Imam običan automat pa ću izvesti instalaciju za njega, a postojeća će ostati raskačena pa ako nekada budem imao vremena pokušaću da osposobim. Kod mene je slučaj da na prekidač za sva 4 dolaze 7 žice, na automat 5, a na prekidač za levo desno isto 5. Kada bih imao šemu verovatno bih uspeo da ih osposobim.
 
Jednostavo raskaci prekidac sva 4 i prespoji kontakt 49 na stalni plus. Ako onda radi prekidac je neispravan.

Prekidac sva 4:
30 - stalni plus
15 - plus sa kontakt brave
49 - odlaz na automat (ovde spoji privremeno + sa akumulatora i vidi da li radi)
49a - povrat sa automata
L - levi migavac
R (ili D)- desni migavac
 
Poslednja izmena:
crkala mi jedna sijalica u faru na 558.Da li je u onim obicnim autopal farovima bese e4 grlo?
Al mogu neke led da se nabace ali neke od 2700-3000K da me panduri ne kecaju?
 
Мислим да ЛЕД за фарове не иде испод око 4000К. Нема оних као у сијалицама за кућу.
 
Pozdrav, zna li netko možda kako da spojim dvije žice automata anlasera imt 533 (stari iskrin anlaser sa šelnama). Kupio sam novi i on ima dvije žice, stari automat ima jednu.
Jedna bi trebala ići na kontakt koji dolazi s bravice ključa , a za drugu ne znam. A ne bi baš volio skurit novi automat pa vas molim pomagajte . Slika automata je na linku. https://masiva-bj.hr/index.php/rasv...aci-alternatori-i-regleri/9820007-detail.html
 
Nazad
Vrh