Elektro instalacija

nisi li muvao po instalaciju i da si loše povezao,a moze da ti nevalja raketa kao kod auto taj preklopnik da kazem da ti on nevalja,da je masa imao bi prigušeno svetlo
 
Znaci klasika u pozisici I na kontakt bravi ukljuci se pozicija prednja i zadnja i kad okrenem u poziciji II kratko a u poziciji III dugacko svetlo gasi mi se zadnja pozicija
 
ne zeza brava,već na većini brava postoje dva izlaza za poziciju...
na jednom izlazu pozicija sija na položaju 1 i 2 i 3 a na drugom izlazi samo na položaju 1
pa poveži i zadnju i prenju na taj izlaz gde ima struje u svakom položaju
 
Komotno prebaci kabal od zadnje pozicije na priključak od prednje pozicije,i rešen problem.
A je si ti nešto prespajao ili ti je od jednom prestalo da radi?
 
Komotno prebaci kabal od zadnje pozicije na priključak od prednje pozicije,i rešen problem.
A je si ti nešto prespajao ili ti je od jednom prestalo da radi?
E sad bio do garaze i uradio ono sto si mi rekao samo sam prespojio prednje na mesto zadnje i to je bio JEDINI PROBLEM!Prespajao sam nesto oko signalizacije pa sam pomesao ulaze
Zahvaljujem svima na savetima!!!
 
jedna pozicija ti ima oznaku 57 i ta se gasi kada se prebaci na kratko/dugo svjetlo i 58 koja svijetli stalno. 57 se koristi za prednju poziciju dok se 58 koristi za zadnju poziciju. mada si riješio problem napisao sam ti brojeve tako da se drugi puta lakše snađeš.
 
Imam jedno pitanje u vezi "jacine" instalacije... imam cekrk sa puznim prenosom, pa mi je problem popustanje sajle, pa sam resio da to izvedem ugradnjom zamajca sa stojadina i njegovog alnasera na prenos, da ga otpustam po principu kao kad se pale kola, u radu je zamajac slobodan a za otpustanje da ide "verglanje", tu alnaser ne bi imao veliki otpor pri pokretanju, jer nije potrebna velika sila da bi se sajla otpustila. Mene zanima da li moze instalacija da izdrazi, da alnaser povezem preko uticnice za prikolicu, i recimo izaberem da izvor napjajanja bude levi zmigavac, tako da mogu da koristim prekidac za zmigavac kao kontrolu alnasera ?
 
Alnaser od stojadina ima 800W ako se nevaram, što pri verglanju sa padom napona prelazi 80A, i kabal za njegovo napajanje treba da je bar 20mm2 (debljine oko fi10mm), napajanje migavaca na traktoru je max 4x21W ili 8A(što je 10xmanje), a kabal za prikolicu je 5x1,5mm2 sa predviđenim opterećenjem 7,5A po žici. Ako ovo spojite po vašem planu, prvo ćete spaliti osigurače, pa automat za migavce, pa prekidač za iste, a ako to sve izdrži (jedino ako je bajpasovano), istopićete kablove, a najverovatije i ZAPALITI TRAKTOR, BUKVALNO !!!
 
i sve to jos i kad bi uradio sa pravim kablovima alnaser nemoze da vergla duze vreme. dok odmota koturacu struja koju povlaci bi verovatno vrlo brzo zeznula alternator a i alnaser bi se pregrejao. prema tome nadji pametnije resenje dok nisi napravio vise stete od koristi
 
Odmotavanje je samo da se popusti sajla, da mogu da iskljucim kandzu koja spaja dobos i pogonsku osovinu od reduktora, znaci vremenski par sekundi najvise, znaci dobar kabal i direktno sa akumulatora da se poveze preko prekidaca i naravno osigurac u vodu.

Hvala na savetima. :ppozdrav:
 
mogao bi da iskoristis prekidac mase kao na kombajnu ili rusima.tu osigurac netreba a mogao bi direktno pa prespojis zicu od automata i plus pol kabal na alnaseru. onda ukljucenjem sklopke bi direktno startovao alnaser kolko ti treba a osigurao se kad netreba ili se nesto desi . samo tu sklopku [prekidac mase ] koristis za plus napajanje izmedju akumulatora i alnasera
 
Može anlaser da mota pola minuta bez nekih većih problema. Pogotovo u ovom slučaju gde nema skoro nikakvo opterećenje,može i duže. Ali nikako "na kabel od migavca"!
 
Joj druze fino me nasmeja Anaser da mota na prekidac od Zmigavca... Kakvog su kvaliteta ti prekidaci jedva izdrze i zmigavac kad ukljucis... Imam iskustva sa Cekrtima na Terencima i znam koliki kabal treba za to... Bio sam napravio vitlo za moj Dzip od anasera preko prenosa,ali je mnogo sporo i isprazni akumulatore i plus zezne Alternator... Nema sigurnosti u tim Elektro cekrtima ma koliko bili skupi i bilo koje marke bili samo da sam napravis.. Sto se tice odmotavanja sajle pomocu anasera moze da posluzi,ali neznam koliko dugo ce moci... Ako bas cesto odmotavas trebace ti dobarrrrrrrr Alternator... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh