Elektro instalacija

Ratkopa, Agroprofi ili talo nesto, nalazi se izmadju Siriga i Srbobrana kad se ide od N.S sa desne strane.Kolegi smo uzimali ,za napajanje za prskalicu kolko se secam isto to.
 
Jel zna neko sta su sve ove sklopke tacno,eventualno koliko kostaju ? Sve su nikad koristene,ali stoje 10-15 godina.
imag1659.jpg

imag1661.jpg

imag1662.jpg

imag1663.jpg

imag1665.jpg

imag1666.jpg

imag1667.jpg

imag1668.jpg

imag1669.jpg

imag1670.jpg

imag1671.jpg

imag1672.jpg
 
sl1 i2 ako dobro vidim vremenski relej od 0.5s do 3h nevidim rezim rada
sl3 i 4 Najverovatnije Relej upravljanja gorionika na gas ili naftu
sl5 i 6 pneumatska prigusnica
sl7 i 8 Bim.rele nn struje
sl9 i10 Kontaktor(sklopka)
sl11 i 12 Pneumatski ventil sa elektro upravljanjem 220v
Sto se tice vrednosti nezahvalno, kome takve svari trebaju kupuje u prodavnici
 
Kontaktori, vr releji, bim releji se danas uzimaju novi za 10-15e.Rele upravljanja gasnim gorionikom drugog tipa ali slicnih funkcija lane je bio oko 300e.Petoletkin pn ventil slicnih karakteristika zadnji put kad sam porucivao, ako me secanje sluzi je bio oko 150e ali davno to bese pre 4-5godina nisam 100% siguran
 
Poslednja izmena:
Dobio sam neki dan Teleoptikov ampermetar, povezao ga za probu na predviđene kontakte i ispravan je...
Interesuje me zna li neko čemu služi ovaj otvor na njemu koji sam na slici zaokružio (izvinjavam se za lošu rezoluciju slike, slikano mobilnim tel.)?

07-02-151832.jpg
[/IMG]
 
Imam pitanje za Mbranka ili nekog ko bi mogao znati sta se desava...na 539 imam digitalni radio Blaupunkt koji je tu podosta dugo,do danas je imao problem kad se upali radio i rotacija da radio malo krci sasvim podnosljivo,e danas se to promenilo. Radio ima 2 izvoda za zvucnike,instalacija je odavno sprovedena a tek je danas dodat drugi sto je nebitno i ajde reko kad radim da ubacim i elektronsku antenu koju sam imao od pre. Standardno debeli kabal ubodem u radio,a onaj tanki na isti izvor struje sa kog dolazi napajanje za radio,rotaciju i brisac(sve to snabdeva 1 zica i 1 osigurac). Kad sam pospajao milina jedna koliko hvata stanica,lampica sija normalno,rotacija radi i sve super dok ne upalim traktor. Kad upalim traktor i radio opet sve super,ali kad upalim i rotaciju tad radio prestane da radi displej ne pokazuje nista a lampica antene se prigusi i slabo svetli. Sta bi moglo biti ?
 
Negdje se događa preveliki pad napona a sad da li je zbog premale kvadrature žice ili je negdje loš spoj (najvjerojatnije) to ti ovako napamet nažalost nemogu odgovoriti. Trebalo bi sa preciznim voltmetrom isprobati sve spojeve (i plus i masu) pa vidjeti kakav je gdje napon. Ili za probu uzmi malo dužu žicu i dovedi prvo masu direktno od akumulatora na radio ako sve ok onda ponovi to isto sa plusom, s time odmah znaš u kojem je dijelu problem i gdje tražiti loš spoj.
 
Mislis da je do spoja? Kakoje spoj OK kad traktor ne radi,kad ga upalim tad nastaje problem.
Dok je ugasen radi isto radio da li bio upaljen sam radio ili u kombinaciji sa brisacem ili rotacijom,kad se upali sam i sa brisacem radi super,dok u kombinaciji sa rotacijom ne radi nikako.
 
Verovatno ti je loša masa,kada se traktor upali ,trese i gubi masu, probaj dovedi masu direktno pa videti dali je u njoj problem
 
Nazad
Vrh