Elektro instalacija

Da dolazi do varničenja u motoru , neko je pisao da se može staviti kondenzator ili prigušnica na motor .

- - - - - - - - - -

Probao sam i sa blokadom , neko je pisao da može da se stavi kondenzator ili/i prigušnica na motor da bi se smanjile smetnje . Da li neko zna nešto o tome .
 
Pre neki dan sam narucio ove pomocne farove, valjda ce valjati :sta: ovih dana cu montirati


 
svaki potrosac koji varnici pravi smetnje radio prijemniku. noviji i skuplji aparati imaju u sebi blokadu pa nema problema. znaci svaki potrosac koji radi preko cetkica treba blokirati kondenzatorom. alternator isto a to vec vecina ima fabricki. motore ventilatora ,brisaca, kod benzinaca na bombini itd.kondenzator [kuciste ]se spaja na masu i zica na + pol napajanja . znaci svaki aparat posebno blokirati.
 
svaki potrosac koji varnici pravi smetnje radio prijemniku. noviji i skuplji aparati imaju u sebi blokadu pa nema problema. znaci svaki potrosac koji radi preko cetkica treba blokirati kondenzatorom. alternator isto a to vec vecina ima fabricki. motore ventilatora ,brisaca, kod benzinaca na bombini itd.kondenzator [kuciste ]se spaja na masu i zica na + pol napajanja . znaci svaki aparat posebno blokirati.

Kako to da uradim i koliki kondenazator da stavim ? Ja sam laik za te stvari .
 
Akumulator odlican. Cetkice,rotor i stator izgledaju dobro..kada se traktor ugrije i ugasim ga nema sanse da zavrti.
 
Nazad
Vrh