Elektro instalacija

Posto je to rele brisaca, verovatno je prikljucak senzora za kisu. APC - Automatic Performance Control (automatska kontrola rada brisaca).

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
To je "ignition" tj. kontakt ili signal od vremenskog prekidača a služi na autima za intervalno uključivanje brisača. Mada ti je taj relej preslab za bilo kakvu ozbiljnu upotrebu na traktoru jer je po podacima koje ja ima maksimalna struja 5A.
 
Kakav može biti kvar na instalaciji rusa 52 kad hoću da ga upalim, okrenem ključ, ne vergla, već sam se čuje nešto kao klik, a kad vratim ključ opet isti zvuk. Nekad zavergla bez problema, nekad jedva počne da vergla a nekad neće?
 
Koliko vidim ti ces morati sve pretresti prvenstveno. Proveriti stanje akumulatora i klema.Drugo alnaser probaj direktno da prespojis kablic za startovanje automata.Moze se ponasati zbog loseg automata ili totalno losih ili koroziralih opruga cetkica. A istovetno se ponasa i sa padiranjem napona usled gubitaka na spojevima ili praznih akumulatora.Znaci pretresati redom
 
Nisam probao direktno na anlaseru da upalim. Šta mogu tako da saznam? Akumulator je star 2,5 godine, kleme su dobre.
 
Direktno ako normalno vergla znaces da je alnaser u redu i akumulator .Ostaje bravica i sklopka ako ima za masu. ako i direktno tesko vergla sto je najverovatnije skidaj alnaser i proveri cetkice i njina lezista i oprugice koje ih pritiskaju. to je najcesci uzrok da pocne i automat zezati.proveri napon akumulatora jer nema veze koliko su stari nego koliko su ispraznjeni .Sve ispod 12 ,4 V je fakticki los ili prazan akumulator

- - - - - - - - - -

pregledati biksne obavezno i ocistiti kolektor gde nalezu cetkice
 
Mozda je i neki kabaal, da li od + ili - los. Imao sam slucaj da je kabal kod kleme delimicno prekinut i samo cvakne automat a nece da okrene. Cim malo dignem kabal, on vergla i upali. Kad sam dosao kuci, osecem taj deo, skinem izolaciju i pod klemu stavim. Alnaser od tada okrece mnoogo brzeda je to za ne poverovati.
 
Instalacija je inače stara i trebala bi se menjati zbog dotrajalosti. Sve ostalo radi ok nego palenje zeza pa ću morati to rešavati. Izgleda da će ipak električar imati posla.
 
Instalacija je inače stara i trebala bi se menjati zbog dotrajalosti. Sve ostalo radi ok nego palenje zeza pa ću morati to rešavati. Izgleda da će ipak električar imati posla.

Postoji i relej paljenja,na MTZ 52 ,on ti je smešten pored reglera dinama,ne znam, da li ga imaš ili ti je alternator postavljen.Preko njega ide struja za pokretanje automata alnasera.Pogledaj i njega.
 
Ne znam druže kakva je ta ali ove nove Fadip bravice što se mogu naći u prodaji su čisto smeće! Ugradio sam 4 komada i sve u startu gube kontakt. Moraš da silom držiš ključ ukoso da bi imale kontakt. Ili je ključ tanak ili je onda neprecizno izrađena.
Žali bože novca i vremena. Kontakti na modelima sa papučicama kao da su sečeni ručnim makazama za lim.
Od sada samo Pal češki.
Čak i one turske su bolje od fadipa.
 
Nazad
Vrh