Elektro instalacija

sličan slučaj sam ja imao na jednom Đuri Đakoviću, hebao me cijelu sezonu sve živo isprobali (čak sam mijenjao i komplet instalaciju do njega) na kraju sam uspio dobiti automat na posudbu (za probu) i to se pokazalo kao kvar a da bude zanimljivije direktno je upalio bez problema tj. kad si s odvijačem dao struju direktno na 50. Inače je taj anlaser zahebavao od samog početka i to je isto bio specijalni kvar naime počeo je sporo vrtjeti i ja zaključim da su previše "našpanali" rotor, maknem jednu podlošku (kod kolektora) nakon par dana opet isto maknem drugu opet za par dana isto, onda ga rasturili do kraja i vidjeli da se kompletan rotor pomaknuo po osovini. nekako ga na strugu dobijemo na mjesto kolega napravi utor za zeger i sve pet do ove pi..darije sa automatom.
 
skoro pa ništa :osmeh: , ja imam traku od 300 komada ( 5 m dužine ) i ukupna potrošnja je nešto malo ispod 2A, po tome bi ispalo da ova od 24 komada troši 0,16A
 
Nekad sam bio mladji i ludji pa kupio te trake za skuter da ga budzim(posle sam skontao da su seronjske) i sad mi stoje jedno 2 godine,pa sam dosao na ideju da jednu zalepim gore na kabinu fergusona kao poziciju,jer se nekad desi da se svetla ne vide od nekih prikljucaka,a ovo mi je najbrze,najjednostavnije i najjeftinije resenje.
 
neznam kako su te tvoje napravljene ali ovo što ja imam mogu rezati po tri diode i tako ih spajati (ili 6, 9, 12 itd.) ja sam ih kupio iz zahebancije tj. stavio sam bezveznu ponudu na ebayu (4$) na par takvih kompleta i jedan sam uspio dobiti po toj cijeni, zasad još nemam ideju za što ih iskorisiti :ideja:.
 
Ne znam ni ja kako se mogu seci,ali mi ovo skroz odgovara jer ima izvedene 2 zice za + i - tako da mi treba samo + odvuci gore do kabine,za masu cu lako. Ja sam ove 2 bio platio 1200din ~ 11e.
 
moje ovako izgledaju

led_zps352cdecd.jpg


i na svakom ovom zaokruženom ih je moguće rezati
 
mbranko
Ja sam takve iste samolepljive iskoristio za noćno osvetljenje satova....u ovom slučaju samo tri komada i izuzetno svetle...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Kod nas se može nabaviti na dužni metar a cena je čini mi se 500din/metar
 
Pozdrav svima,

pretrazio sam ceo forum u potrazi sa semom elektro instalacije IMT 577 na zalost nisam mogao da je nadjem nigde, pretrazivao sam i citao teme i postove iz kojih sam skinuo par knjiga (IMT 560, 567, 5136) a nigde nisam mogao naci semu elektroinstalcije pa bih zamolio bilo koga ako poseduje elektro semu za IMT 577 da je podeli sa nama ili ako moze da je posalje na mail sasa.svasta@gmail.com...

Puno pozdrava i hvala u napred.
 
Nazad
Vrh